Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Spotkanie opłatkowe Sokoła i Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej

W sali gimnastycznej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Mielcu odbyło się spotkanie noworoczne zorganizowane wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Takie spotkanie stało się w mieleckim TG Sokół już tradycją, a w tym roku miało szczególnie uroczysty charakter ze względu na obchody 20-lecia reaktywowania Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Mielcu.

14 lutego WALENTYNKI

Dla uczniów Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy została zorganizowana Zabawa Walentynkowa.
Odbyła się ona poza szkołą - właściele restauracji TE QUIERO w Mielcu zaprosili młodzież wraz z opiekunami na wspaniałą zabawę.
Organizacją zajęła się p. Urszula Kolano, współorganizatorem była Rada Rodziców.
Zabawa to podstawowa forma działalności każdego dziecka. Charakteryzuje się ona spontanicznością, swobodą, przynosi radość i jest swoistego rodzaju rozrywką.

Wolańskie zapusty

Zapusty to okres karnawału, który zaczyna się wraz z dniem Nowego Roku lub Świętem Trzech Króli i trwa aż do środy popielcowej. Dawnymi czasy najweselszy był ostatni tydzień karnawału, od tłustego czwartku do kusego wtorku. Jedzono wówczas i pito, jakby chciano zaspokoić głód i pragnienie przed nadchodzącym czterdziestodniowym postem.

W ostatnie dni zapustne, nazywane diabelskimi lub ostatkami, zabawom i jedzeniu nie było umiaru. Raczono się tłustymi słodkościami - racuchami, blinami i pampuchami oraz ciastem nadziewanym słoniną i smażonym na smalcu. Stąd pochodzi tradycja "tłustego czwartku", który rozpoczynał "tłusty tydzień", wieńczący karnawał.

Policjanci najlepsi w I Noworocznym Turnieju Piłkarskim o Puchar Starosty…

8 zespołów, reprezentujących zakłady pracy i grupy zawodowe stanęło w szranki I Noworocznego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Przechodni Starosty Mieleckiego. Zawody zostały rozegrane w minioną sobotę 11 lutego br. w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Mielcu.

Turniej, w którym walczyły reprezentacje firm Kirchhoff Polska Sp. z o.o. i PZL Mielec Sp. z o.o., Straży Pożarnej, Policji oraz Prawników, Księży, Lekarzy i Starostwa Powiatowego, rozgrywany był według zasady „każdy z każdym”, a w meczach występowały 6. osobowe zespoły. Triumfatorem turnieju okazali się reprezentanci Powiatowej Komendy Policji w Mielcu, którzy w finale pokonali drużynę Kirchhoff Polska Sp. z o.o. i tym samym wpisali się do annałów jako zwycięzcy pierwszej edycji turnieju.

ZMIEŃ SIEBIE – UTRZYMAJ (SAMO)ZATRUDNIENIE - ponowne otwarcie rekrutacji


Jeżeli jesteś osobą w wieku produkcyjnym, mieszkasz w województwie podkarpackim, a w okresie do 4 miesięcy przed rozpoczęciem rekrutacji zostałeś zwolniony lub znajdujesz się w okresie wypowiedzenia, a może przewidujesz, że może do tego dojść w najbliższym czasie z przyczyn dotyczących zakładu pracy u pracodawcy przechodzącego procesy adaptacyjne i modernizacyjne to znaczy, że ten projekt jest skierowany do Ciebie!


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........