Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Sztuczne ognie na placu AK


Jak co roku na placu AK w Mielcu zaplanowany jest podczas Sylwestra pokaz sztucznych ogni. Zacznie się oczywiście o północy i potrwa...12 minut.
Koszt całego przedsięwzięcia to 12 tyś zł. Do zorganizowania koncertu niema chęci i chętnych.

Golec Orkiestra w Mielcu

19 stycznia podczas koncertu kolęd i pastorałek zorganizowanego przez Samorządowe Centrum Kultury wystąpi Golec orkiestra

Koncert odbędzie się, jak co roku w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 19:30

Galeria zdjęć

Bądźmy ostrożni przy odpalaniu fajerwerków


Zbliża się Nowy Rok. Jego powitaniu z pewnością towarzyszyć będą fajerwerki i sztuczne ognie. Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa - nieostrożne obchodzenie się ze środkami pirotechnicznymi może być niebezpieczne. Przypominamy też, że sprzedaż wyrobów pirotechnicznych niepełnoletnim zagrożona jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego do 10 stycznia 2012 r. na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz używania wyrobów pirotechnicznych. Zakaz nie obowiązuje w dniu 31 grudnia 2011 r. oraz w dniu 1 stycznia 2012 r.

25-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków

Zarzut posiadania i udzielania narkotyków usłyszał w sobotę 25-letni mieszkaniec powiatu. Narkotyki odnaleźli policjanci w trakcie kontroli pojazdu w Szafranowie, dzień wcześniej.

W piątek około godz. 1.30 podczas legitymowania kierującego i pasażerów samochodu osobowego marki BMW w Szafranowie, policjanci ujawnili w samochodzie haszysz. Zatrzymano w tej sprawie trzech mężczyzn znajdujących się w pojeździe.

Konstruktor samolotów z Bliznego

Krzysztof Cwynar z Bliznego w przydomowym garażu buduje replikę słynnego niegdyś dwupłatowego samolotu Nieuport 11 - myśliwca z okresu I wojny światowej. A w planach ma całą eskadrę.

Pan Krzysztof o samolotach wie prawie wszystko. Zajmuje się nimi nieprzerwanie od dzieciństwa. Ten nad, którym pracuje teraz będzie spełnieniem jego marzeń.

Przetarg na śmigłowce w przyszłym roku

W przyszłym roku powinien ruszyć przetarg na zakup 26 średnich śmigłowców wielozadaniowych – poinformował Inspektorat Uzbrojenia. Dostawy śmigłowców do Sił Zbrojnych mają być realizowane w latach 2012-2017.

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zamiarze udzielenia zamówień na dostawę średnich śmigłowców wielozadaniowych dla Sił Zbrojnych. Wojsko zamierza zakupić 26 śmigłowców opartych na wspólnej platformie bazowej. Planuje się pozyskanie 16 wielozadaniowych śmigłowców transportowych, 6 śmigłowców poszukiwawczo-ratowniczych, w tym 3 w wersji morskiej oraz 4 śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych. Oprócz maszyn ma być zakupiony pakiet logistyczny oraz pakiet szkoleniowy, zawierający m.in. 5 symulatorów lotu. Przed zakupem śmigłowce będą poddane testom.

"FILIPEK I BABA JAGA"

Dawno, dawno temu żyli sobie dziad i baba. Pewnego dnia mężczyzna przyniósł kobiecie kawałek drewna, który niespodziewanie ożył i stał się małym chłopcem, Filipkiem. Filipek wniósł szczęście w życie staruszków. Beztroska nie trwała jednak długo. Baba Jaga, rozzłoszczona tym, że ktoś ośmielił się łowić ryby w jej stawie, postanowiła zjeść Filipka na obiad. W jaki sposób uda się chłopcu wyjść z kłopotów? Jak wykorzysta pomoc gęsi? W przedstawieniu odnajdujemy motywy z "Pinokia", "Jasia i Małgosi" czy "Paluszka". Pomysłowy chłopiec uczy rozwiązywania problemów sprytem i zaradnością.

"Szepty duszy"


SZEPTY DUSZY – Wystawa Jubileuszowa 30-lecia działalności Klubu Środowisk Twórczych przy TMZM w Mielcu

W dniach od 10 grudnia 2011 do 10 stycznia 2012 roku w Centrum Wystawienniczym Domu Kultury SCK w Mielcu trwa Wystawa Jubileuszowa pt. „SZEPTY DUSZY”
z okazji 30-lecia działalności Klubu Środowisk Twórczych
przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej w Mielcu.

Wigilia w Szkole Podstawowej w Łączkach Brzeskich.

Od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Ks. Tadeusza Wiatra w Łączkach Brzeskich
odbywają się spotkania wigilijne uczniów najstarszej klasy, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły.
Tegoroczne miało miejsce 20 grudnia 2011,
Zaproszeni zostali również nauczyciele – emeryci.
Uczniowie przedstawili tradycyjne jasełka
przygotowane pod kierownictwem wychowawczyni klasy VI Pani Moniki Małek.

Swieta w 2012

W przyszłym roku 9 świąt wypada w dni robocze, 4 w weekend. Łącznie, po uwzględnieniu sobót i niedziel, wolnych będzie 114 dni, pracujących - 252. Najwięcej roboczodni przypada na październik (23), najmniej na grudzień (19).

W 2012 roku z kalendarza wynikają 2 długie weekendy. Pierwszy, w dniach 6 – 8 stycznia, będzie wydłużony dzięki Świętu Trzech Króli, które wypada w piątek. Kolejne 3 dni wolnego rozpoczną się 7 kwietnia, a okazją będą
Święta Wielkanocne.

Znamy harmonogram dyżurów aptek na 2012 rok

"Księga jesiennych demonów" - Jarosław Grzędowicz

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie - 30-go grudnia 2011 r. (pt. godz. 18.00)
Czytamy zbiór opowiadań grozy "Księgę jesiennych demonów" - Jarosława Grzędowicza
Serdecznie zapraszamy!
(Miejska Biblioteka Publiczna; Kusocińskiego 2)


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........