Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kolejne kłamstwo Wójta Gacka

Czy gmina ma coś do ukrycia?

List Rektora KUL na Wielkanoc 2012

Niezwykła para, którą Ewa Drzyzga zaprosiła do specjalnego odcinka "Rozmów w toku”

Zabijcie mnie! - krzyczała przez pierwsze miesiące po tragicznym wypadku. Ale miłość sprawiła, że znów jest szczęśliwa. Historia Katarzyny Zawieruchy jest tak niezwykła, że Ewa Drzyzga zaprosiła ją do specjalnego, 2000. odcinka "Rozmów w Toku” w TVN. czytaj dalej
Zobacz odcinek

JuraPark Bałtów

W rejonie Gór Świętokrzyskich już od lat 70 w skałach jurajskich znajdowały się szczątki dinozaurów górnojurajskich dinozaurów - allozaura, stegozaura, kamptozaura i kompsognata. I tak po odkryciach i po badaniu terenu zaczęto budowę  JuraParku Bałtów.  Gady tworzono z ogromną pieczołowitością o szczegóły, dlatego są ogromną atrakcją dla dzieci.  Od tego momentu stał się on wizytówką województwa świętokrzyskiego przyciągającym rzesze turystów z całej Polski. Z roku na rok park się rozwija, przybywają nowe modele. Można tutaj zobaczyć dinozaury Allozaur ,Ankyzaur,

Panorama Bałtowa

Zaginiony Świat Dinozaurów to barwny i tajemniczy spacer ścieżką przyrodniczą, gdzie w otoczeniu wysokich ścian wąwozów możemy zetknąć się z tropami dwumetrowych dryomorfonów. Ich znanymi przedstawicielami są dryozaur i kamptozaur. Obok tych śladów utrwalony jest trop pozostawiony przez drapieżnego dinozaura, potencjalnego prześladowcy spokojnych dryomorfów. Najlepiej zachowany i największy trop w bałtowskim wąwozie pozostawił karłowaty krewniak allozaurów.

Poniedziałek Wielkanocny

Poniedziałek Wielkanocny zwany także Lanym Poniedziałkiem, Śmigusem-dyngusem, Polewanką, Lejkiem, Oblewanką jest drugim dniem świąt wielkanocnych, a także dniem radości, psot i żartów. Można odwiedzić rodzinę lub znajomych, a także oblewać się nawzajem wodą.

Zwyczaj ten jest kultywowany prawdopodobnie na pamiątkę rozpędzania przy pomocy wody wiernych, którzy zbierali się w Jerozolimie, aby rozpamiętywać wieści o Zmartwychwstaniu Pańskim (Jaworski 1964: 68-70).


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........