Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dzień Otwarty ZST Mielec

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty 27.04.2012 r. (piątek) od godz. 10.30
Pragniemy pomóc Państwu i Waszemu dziecku w dokonaniu właściwego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, która pomoże mu rozwinąć swoje zainteresowania, dobrze przygotuje do egzaminu maturalnego, pozwoli zdobyć zawód na poziomie średniego wykształcenia lub trafnie wybrać przyszły zawód.

Przestrzeganie ustawy o języku migowym w mieleckim

Z dniem 1 kwietnia 2012 r. weszła w życie ustawa z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243). Ustawa ta nakłada na instytucje publiczne obowiązek zapewnienia osobom niesłyszącym komunikowanie się w wybrany przez nie sposób. Tłumacza języka migowego obowiązkowo ma mieć każdy urząd i szpital, przychodnia, komenda policji, straż pożarna... Nie wszystkie z naszego regionu zdążyły dostosować się do wymogów.

Biuro senatora Ortyla nieczynne

Informujemy, że w dniach 5 i 6 kwietnia 2012 r. (Wielki Czwartek i Wielki Piątek) biuro senatora Władysława Ortyla w Mielcu będzie nieczynne.

Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej pt. ,,Młodzież zapobiega pożarom’’

W dniu 27.03.2012 r. został rozstrzygnięty Turniej Wiedzy Pożarniczej pod nazwą "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą na temat przepisów przeciwpożarowych , historii i tradycji strażackich, musieli wiedzieć, jak postępować na wypadek pożaru oraz jak posługiwać się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Malarstwo Wojciecha Weissa w Galerii Domu Kultury SCK

Wystawa "Malarskie światy Wojciecha Weissa" została objęta patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Mirosława Karapyty. Prócz niego podczas wernisażu (8 marca) obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, przedstawiciele środowisk artystycznych Mielca i regionu oraz - co szczególnie cieszy i co nadało prestiżu wernisażowi - wnuczka Artysty, Renata Weiss. To ona - ciepło i barwnie - opowiadała o swym Dziadku i Babci, czyli o Wojciechu i Irenie Weiss.

Windykacja w bibliotece

Mając na uwadze dobro czytelników Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu informuje o podpisaniu umowy z firmą windykacyjną STATIMA z Katowic. Celem podpisanej umowy jest odzyskanie niezwróconych przez czytelników książek oraz kar należnych z tego tytułu. Proces windykacyjny zostanie uruchomiony w dniu 16 maja 2012 roku.

„Cyfrowa Szkoła" w kwietniu

Dyrektorzy szkół mają dwa tygodnie na zgłoszenie organom prowadzącym chęci udziału w programie „Cyfrowa Szkoła". Gminy do końca kwietnia przekażą wnioski wojewodom.

Rząd przyjął uchwałę w sprawie programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych - "Cyfrowa szkoła".

Sieć wszędzie

Rozwój bezprzewodowego szerokopasmowego internetu i likwidację tzw. białych plam, czyli miejsc pozbawionych dostępu do sieci umożliwią przyjęte przez rząd zmiany w rozporządzeniu w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości.

Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości. To zmiana poprzedniego rozporządzenia, przedłożona przez ministra administracji i cyfryzacji.

"Lotnicze orły" rozdane

Już po raz drugi czytelnicy portalu lotniczapolska.pl wybrali zwycięzców plebiscytu Lotnicze Orły. 31 marca w warszawskiej restauracji Skwer odbyła się uroczysta gala, podczas której laureatów plebiscytu uhonorowano statuetkami.
Uroczysta, finałowa gala plebiscytu Lotnicze Orły 2011 odbyła się w sobotę, 31 marca, w warszawskiej restauracji Skwer.

Pierwszy inwestor w podstrefie Szczecin mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej zarządzanej przez ARP S.A.

W piątek 30 marca 2012 r. w Szczecinie wręczono zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC wydane przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Pierwszym inwestorem w utworzonej w maju 2010 r. Podstrefie Szczecin SSE EURO-PARK MIELEC jest GARO Polska Sp. z o.o.

- Uzyskanie zezwolenia i podpisanie umowy z Gminą Miasto Szczecin inauguruje działalność gospodarczą pierwszego inwestora w szczecińskiej podstrefie SSE.

Podkarpackie wdraża gminy w nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi

Nowe rozwiązania prawne, zasady wyliczania kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie, obowiązki i wyzwania jakie narzuca na samorządy nowa ustawa o utrzymaniu czystości - to tylko niektóre kwestie dyskutowane w trakcie dwudniowej konferencji zorganizowanej w Rzeszowie przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Misterium Męki Pańskiej w Woli Mieleckiej Video

W Niedzielę Palmową (zwaną popularnie Niedzielą Męki Pańskiej) 1 kwietnia 2012r. po Mszach św. o godz. 09.30 i o godz. 11.00. w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Domu Ludowego w Woli Mieleckiej odbyło się 40 minutowe przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu dzieci i młodzieży z Woli Mieleckiej pod okiem ks. Pawła Herudzińskiego.

Wycieczka edukacyjna fryzjerskich klas "Elektryka" do Rzeszowa

30 marca 2012 roku odbyła się wycieczka edukacyjna na III Mistrzostwa Upięć Adeptów Fryzjerstwa województwa podkarpackiego - Fryzura awangardowa kreatywna w temacie Gwiazdy z Czerwonego Dywanu. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie przy współpracy wielu sponsorów. Zespół Szkół im. prof Groszkowskiego "Elektryk" reprezentowała Magdalena Wolanin, uczennica klasy II K. Podczas konkursu wykonywała na główce fryzjerskiej fryzurę Justyny Steczkowskiej, pięknej i utalentowanej Rzeszowianki.

Zatrzymanie handlarzy marihuany

Mieleccy policjanci w trakcie wykonywania czynności związanych z przestępczością narkotykową zatrzymali w czwartek i piątek trzy osoby, które posiadały i udzielały środków narkotycznych innym osobom na terenie Mielca.
Do zatrzymania jednego z mężczyzn doszło w czwartek w jednym z mieszkań na os. Lotników w Mielcu.
Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywał 30-latek z powiatu gliwickiego policjanci ujawnili 95g amfetaminy i 140g marihuany oraz sadzonki marihuany. Jest to znaczna ilość narkotyku i wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Wielki Wtorek

To ostatni wtorek przed Wielkanocą, trzeci dzień Wielkiego Tygodnia - okresu upamiętniającego śmierć Jezusa Chrystusa - w którym chrześcijanie słyszą zapowiedź zdrady Judasza i zaparcia się św. Piotra.

Wtorek to dzień, w którym Jezus naucza i prowadzi spory z Faryzeuszami i Sedyceuszami. Opowiada przypowieści o "Przewrotnych rolnikach", "O dwóch synach", "O talentach", "O wdowim groszu" i in..


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........