Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Ile miesięcznie dostają posłowie?

To pytanie jest ostatnio na czołówkach gazet. Różnych. Niemniej, ile dostają posłowie nie odpowiem. Natomiast wiem, ile ja zarabiam jako poseł.  A należę do tańszych posłów, ponieważ moje wynagrodzenie poselskie jest o połowę  niższe z tytułu posła niezawodowego.  A ile i gdzie zarabiam można sprawdzić w moim oświadczeniu majątkowym, które corocznie w internecie publikuje Kancelaria Sejmu.

Na pewno nie dla mnie  są pieniądze przeznaczone na prowadzenie biura – mam ich cztery: w Mielcu, Rzeszowie, Dębicy i Ropczycach, zatrudniam trzy osoby. Na pewno nie dla posłów  są pieniądze za wynajem mieszkania w Warszawie; za tych, którzy mieszkają w Domu Poselskim też płaci Kancelaria Sejmu.  Jedno wiem na pewno – nie jestem rekordzistą w zarobkach sejmowych. I na pewno nigdy miesięcznie nie zarobiłam 27,5 tys. złotych jak prasa określa rekordzistów!

Most na Wiśle – już będzie budowany

Jest dobra wiadomość dla mieszkańców województw podkarpackiego i świętokrzyskiego – rozpocznie się budowa mostu na Wiśle w Połańcu. 31 lipca 2012 roku wybrano firmę, która zbuduje most za 178 milionów złotych do końca października 2014 roku.

W ramach tej inwestycji  będzie budowany most  na Wiśle o długości prawie 1 kilometra wraz z układem komunikacyjnym dojazdów do mostu po stronie województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego, odcinek drogi wojewódzkiej nr 764 od projektowanej drogi 765 w Staszowie do Połańca oraz most nad rzeką Breń Stary.

Czas podręczników

Syn znajomej chciał przekazać podręczniki do drugiej klasy szkoły podstawowej innemu  - od września 2012 roku drugoklasiście.  Niestety okazało się, że szkoła, mielecka wybrała inne podręczniki. Więc rodzice musieli kupić nowe. A te używane do kosza – tak mi to przedstawił. Przykro mi się zrobiło. Pamiętam moją szkołę podstawową, w średniej chyba też – uczyłam się z używanych podręczników.  Dostawałam je od starszych uczniów w rodzinie. I nie narzekałam. Myślę, że obecnie jest wiele rodzin, które chciałyby skorzystać z szansy, by tzw. wyprawka szkolna była tańsza. A  wydatki na nią są w  wielu  rodzinach niebagatelne.

Michał Bajor - recital piosenek francuskich w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego

"Od Piaf do Garou"
To kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy, podwójny album z piosenkami francuskimi (17-ta płyta w karierze fonograficznej). Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert.
Michał wychował się na piosenkach znad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad "i" drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt. "Brel" w warszawskim teatrze Ateneum.
Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty (przez publiczność i krytykę) następcą takich bardów francuskich jak Charles Aznavour, czy Gilbert Becaud.

Dodatkowa szansa na miejsca pracy


Urzędy pracy na Podkarpaciu otrzymają w najbliższych dniach blisko 35 milionów złotych. Pozwoli to na częściowe zaspokojenie potrzeb bezrobotnych znajdujących się w szczególnej sytuacji  oraz pracodawców tworzących miejsca pracy.
Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie jako instytucja koordynująca potrzeby samorządów w zakresie wsparcia, w tym finansowania polityki zatrudnieniowej, informuje o uruchomieniu w sierpniu dodatkowej kwoty środków Funduszu Pracy. Pieniądze pochodzą z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej (500 milionów zł. w skali kraju).

Jest kompromis w sprawie urlopów nauczycieli dla poratowania zdrowia

- Jest zgoda na to, aby o urlopach dla poratowania zdrowia orzekali lekarze medycyny pracy, a nie lekarze pierwszego kontaktu, jak ma to miejsce obecnie. MEN widzi potrzebę utrzymania urlopów dla poratowania zdrowia, ale dostrzega konieczność dostosowania zasad ich przyznawania do rozwiązań stosowanych w innych zawodach - powiedział Maciej Jakubowski, podsekretarz stanu w MEN, po dzisiejszym (7 sierpnia) spotkaniu przedstawicieli samorządów i związków zawodowych nauczycieli poświęconego ustawie Karta nauczyciela.

"5" wraca na Kościuszki

Dział przewozów Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Mielcu zawiadamia,
że od dnia 13.08.2012r. (poniedziałek) wznowione zostaje kursowanie autobusów komunikacji miejskiej przez ul. Kościuszki.
W związku z tym odjazdy linii nr 5 przeniesione zostają z ul. Wojsławskiej na nowo wyznaczone miejsce przystankowe przy ul. Kościuszki (obok Szkoły Muzycznej).

Mieleckie Rozmaitości Folkowe

Starostwo Powiatowe w Mielcu jako organizator Święta Plonów zwanych Dożynkami zaprasza 26 sierpnia na boisko boczne Stadionu Gryf gdzie odbędą się Mieleckie Rozmaitości Folkowe.
Wejście od ulicy Kilińskiego.

 Program:

14:00 msza św dziękczynna w intencji rolników i mieszkańców powiatu mieleckiego w Bazylice mniejszej pw. Mateusza Ap. Ew. w Mielcu
15:00 Przemarsz korowodu dożynkowego ulicami Kościuszki, Rynek, Kilińskiego na stadion Gryfu

Informacje o działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu w I półroczu 2012 roku

Najistotniejsze informacje o działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu w I półroczu 2012 roku. Wg. danych na dzień 30 czerwca br. w ewidencji PUP pozostawało 8 213 bezrobotnych oraz 149 osób zarejestrowanych jako poszukujące pracy.
W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 8 263 osoby, tak więc w stosunku rocznym uległa zmniejszeniu o 50 osób. W ogólnej liczbie bezrobotnych 12,1% posiada prawo do zasiłku (998 osób). Stopa bezrobocia w czerwcu wynosiła dla Polski 12,4%, dla województwa podkarpackiego 15,0%  a dla powiatu mieleckiego 13,4%. 

Stanisław Bigda “wrócił do swoich”

Stanisław Bigda, syn ziemi mieleckiej, jest absolwentem wiśnickiego plastyka, wydziału malarstwa krakowskiej ASP oraz podyplomowego wydziału sztuki i projektowania w Instytucie Edukacji na Uniwersytecie Londyńskim. Jest też laureatem nagrody za cykl prac malarskich na myślenickich Konfrontacjach Młodych Artystów Polski Południowej.
Prace swoje pokazywał  m.in w Wiśniczu, Krakowie, Legnicy, na greckiej wyspach Paros i Santorini, oraz w Londynie. 
Tam w hallu wystawowym wydziału sztuki  uniwersytetu londyńskiego jego instalacja “Ptaki,” zainspirowana filmem Hitchcocka , a skierowana przeciwko problemowi przemocy wśród młodzieży szkolnej, zyskała duży aplauz publiczności. Jego rysunki były opublikowane w kolorowym dodatku  brytyjskiej “Mail on Sunday”.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........