Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dzień Kobiet w Woli Mieleckiej

W dniu 10 marca 2012 roku w Filii SOKiS-u w Woli Mieleckiej odbył się Dzień Kobiet dla wszystkich Pań z Woli Mieleckiej. Tradycyjnie nie zabrakło pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Przedstawiciele Rady Sołeckiej i OSP wręczyli wszystkim paniom róże.Część artystyczną przygotowała młodzież z Woli Mieleckiej należąca do sekcji działającej przy Filii SOKiS-u, oraz Zespołu Szkół. Uroczystość przebiegała w sympatycznej, życzliwej atmosferze, przy słodkim poczęstunku.

W podmieleckiej gminie Borowa planowana jest budowa tzw. farmy wiatrowej

W miejcowościach Pławo, Orłów i Wola Pławska ma powstać 11 potężnych wiatraków o rozpiętości skrzydeł 114m.

Wdniu 9.03. br w Woli Pławskiej odbyło się spotkanie mieszkańców z polskimi akwizytorami portugalskiej firmy MARTIFER która te wiatraki ma budować.
Akwizytorzy roztaczali wspaniałe wizje korzyści finansowych dla gminy jak i jej mieszkańców z tego tytułu, - tak jak kiedyś przed laty partyjnji aktywiści zachwalali chłopom kołchozy i PGR-y, - wspomagał ich w tym wójt Władysław Błażejowski.

Rząd Tuska idzie w sukurs Palikotowi i atakuje Kościół?

Na konferencji prasowej w Rzeszowie Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział, że "że rząd Donalda Tuska coraz bardziej idzie w sukurs Palikotowi i atakuje polski Kościół i polskie wartości".

Mielecki pejzaż zimowy-Luty 2012 r


Dzisiaj jak spojrzymy przez okno to te zdjęcia będą wspomnieniem z mroźnego lutego, który niestety dał się we znaki. Ja sam gdy wybrałem się na miasto w mroźny słoneczny dzień  było na termometrze jakieś 15 na minusie. Wybrałem się z aparatem na starówkę. Można zrobić zdjęcia starych kamieniczek w pejzażu zimowym.

Brońmy swoich praw!

Platforma Obywatelska za wszelką cenę chce przeforsować podwyższenie wieku emerytalnego Polaków do 67 roku życia. Donald Tusk ukrywał plan tej reformy w trakcie kampanii wyborczej. Uniemożliwił w ten sposób poddanie swoich pomysłów ocenie wyborców.

Przecław popiera budowę elektrowni

Wciąż jest szansa na budowę elektrowni wodnej w gm. Przecław na rzece Wisłoce. Organy ochrony środowiska są przeciwne inwestycji, ale inwestor i władze Przecławia przekonują, że zapora nie zaszkodzi rybom w rzece. Burmistrz Przecławia nie ocenia negatywnego uzgodnienia tej inwestycji przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Rzeszowie, ale zwrócił się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO), aby rozpoznało odwołanie inwestora. Czytaj więcej


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........