Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Jest dofinansowanie ostatniego etapu obwodnicy!

Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak podpisała w piątek (14 grudnia) w Rzeszowie umowę z władzami województwa podkarpackiego na dofinansowanie II etapu budowy obwodnicy Mielca.
 – To niezwykle ważna inwestycja nie tylko dla Mielca, ale także dla całego regionu, który dzięki tej trasie jeszcze lepiej będzie skomunikowany z centralną Polską – powiedział prezydent Mielca Janusz Chodorowski, który uczestniczył w podpisaniu dokumentu.

Jedyna taka szopka

Niezwykłe makaronowe szopki bożonarodzeniowe przyniosły w środę prezydentom dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej przy parafii pw. Ducha Świętego.
Gości przyjął wiceprezydent Mielca Bogdan Bieniek, który nie krył zdumienia z pomysłowości i precyzji wykonania szopek. - Gratuluję wspaniałej wyobraźni i cierpliwości - powiedział. Podopieczni świetlicy wspólnie z opiekunem, Bogusławą Uzar, złożyli życzenia świąteczne wszystkim pracownikom mieleckiego magistratu. Od Bogdana Bieńka goście otrzymali pamiątki z mieleckim logiem.
W naszym mieście co dzień szopka a nikt po głowie za to nie dostaje ani ze stołka nie spada.

Sprywatyzować, co się da

Równo dwa lata temu, 3 stycznia 2011 roku, opublikowałem na swoim blogu felieton zatytułowany „Wszystko sprywatyzować”. W prawie niezmienionej formie, uzupełniony o przykłady „z dzisiaj”, potwierdzające jego słuszność, przedstawiam go czytelnikom hej.mielec pod powyższym tytułem.

Od czasu, kiedy zacząłem pracować w prywatnej firmie, w której każdą złotówkę ogląda się pięć razy, zanim się ją wyda, i po doświadczeniach z pracy w firmie państwowej, której działalność wołała o pomstę do nieba, zacząłem być zwolennikiem prywatyzacji wszechogarniającej, prywatyzacji wszystkiego, co możliwe bez uszczuplania bezpieczeństwa państwa.

"Biznes na luzie"

17 grudnia 2012 roku, w restauracji Planeta odbędzie się ‘Biznes na luzie’. Spotkanie, dzięki współpracy z Innofund, na które każdy zainteresowany, bezpłatnie będzie mógł posłuchać o zarządzaniu projektem czy wykorzystaniu badań jakościowych w rozwoju firmy.
Spotkania rozpocznie się o godzinie 18:00, będziemy mogli posłuchać Kamila Popławskiego, założyciela firmy KPMC. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się on m.in. z europejskimi przedsiębiorstwami, pracując w roli niezależnego konsultanta zarządzania. Ponadto Kamil jest twórcą koncepcji zarządzania rozproszonego™, Trójkąta TCM™, Mind modellingu™. 


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........