Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Rozpoczynamy likwidację szkół

Rada gminy Mielec podjęła uchwały o rozpoczęciu procedury likwidacji dwóch szkół podstawowych w Rydzowie i w Złotnikach. Jest to uchwała intuicyjna, która rozpoczyna proces likwidacji i wcale nie musi przesądzić o zamknięciu placówki. Ostateczną decyzję radni podejmą prawdopodobnie w kwietniu.

Uroczystości upamiętniające 70. rocznicę powołania Armii Krajowej

Na uroczystość zostali zaproszeni honorowi goście - członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z województwa podkarpackiego, którzy są w bardzo zaawansowanym wieku. Pragną oni, aby wartości, za które walczyli i oddawali życie żołnierze Armii Krajowej były przekazywane następnym pokoleniom Polaków. W związku z tym Podkarpackiej Radzie ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w sposób szczególny zależy na tym, aby informacja o uroczystości 14 lutego wzbudziła zainteresowanie młodzieży.

Uwaga Czad!

Powodem większości zaczadzeń, do których dochodzi szczególnie w okresie jesienno - zimowym są niesprawne urządzenia grzewcze i wadliwa wentylacja pomieszczeń - przypominamy i apelujemy o sprawdzanie stanu pieców, przewodów kominowych: wentylacyjnych, dymowych i spalinowych.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa warto wyposażyć mieszkanie w czujkę pożarową alarmującą o pojawieniu się dymu. Zawsze należy przeczytać instrukcję obsługi urządzenia grzewczego i stosować się do jej zaleceń. W przypadku wątpliwości co do stanu technicznego piecyków nie należy ich używać. Warto pamiętać, nie zasłaniać pod żadnym pozorem otworów wentylacyjnych aby nie doszło do zaczadzenia.

Uchronić przed zamarznięciem

Jesień i zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Co zrobić, aby uchronić człowieka przed zamarznięciem?


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........