Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Roztańczony Chorzelów 2012

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie oraz Starostwo Powiatowe w Mielcu zapraszają na imprezę
                 „Roztańczony Chorzelów”.


W dniach 23 i 24 czerwca na stadionie sportowym w Chorzelowie odbędzie „V Podkarpacki Jarmark Ludowy”. Podczas imprezy przewidziany jest przegląd kapel ludowych i zespołów folklorystycznych z Podkarpacia.

PZL Mielec będzie dla amerykańskiej armii produkował

Umowa, którą PZL Mielec podpisał z firmą Sikorsky Aircraft może być warta nawet 350 milionów złotych. Umowa została podpisana podczas Polsko-Amerykańskiego Szczytu Gospodarczego. Czas jej obowiązywania to pięć lat. Sikorsky Aircraft może zamówić w PZL Mielec do 250 kabin do helikopterów UH-60M i tyleż stożków ogonowych i pylonów do helikopterów UH-60M lub HH-60M Medevac Black Hawk. Liczba zamówień uzależniona jest od sprzedaży Black Hawk armii amerykańskiej.

Oaza dla dzieci z pochodzących z rodzin o trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej

Parafialny Oddział Caritas parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy organizuje co roku oazę dla dzieci z parafii pochodzących z rodzin o trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej, które są pod opieką parafialnego Caritas. Cała oaza jest finansowana z ofiar ofiarodawców indywidualnych oraz różnych firm i instytucji z naszego miasta. Dlatego w przyszłą niedzielę 24 czerwca będzie przeprowadzona do puszek zbiórka na pomoc dla tej oazy. Dziękując za co roczne hojne wspieranie przez parafian tego dzieła prosimy również  w tym roku o pomoc. Można również przesyłać ofiary na konto naszego Caritas, które jest podane na stronie internetowej naszej parafii. Dziękujemy za każde wsparcie dla Caritas.

Wypadek w Rzędzianowicach


Około 10 rano w miejscowości Rzędzianowice k/Mielca samochód kombi z firmy Multimedia zderzył się z ciągnikiem. Według świadków wypadek powstał wskutek nieprawidłowego wyprzedzania. Traktor miał, co prawda, włączony kierunkowskaz, ale słońce było bardzo ostre. Ursus C-330 już konstrukcyjnie ma słabe światła a do tego to słońce. Jeden nie zauważył, drugi nie dopatrzył i klops.

List otwarty naukowców i lekarzy w sprawie GMO

''...Ze zdziwieniem i zaniepokojeniem przyjęliśmy fakt, że badania realizowane w ostatnich latach w dwóch instytutach resortowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi mają stanowić pretekst i alibi dla zniesienia zakazu importu pasz genetycznie zmodyfikowanych do Polski. Po zapoznaniu się z raportem końcowym z realizacji tego zadania stwierdzamy, że wśród opublikowanych w recenzowanych czasopismach oryginalnych prac badawczych nie ma ani jednej publikacji, która opisuje wpływ pasz GMO na zdrowotność zwierząt doświadczalnych...Wobec powyższego stanowczo sprzeciwiamy się rozpowszechnianiu opinii, że realizacja przedmiotowego projektu dostarczyła dowodów na bezpieczeństwo zdrowotne zwierząt karmionych paszami GMO... DOMAGAMY SIĘ rzeczywistej i konsekwentnej realizacji Ramowego Stanowiska Polski dotyczącego GMO...'' - piszą naukowcy i lekarze w LIŚCIE OTWARTYM.

"Tu wszędzie jest moja ojczyzna"

18 czerwca 2012r. w katolickim Centrum Edukacji Młodzieży "KANA" w Mielcu odbyło się podsumowanie Powiatwoego konkursu Literackiego dla szkół podsatwowych i gimnazjów "Tu wszędzie jest moja ojczyzna". To już VII edycja tego konkursu organizowanego pod patronatem Pani Poseł RP Krystyny Skowrońskiej.
          W konkursie wzięło udział około 180 uczniów. Komisja wyłoniła laureatów i wyróżnionych. Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły- Dominika Pluta z kl.IIg. Nagrodą jest jednodniowa wycieczka wycieczka do Warszawy, w czasie której młodzież zwiedza m.in. gmach Sejmu RP. Natomiast w gronie wyróżnionych znalazły się uczennice kl.Ig - Maria Ziarko i Monika Cyculeńko. Za swoje prace konkursowe otrzymały nagrody książkowe. opiekunami w/w uczennic są p. A.Wilk i p. E.Bryła.

Zapraszamy na czat z prezydentem

Prezydent Miasta Mielca zaprasza internautów na czat, który odbędzie się w czwartek, 21 czerwca, o godzinie 11.00. Jak zawsze za pośrednictwem Internetu będzie można Januszowi Chodorowskiemu zadać pytanie dotyczące bieżącego funkcjonowania Mielca.

Udział w czacie nie wymaga rejestracji użytkownika. Okno dialogu, które można znaleźć na internetowej stronie miasta, w zakładce „aktualności", będzie aktywne od godziny 11.00 przez 60 minut. Użytkownicy, którzy nie zachowają kultury wypowiedzi będą blokowani. W przypadku dużej ilości pytań, czas na uzyskanie odpowiedzi może się wydłużać, dlatego prosimy o cierpliwość. Jeśli do zakończenia czatu prezydent Janusz Chodorowski nie zdąży udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, zostaną one zamieszczone wraz wyjaśnieniami na stronie miasta.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........