Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Sukces szkół Gminy Wiejskiej Mielec

Na stronie internetowej Wydziału Badań i Analiz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie pojawiły się wyniki uczniów szkół podstawowych ze sprawdzianu.

W powiecie mieleckim do egzaminu przystąpiło 1330 szóstoklasistów, którzy uzyskali średni wynik w punktach 23,84, a w procentach 59,59 %. W województwie podkarpackim wyższe wyniki osiągnęły tylko miasta na prawach powiatu; miasto Krosno (25,58 pkt- 63,96 %), miasto Tarnobrzeg (25,28 pkt - 63,49 %), miasto Rzeszów (25,28 pkt. - 63,21 %).

Wielka radość wśród tancerzy i nie tylko...

Dzielimy się z Państwem niesamowicie dla nas ważną i radosną wiadomością - nasz Dom Kultury i działający w nim KTT ELIDA ma parę taneczną w klasie A!
W sobotę 2 czerwca para taneczna Jarosław Mysona i Aleksandra Skoczek reprezentująca na co dzień Klub Tańca Towarzyskiego „Żaczek” i Szkołę Tańca „ELIDA” działających w SDK, wywalczyli 1 Miejsce na Pucharze Okręgu Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, który odbył się w Przemyślu. Otrzymali oni jednocześnie prawo startu w Mistrzowskiej Klasie Krajowej A w stylu latynoamerykańskim. Jest to pierwsza w historii mielecka para, która wywalczyła tak wysoką klasę taneczną.

Konferencja Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Bieszczadach

W sobotnie przedpołudnie 26 maja rozpoczęła się dwudniowa konferencja Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Bieszczadach. Blisko 50 członków i sympatyków FM PiS postanowiło zorganizować spotkanie podczas którego młodzi w czasie dyskusji zastanawiali się w jaki sposób PiS powinno dotrzeć do młodszej części społeczeństwa ze swoim przekazem politycznym.

Zielona Szkoła

W dniach 28.05 – 02.06 uczniowie klas II – VI szkoły podstawowej nr.3 przebywali na Zielonej Szkole zorganizowanej w tym roku nad morzem, w Łebie. Piękny obiekt wypoczynkowy był bazą wypadową na bardzo bogate, praktyczne lekcje przyrody, historii i matematyki. Uczniowie mieli okazję podziwiać panoramę krajobrazu nadmorskiego z LATARNI STILO i wieży widokowej na Świętej Górze Słowińców – Rozwokół, zakosztować rejsu na pełnym morzu i poczuć się jak kapitan statku za sterem "GRYFU". Poznali bogatą florę i faunę Słowińskiego Parku Narodowego wpisanego w 1997 roku na Listę Światowych Rezerwatów Biosfery.

Badania satysfakcji klienta w mieleckim US

Urząd Skarbowy w Mielcu zaprasza do wzięcia udziału w badaniu satysfakcji Klientów Urzędu z jakości świadczonych usług, w terminie od 6- 20 czerwca br.
Badanie jest w pełni anonimowe. Prezentowane będą jedynie zbiorcze wyniki badania.
Aby wziąć udział w badaniu prosimy o wypełnienie Ankiety, którą można pobrać na Sali Obsługi Podatnika, lub poniżej.  Wypełnienie ankiety nie zajmie więcej niż 5 minut. Państwa opinie posłużą do ulepszenia jakości usług świadczonych przez nasz Urząd i w efekcie do podniesienia satysfakcji odwiedzających nas Klientów.
Wszelkich informacji na temat badania udziela Pani Małgorzata Wiśniewska (tel. 17 7800014).

Asystent rodziny

W dniu 28 kwietnia 2011 r. Sejm przyjął ustawę o wspieraniu i systemie pieczy zastępczej. Ustawa ma przede wszystkim na celu pomoc rodzinom, które mają kłopoty wychowawcze oraz zmienić system opieki nad dziećmi pozbawionymi opieki rodziców. Ustawa wprowadza funkcję tzw. asystenta rodziny, który ma pomagać nie tylko w problemach wychowawczych, ale również w codziennych sprawach.  Gmina Mielec otrzymała na realizacje projektu 8878zł.
Spośród 664 gmin, które złożyły ofertę w konkursie "Asystent rodziny 2012", do otrzymania dotacji w ramach, Programu zakwalifikowanych zostało 607 gmin,

MPEC zmienia właściciela?

Przeczytałem wiadomość wpolityce.pl o tym, że urząd miasta Olsztyna przekazuje sieć przesyłową prywatnemu monopoliście, a ten zamierza wybudować kombinat gazowy do produkcji ciepła. W związku z tym eksperci obliczyli ,że cena ogrzewania wzrośnie 3,3 krotnie np. za ogrzanie mieszkania 48 m2 do tej pory było 170 zł a będzie560 zł.

Nowy taryfikator mandatów

Nowy taryfikator który zacznie obowiązywać od 9 czerwca, przewiduje punkty karne za parkowanie w miejscu dla niepełnosprawnych oraz rozmowę przez telefon komórkowy (dotychczas karane tylko mandatem, ale bez punktów karnych, teraz - do pięciu punktów). Za przewóz dziecka bez fotelika kara ma wynosić sześć punktów (obecnie trzy), natomiast za przewożenie pasażerów bez kasku lub zapiętych pasów kierowca może dostać cztery punkty karne (obecnie jeden).

Dzień dziecka w gimnazjum nr.2

„Być razem w szkole” to hasło przewodnie imprezy, która została zorganizowana 1 czerwca w  gimnazjum nr.2 w Mielcu. Był to projekt realizowany przez grupę uczniów z klas drugich w ramach programu ”E-Akademia Przyszłości”. Projekt miał na celu zachęcenie rodziców i przedstawicieli środowiska lokalnego do pełniejszego zaangażowania się w życie szkoły poprzez udział w ogólnoszkolnej imprezie, wspólną zabawę i przeżywanie pozytywnych emocji. Działania takie przynoszą wymierne korzyści w postaci nawiązania bliższych relacji i wzajemnego zrozumienia.
Były zabawne sceny kabaretowe i piosenki w wykonaniu uczniów klas trzecich (nie zabrakło „Koko, koko gim2 spoko” klasy 3i), konkurencje sportowe „na wesoło”, w których rywalizowali uczniowie klas pierwszych i drugich, pokazy modeli latających.

Nie jesteś sam - wspólny projekt zespołu VIR i Policji

Rzeszowski zespół VIR, we współpracy z ukraińską grupą DAZZLE DREAMS i z pomocą podkarpackiej Policji, promuje najnowszy utwór „Hey You”. Muzycy zwrócili się do Policji o pomoc w opatrzeniu teledysku danymi statystycznymi dotyczącymi zagrożenia przestępczością wśród młodych ludzi.

Muzykom zależało, aby w czasie, gdy w Polsce i na Ukrainie rozgrywane są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, zwrócić uwagę na zagrożenia związane z przestępczością wśród młodzieży.

Wielkie sprzątanie w NFZ

Odwołanie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dr n.med. Jacka Paszkiewicza stało się faktem - tylko co dalej? Czy zmiany personalne podjęte przez Ministra Zdrowia będą służyły dobru pacjenta i poprawie poziomu ochrony zdrowia?
  
             Odsunięcie Jacka Paszkiewicza uważam za dobry ruch. Dotychczasowemu prezesowi NFZ zarzucam niegospodarność i działanie na szkodę interesu publicznego w regionie podkarpackim, podważając zaufanie obywateli do instytucji państwowych: Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........