Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Phil Bates wystąpi w Mielcu

Brytyjski wokalista i gitarzysta rockowy Phil Bates wystąpi w niedzielę w Mielcu. Będzie to już drugi koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. To już drugi w historii festiwalu koncert rockowy. Jak mówi dyrektor imprezy Jacek Tejchma festiwal z założenia jest wielogatunkowy i każdy znajdzie w nim coś dla siebie: 'Nie uda się w Mielcu zaszczepić festiwalu opartego tylko na muzyce klasycznej. Już po raz drugi pojawia się propozycja muzyki w bardzo dobrym wydaniu. Nie widzę przeszkód by wpisywała się ona w festiwal, który nie ma formuły, jest otwarty.'
Phil Bates zagra w towarzystwie zespołu Electric Light Orchestra oraz kwartetu smyczkowego Berlin String Ensemble. Początek koncertu o g. 20.30 na Placu Armii Krajowej w Mielcu. Wstęp jest bezpłatny

Trwa przebudowa stadionu Gryfu

Firma PANPRO SPORT z Warszawy od czerwca prowadzi prace przy budowie na stadionie Gryf. Starej trybuny już nie ma. Wzmacnia się  nasyp na którym powstania nowa trybuna. Nowa trybuna podzielona jest na trzy sektory o długości każda 12,50 mb. W każdym sektorze przewidywane jest 100 sztuk siedzisk (4 rzędy po 25 miejsc). Obiekt będzie miał 300 miejsc siedzących. Wzdłuż trybuny będzie barierka ochronna. Wokół boiska powstanie bieżnia lekkoatletyczna. Przebudowa stadionu Mieleckiego Gryfu powinna zakończyć się w drugiej połowie sierpnia tego roku.

Szef sejmowego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej w Mielcu

- To była zbrodnia smoleńska. Śmiało możemy mówić o katastrofie lotniczej z 10. kwietnia 2010 roku - mówił Antoni Macierewicz. - Badania naukowców dowiodły, że samolot rozpadł się w powietrzu a poprzedziły go dwa wybuchy. Dokładnie co działo się nad Smoleńskiem w wymiarze technicznym powiemy do końca roku. Do połowy przyszłego roku podamy także kto personalnie i politycznie odpowiada za katastrofę.

 Spotkanie odbyło się w auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania. Mówiono głównie o Smoleńsku, ale zabierano głos także w kwestiach związanych z nieprzyznaniem telewizji Trwam koncesji na nadawanie na cyfrowym multipleksie.

Sukces zawodników Mieleckiego Aeroklubu.

W dniach 22-24.06.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów na lotnisku Aeroklubu Nadwiślańskiego w Lisich Kątach koło Grudziądza. Wzięli w nich udział zawodnicy sekcji modelarskiej Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich.
Zawody rozpoczęły się w piątek wieczorem. Najpierw odbyła się rejestracja zawodników, którzy następnie zdali swoje modeli do oceny statycznej. W kolejnym dniu rozpoczęły się loty w konkurencjach wysokościowych.

Uważaj nad wodą!

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży. Policja wzorem lat ubiegłych  podejmuje działania,  których głównym celem będzie ograniczanie i  eliminowanie sytuacji skutkującej zagrożeniem bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Początek tegorocznych wakacji jest wyjątkowo tragiczny  - od 1 lipca br. utonęło na terenie kraju 97osób - to  10 osób więcej, niż w ciągu całego miesiąca lipca 2011 roku.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........