Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Widziane okiem mieszkańca


Skrzyżowanie ulic Przemysłowej z al.Kwiatkowskiego w godzinach szczytu. Na przejściach dla pieszych można się doczekać na zmiłowanie kierowców by się raczyli zatrzymać i przepuścić pieszego. Ale to jest nasz kraj z kulturalnymi kierowcami. Nie mogłem się nadziwić ile razy jestem w Hiszpanii wystarczy się zbliżyć do przejścia a kierowca się zatrzymuje, u nas  jedzie koło nosa bo mu się spieszy, ale gdzie, widziałem jak palił gumy by nie uderzyć pieszego, drugi raz uciekał na drugą stronę by nie potrącić.

Mielecki pejzaż jesienny 2011 r

  
Złota polska jesień, wspaniałe krajobrazy. Dla miłośników fotografii oraz malarzy wymarzone dni do pokazania pejzażu jesiennego w mieście. Tutaj tak samo są wielkie możliwości pokazania miasta na wiosnę oraz złotą jesień. Piękniejsze zdjęcia można uchwycić przy zachodzie słońca . Liście są pomalowane, błyszczą do zachodzącego słońca.

Przebudowa drogi Lisia Góra - Mielec

Przebudowę drogi wojewódzkiej Nr 984 Lisia Góra - Radomyśl Wielki - Mielec przewiduje się do wykonania w przyszłej perspektywie finansowej Województwa Podkarpackiego tj. po roku 2015
Ze względu na duże koszty realizacji zadania przebudowa ww. drogi jest możliwa jedynie w oparciu o współfinansowanie zadania ze środków Unii Europejskiej.

Przemysław Frask wyróżniony

Przemysław Frask, konstruktor lotniczy w PZL Mielec "Sikorsky-Aircraft" został wyróżniony w konkursie "złotych inżynierów" organizowanym przez "Przegląd techniczny". Jest twórcą endoprotezy stawu skokowego. - To był przypadek - mówi. Bo całe życie zajmuje się konstrukcjami lotniczymi. Pracował przy Irydzie, która już nie lata, ale również przy Skytrucku, który jest uważany za bardzo dobrą konstrukcje. Obecnie odnalazł się przy produkcji śmigłowców. Jako jedyny nie-Amerykanin ma uprawnienia MRB, czyli zajmuje się wyszukiwaniem usterek jeszcze w trakcie produkcji. I samodzielnie może podejmować decyzję co dalej robić i jak usterkę usuną

Muzeum techniki w starostwie w Mielcu?

Rada Powiatu Mieleckiego zastanawia się nad wymiana sprzętu nagrywającego.
Ten który jest nagrywa już z dużymi szumami i jakości analogowej. Czas na wymianę kaset magnetofonowych na nośnik cyfrowy!

Dzień Kobiet z Samorządowym Domem Kultury w Tuszymie

W związku z obchodzonym 8 marca Dniem Kobiet, Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie przygotował kilka propozycji dla „kobiet i kobietek” z Gminy Przecław.

Propozycje podzielony na trzy etapy stanowiące odrębne spotkania adresowane dla Pań.

Pierwszy etap odbył się 27 lutego, wtedy to w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie spotkały się Panie aby wziąć udział w „warsztatach makijażowych”, posłuchać o najnowszych nowinkach z zakresu pielęgnowania skóry po zimie, obejrzeć prezentowane kosmetyki. Dodatkowym miłym elementem spotkania był fakt, że każda z uczestniczących w spotkaniu Pań otrzymywała od firmy prowadzącej pokaz „zabieg na dłonie” – gratis.

MCK w Przecławiu ma nowego Dyrektora

Z Dniem 1 marca 2012 Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin powołał na stanowisko Dyrektora MCK Panią Monikę Tomaszewską mieszkankę Przecławia. Podczas dwuetapowej rekrutacji w tym podczas wystąpienia publicznego które odbyło się na Sali obrad Urzędu Miejskiego w Przecławiu w dniu 25 stycznia 2012 r., Pani Monika dała się poznać, jako osoba kompetentna, z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem oraz z ogromnym zapałem do pracy na stanowisku Dyrektora.

II Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego 3 marca 2012 r.

Ponad 250 zawodników wzięło udział w II Ogólnopolskim Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego, który odbył się 3 marca 2012 r. Turniej, z uwagi na start zawodników z zagranicy, przyjął charakter turnieju międzynarodowego. Powiat mielecki reprezentowało 30 juniorów (w tym 20 z KGL „Szarotka” Wadowice Górne). Zawodnicy grali w czterech grupach wiekowych, każdy miał do rozegrania 9 partii.

„Ну а дружба начинается с улыбки”-

„Ну а дружба начинается с улыбки”- to słowa najpopularniejszej rosyjskiej piosenki dla dzieci, które można przetłumaczyć – „przyjaźń rozpoczyna się od uśmiechu”. Zgodnie z nimi, studenci filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim twierdzą, że taka przyjaźń i współpraca rozpoczęły się już podczas pierwszej wizyty w ZSE w Mielcu. Było to spotkanie w październiku z grupą studentów z Woroneża, którzy przyjechali do Polski w ramach wymiany studenckiej.

Turniej barażowy Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

W dniu 29 lutego 2012 roku w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie odbył się turniej barażowy Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Stawką był awans do ścisłego finału wojewódzkiego.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny dziewcząt z następujących szkół: Zespół Szkół Technicznych Mielec, Zespół Szkół Iwonicz, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego Rzeszów które zajęły drugie miejsca w półfinałach wojewódzkich.
Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

Dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym w Mielcu

Naczelnik i pracownicy Urzędu Skarbowego w Mielcu zapraszają wszystkich podatników zainteresowanych wykonywaniem zadań przez tutejszy Urząd, w sobotę 10 marca 2012r. w godz. od 9.00 do 13.00 na "Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym w Mielcu

W ramach "Dnia otwartego" pracownicy będą przyjmowali deklaracje i zeznania podatkowe oraz udzielali niezbędnych informacji i pomocy w zakresie rozliczania podatków.

„Project Support by MIT” – „New Challenges” dla Woli Mieleckiej

Uczniowski Klub Sportowy „Start” przy Zespole Szkół w Woli Mieleckiej im. J. M. Ossolińskiego jako 1 z 9 organizacji OPP, rywalizujących w całej Polsce pośród kilkuset szkół, wygrał „Project Support by MIT” – „New Challenges” zorganizowany przez firmę Henkel – zdobywając dofinansowanie w kwocie 2000 € (tj. 9000PLN). Projekt został napisany przez panią mgr Bogusławę Skowron – nauczycielkę fizyki i przy współpracy pana Wojciecha Trzpisa – pracownika firmy Henkel.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........