Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Ministerstow Edukacji Narodowej o religii

Nauka religii w szkole publicznej realizowana jest nieodpłatnie - przypomina resort edukacji w związku z rozporządzeniem o ramowych planach nauczania.
Ramowe plany nauczania dla poszczególnych typów szkół zostały określone w formie odrębnych załączników do rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych. Cała treść każdego załącznika stanowi zatem kompletny, odrębny ramowy plan nauczania dla danego typu szkoły.

Mobbing w Szkole Podstawowej nr.6 w Mielcu

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu podtrzymał wyrok, który stwierdzał mobbing w Szkole Podstawowej nr 6 im. Żwirki i Wigury w Mielcu. Poszkodowana nauczycielka matematyki Teresa Miąsik, ma otrzymać ponad 7 tys. zł zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Pieniądze wypłaci jej szkoła. – Nie mobbingowałem, nie mobbinguję i nie będę mobbingował nikogo – komentuje wyrok sądu Lech Stacho, dyrektor SP nr 6.

Uczennica gimnazjum nr.2 z Mielca w finale ogólnopolskiego konkursu konkursu „słowo daję”

W dniu 6 marca 2012 r. odbył się w Mielcu rejonowy finał Ogólnopolskiego Konkursu „SŁOWO DAJĘ” organizowanego przez Stowarzyszenie „Ojczyzna Polszczyzna”, pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Wśród wielu utalentowanych gimnazjalistów, którzy maja b. dużą wiedzę polonistyczną, znakomicie piszą i interesująco opowiadają najlepsze okazały się uczennice gimnazjum nr.2 w Mielcu.

Zawodniczki z ZST brązowymi medalistkami Podkarpacia w piłce ręcznej

Po raz drugi z rzędu reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu powtórzyła sukces z ubiegłego roku w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej, zajmując III miejsce na podium. Po wygranym turnieju barażowym w ubiegłym tygodniu, drużyna dziewcząt ZST przystąpiła mocno zmotywowana do walki w rozgrywkach finałowych Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej, które odbyły się 5 marca 2012 r. w hali sportowej LO w Kolbuszowej.

II Powiatowy konkurs języka niemieckiego dla gimnazjalistów

W dniu 7. marca odbył się II etap II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Konarskiego w Mielcu. Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem. W etapie szkolnym wzięło udział 167 uczniów z 11 gimnazjów. Do II etapu zakwalifikowało się 45 uczniów. Na II etap składa się test: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego i test leksykalno-gramatyczny. Po zakończeniu testu organizatorzy konkursu profesor Antoni Rejman, Anna Kozioł, oraz Monika Cisło zaprosili uczniów na przerwę, a w jej trakcie na poczęstunek, oraz pokaz artystyczny. Była to okazja, aby poznać szkołę i jej ofertę edukacyjną na rok 2012/13, porozmawiać z jej uczniami, zrelaksować się...

Bezpłatne badania mammograficzne w Borowej

Wójt Gminy Borowa oraz Fundacja SOS Życie zapraszają na bezpłatne badania:
1. mammograficzne - Panie w wieku 50-69 lat (bezpłatne badanie raz na 2 lata)
2. cytologiczne - Panie w wieku 25-59 lat (bezpłatne badanie raz na 3 lata)

Obowiązuje rejestracja telefoniczna: 801 08 09 10, 17 582 40 60

Zbiórka elektrośmieci

Gmina Tuszów Narodowy informuje, że w dniu 22 marca 2012 r. organizuje z b i ó r k ę  e l e k t r o ś m i e c i  dla następujących miejscowości: Malinie, Tuszów Mały, Tuszów Narodowy, Grochowe I, Ławnica.

W Tuszowie Małym zbiórka odbywać się będzie na podwórku u Sołtysa wsi (sprzęt należy przywozić w wyznaczonym terminie do godziny 16.00).

Organizatorzy Derbów Mieleckiech obdarowali małych pacjentów

Piłkarskie Derby Mielca zorganizowane przez jeden z portali mieleckich i STALmielec.com stały się dla organizatorów okazją nie tylko do przeżywania sportowych emocji wraz z widownią, ale także pomocy lokalnej społeczności, a dokładnie najmłodszej jej części. Za zgromadzone podczas imprezy fundusze udało się kupić upominki dla Oddziału Dziecięcego mieleckiego szpitala, które już trafiły do małych użytkowników.

Dzień Estery

Przez cały okres PRL zastanawiało mnie dlaczego międzynarodowy dzień kobiet obchodzono 8 marca. Kto tak postanowił i dlaczego? Zagadka jest ciekawsza niżby się mogło wydawać.

Dzień 8 marca, obchodzony jako międzynarodowy dzień kobiet, a w Polsce dziś świętowany także jako sakralna rocznica nieudanej żydowskiej rebelii 1968 roku, kryje w sobie niezwykłą tajemnicę pochodzenia. Właściwie nigdzie nie jest wyjaśnione, czego ten dzień ma być rocznicą i nigdy nie starano się nawet tego wyjaśnić.

Przerwa w dostawie wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu informuje, że w związku z koniecznością wykonania rozbudowy sieci wodociągowej w dniu 13 marca (wtorek) od godz. 8:00 do godz. 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Trześń.

Przepraszamy Odbiorców za utrudnienia związane z brakiem wody.

GZGK w Mielcu

Kolejny krok na drodze do realizacji projektu sieci szerokopasmowej

9 marca marszałek Mirosław Karapyta i Członek Zarządu Sławomir Mikilcz podpisali umowę na świadczenie kompleksowej obsługi prawnej przy realizacji projektu pn. „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podkarpackie”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

W wyniku zakończonego postępowania przetargowego, wykonawcą zostało Konsorcjum Kancelaria Prawna NBC-LEX Zdzisław Glimos Sp.k i Nizielski&Borys Consulting Sp. z o.o z Katowic.

Malarskie światy mistrza Weissa

Do końca marca w Galerii Samorządowego Centrum Kultury można oglądać obrazy wybitnego malarza, który mieszkał i tworzył m.in. na Podkarpaciu, w Strzyżowie. Prezentowane w Mielcu prace pochodzą z prywatnych zbiorów Renaty Weiss, wnuczki artysty, która uczestniczyła w czwartkowym wernisażu wystawy.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........