Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Świętowali koniec świata!

Finał 7. edycji "M4 - Moje Miasto, Moje Miejsce" nosił znamienny tytuł "Koniec świata". W jego ramach jednak ożyła przestrzeń kolejowego dworca, którą przez ostatnie tygodnie sprzątali i aranżowali uczestnicy projektu.

Wszystko rozpoczęło się o godz. 15 Apokaliptyczną Grą Miejską ze startem na dworcu.
 Głównym wydarzeniem podczas sobotniego finału było widowisko teatralne z udziałem uczestników warsztatów pod kierunkiem Pawła Korbusa z Teatru Chorea w Łodzi. Dla aktywnych były też warsztaty: plastyczne inspirowane malarstwem Moneta,

Ogłoszenie Powiatowego Lekarza Weterynarii

W związku z działaniami mającymi na celu uznanie województwa podkarpackiego za region wolny od wirusa choroby Aujeszkyego u świń, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mielcu informuje , że konieczne w tym względzie jest uzyskanie przez wszystkie stada świń w powiecie mieleckim statusu stad urzędowo wolnych od wirusa choroby Aujeszkyego. Przed nadaniem w/w statusu, stada świń muszą uzyskać status wolny od wirusa choroby Aujeszkyego lub wolny od wirusa choroby Aujeszkyego - szczepiony – nadany zgodnie z programem zwalczania choroby Aujeszkyego.

500 mln zł na aktywizację bezrobotnych

Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się 18 lipca 2012 r. z Ministrem Finansów Janem Vincent–Rostowskim. Tematem rozmowy był złożony przez resort pracy wniosek o zwiększenie w bieżącym roku wydatków Funduszu Pracy o 500 mln zł. Środki mają posłużyć finansowaniu zadań na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.  
 

Nieletni nie próżnują

Trzech nietrzeźwych małoletnich rowerzystów w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali policjanci na terenie powiatu mieleckiego. Policjanci apelują do rodziców, opiekunów i dzieci o odpowiedzialność i rozwagę.

Trzech nietrzeźwych małoletnich rowerzystów w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali policjanci na terenie powiatu mieleckiego. Rekordzista to 15-latek, który jechał na rowerze mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieletni jadąc na rowerze po spożyciu alkoholu popełnia czyn karalny, za co ponosi odpowiedzialność przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........