Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Płukanie i dezynfekcje sieci wodociągowej

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mielcu informuje, że w okresie od 16 lipca do 27 lipca br. przeprowadzi płukanie i dezynfekcje sieci wodociągowej na terenie naszego miasta.
Okresowe płukanie (czyszczenie) sieci wodociągowej usuwa osady, przyczyniając się do uzyskania dużej stabilności jakości przepływającej wody oraz przywraca odpowiednią drożność rur.

Woda w czasie płukania jest bezpieczna dla zdrowia i zgodna z wymaganiami Ministra Zdrowia z dnia 29.03.2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Będzie ulica Tadeusza Ryczaja?

Część radnych powiatu mieleckiego chce aby w mieście jedna z ulic nosiła imię zmarłego 1 stycznia 2010 r. Tadeusza Ryczaja. Mielczanie pamiętają go jako dyrektora naczelnego WSK Mielec, w latach świetności zakładu 1966 – 1989 w czasach największej świetności zakładu i miasta. Zdaniem wielu osób to właśnie on jest ojcem sukcesów Mielca w tych czasach. 
 
Tadeusz Ryczaj rządził WSK Mielec od 1966 do 1989 roku. W latach 80. Zatrudniał prawie 20 tysięcy ludzi. Szefował zakładem, ale miał bezpośredni wpływ na rozwój miasta. To WSK wybudowało obiekty kulturalne i sportowe, w najwyższych standardach w Polsce. Stal Mielec, która była klubem zakładowym odnosiła największe sukcesy.

Policja poszukuje sprawcy napadu

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu publikuje portret pamięciowy poszukiwanego mężczyzny, który w dniu 29 czerwca 2012 roku około godziny 15.30 grożąc przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownika stacji paliw w Dulczy Wielkiej, i zabrał pieniądze w kwocie 2000 złotych.
29 czerwca 2012 roku około godz. 15.30 nieznany mężczyzna wbiegł na stację paliw znajdującą się w Dulczy Wielkiej i przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał pieniędzy. Pracownik oddał sprawcy saszetkę skórzaną koloru czarnego, w której znajdowała się gotówka w kwocie około 2000 złotych. Po zabraniu saszetki sprawca oddalił się pieszo w pobliskie zarośla.

Electric Light Orchestra. Fotogaleria z koncertu.

Brytyjski wokalista i gitarzysta rockowy Phil Bates wystąpił w niedzielę w Mielcu. Był to już drugi koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego i to już drugi w historii festiwalu koncert rockowy. Jak mówi dyrektor imprezy Jacek Tejchma - festiwal z założenia jest wielogatunkowy i każdy znajdzie w nim coś dla siebie: 'Nie uda się w Mielcu zaszczepić festiwalu opartego tylko na muzyce klasycznej. Już po raz drugi pojawia się propozycja muzyki w bardzo dobrym wydaniu. Nie widzę przeszkód by wpisywała się ona w festiwal, który nie ma formuły, jest otwarty. Phil zagrał w towarzystwie zespołu Electric Light Orchestra oraz kwartetu smyczkowego Berlin String Ensemble. Koncert odbył się 15 lipca na placu AK.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........