Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Historio, nauczycielko idiotów!

To jest felieton, napisany prawie 4 lata temu. Czy stracił swoją aktualność? Mam wrażenie, że nie.

Tak się złożyło, a ja wierzę w nieprzypadkowość zdarzeń, że kilka dni temu rozmawiałem z Ważną Osobą Mielca o sprawach związanych ze stosunkiem do historii i tradycji. W tych sprawach moje poglądy, dość staroświeckie, bezwzględnie rygorystyczne i nieskłonne do ustępstw, różniły się chyba od poglądów rozmówcy. Wierzę, że sprawy poruszone w tym felietonie będą powodem zbliżenie naszych stanowisk.

Akcja "KILO"

W sobotę 24 marca Parafialna Caritas przeprowadziła zbiórkę żywności pod nazwą Akcja "KILO". Zebrano około 700 kg. żywności. Pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom Mielca za dobre serce i podzielenie się żywnością z ubogimi naszej parafii. W szczególny sposób dziękujemy właścicielom, kierownikom i pracownikom sklepów A&K i BIEDRONKA za zgodę na przeprowadzenie zbiórki i za wielką życzliwość.

"Lany Poniedziałek"

"Śmigus-dyngus" to oryginalna i zabawna tradycja, ale tylko wtedy, kiedy akceptuje ją osoba oblewana wodą. "Polowania" z wiadrami na przypadkowych przechodniów, lanie wodą z okien czy balkonów, to już łamanie prawa. Policjanci na tego typu zachowania będą reagować i wyciągać konsekwencje prawne.

Bałtów

W okresie jurajskim na obszarze Bałtowa znajdowało się ciepłe morze, w którym żyły organizmy takie jak: koralowce, ramienionogi, małże, ślimaki, jeżowce i amonity. Skamieniałości odkryte w Wólce Bałtowskiej pozwalają przypuszczać, że w niewielkiej odległości znajdował się ląd, którego brzeg przypominał dzisiejsze wybrzeże Florydy. Po białych węglanowych plażach wędrowały dinozaury pozostawiając odciski swoich łap...

Krew można odliczyć od podatku!

Nie wiedziałem, że honorowi krwiodawcy mogą odliczyć krew od przychodu rocznym zeznaniu podatkowym. Kolega mi powiedział, że wystarczy przynajmniej raz w poprzednim roku podatkowy oddać krew (lub jej składniki) i być zarejestrowanym w jednostce publicznej służby zdrowia, np. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Nie jest to popularna metoda odliczania podatku

Wielka Niedziela

Wielkanoc, Wielka Niedziela Wielkanocna, czy też Święto Zmartwychwstania Pańskiego w pierwszych wiekach nazywana była Paschą. Najwcześniejsze wzmianki o obchodach Wielkanocy można znaleźć w pismach pisarzy chrześcijańskich, ojców Kościoła z II w. i przełomu II i III w., w dziełach Tertuliana, św. Ireneusza i Hipolita (Ogrodowska 2009: 159).


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........