Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Gminie Przecław

Plan uroczystości organizowanych na terenie Gminy Przecław związanych ze Świętem Odzyskania Niepodległości.

10 listopada
W Sali głównej MCK w Przecławiu - godz.10.00
V Regionalny Przegląd "Śpiewamy i Recytujemy Pieśni i Poezję Legionową".

Samorządowe Przedszkole w Przecławiu - godz.10.00
Uroczystość przedszkolna z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

- Dobrynin
Godz.11.00 - Uroczysta Msza św. z udziałem Orkiestry Dętej z Dobrynina oraz Grupy Rekonstrukcyjnej "Rusal", połączona z częścią artystyczną, przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobryninie.
Godz.12.30 - Przemarsz pod obelisk - pomnik żołnierzy pochodzących z terenów naszej parafii, poległych w obronie ojczyzny (obok cmentarza parafialnego), apel poległych, złożenie zniczy i kwiatów, odśpiewanie hymnu.

Akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W Padwi Narodowej 11.11.11 odbędzie się akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 17:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury

Stluczka w Chorzelowie

Dzis ok 12 BMW wjechalo w tyl ciezarowki

Pijana i bez prawa jazdy kierowała samochodem


Blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała zatrzymana wczoraj do kontroli kierująca skodą 35-latka z powiatu mieleckiego.

Około godz. 11.40 policjanci pracujący w Rzemieniu zauważyli skodę fabię, której sposób jazdy wskazywał, że kierujący tym pojazdem może być pod wpływem alkoholu.

Dzień modlitwy za zmarłych

Grekokatolicy wspominają we wtorek zmarłych i modlą się za ich dusze. Nabożeństwa odprawiane 8 listopada, w dzień św. Dymitra, noszą nazwę Dmytrii.

Chrześcijanie wschodni wspominają zmarłych trzy razy w roku. - Najbardziej doniosły charakter mają uroczystości, połączone z procesją na cmentarz, odbywające się w drugi dzień Wielkanocy. Groby bliskich odwiedzane są także na początku Wielkiego Postu i właśnie w dzień św. Dymitra - przypomniał ks. Żuraw.

Plakaty muszą zniknąć

Kończy się czas na porządki powyborcze. Jutro o północy mija termin, w którym komitety wyborcze powinny posprzątać z ulic plakaty i bannery z wizerunkami kandydatów na posłów i senatorów.

Jeśli tego nie zrobią, do akcji wkroczą strażnicy miejscy. Komitety wyborcze muszą się liczyć z mandatami karnymi od 20 do 500 złotych.

Lotnictwo coraz mocniejsze w Polsce


Wielkie firmy lotnicze wchodzą do Polski przejmując istniejące zakłady albo budują nowe. Największym nad Wisłą jest Amerykański UTC.
Nadal przyjmuje ludzi do pracy i nadal inwestuje, nie tylko w lotnictwo.

Spotkanie literackie

Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK ul. Kusocińskiego 2 w Mielcu spotkanie literackie "Miasta - kraje - kontynenty w życiu i twórczości Czesława Miłosza". Spotkanie poprowadzi historyk literatury, eseista i tłumacz Waldemar Smaszcz. Tematyka spotkania została wybrana nieprzypadkowo - rok bieżący został ogłoszony Rokiem Czesława Miłosza.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........