Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Piękno Beskidów i Bieszczadów

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży "Piękno Beskidów i Bieszczadów" to impreza od 15 lat organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Jego ideą jest upowszechnienie wiedzy i wrażliwości na bezcenne walory krajobrazowe, turystyczne i kulturowe południowo-wschodniej Polski. Konkurs cieszy się nadal niesłabnącym zainteresowaniem zarówno w kraju, jak i zagranicą. Świadczy o tym fakt, że na tegoroczną Jubileuszową XV edycje nadesłano 1428 prac z Polski, Słowacji i Ukrainy. 
Jury przyznało 14 nagród specjalnych oraz 64 nagrody równorzędne w tym: 
Nagrodę Starosty Powiatu Gorlickiego, 
Nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, 
Nagrody dyrektorów galerii sztuki z terenów Polski południowo-wschodniej.

Obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

11 października w siedzibie mieleckiego starostwa odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie zmian w Powiatowym Planie Zarządzania Kryzysowego Powiatu Mieleckiego.
Zmiany te wynikał z zarządzenia nr 74 Prezesa Rady Ministrów w sprawie wykazu przedsięwzięć i procedur systemu zarządzania kryzysowego. Posiedzeniu PZZK przewodniczył Zenon Kamiński – Z-ca Przewodniczącego Zespołu.

Baseny będą zamkniete

Z powodu modernizacji sieci ciepłowniczej obie pływalnie kryte Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji, przy ul. Solskiego oraz Powstańców Warszawy, w dniu 18 października (czwartek) będą nieczynne.

Osiemnasty bieg uliczny o Puchar Prezydenta Mielca

Pierwszy raz od kilku lat aura sprzyjała lekkoatletom, którzy rywalizowali w osiemnastym Biegu ulicznym o Puchar Prezydenta Mielca, zorganizowanym przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec. Dzięki temu na starcie stanęło około tysiąc biegaczy, którzy rywalizowali w 13 konkurencjach.

Jak co roku wyścigi rozpoczęli najmłodsi, startując w biegu przedszkolnym na 150 metrów. W grupach dziecięcych i młodzieżowych biegali nie tylko mieszkańcy miasta i powiatu, lecz także m.in. utytułowani goście z województwa świętokrzyskiego.

Hiszpanie w Urzędzie miasta

12 października br. Urząd Miejski w Mielcu odwiedził zespół folklorystyczny Esbart Ramon d’Olzina de Vila-seca z hiszpańskiego miasta Vila-seca (Katalonia).
30-osobowa grupa gościła na terenie powiatu mieleckiego w dniach 11-14.10.2012 r. w ramach projektu „Zdrowa młodzież - zdrowa Europa" realizowanego wspólnie od 2009 roku przez uczniów Gimnazjum w Chorzelowie i The Secondary School Joan Segura i Valls w Santa Coloma de Queralt.

15-latek wymuszał pieniądze

Policjanci ujęli 15-latka, który wielokrotnie groźbami wymuszał od kolegi ze szkoły pieniądze. Ten stan rzeczy trwał od czerwca do października br. W tym tygodniu materiały w tej sprawie trafią do sędziego rodzinnego mieleckiego sądu.

Policjanci uzyskali informację, iż w jednym z gimnazjów powiatu mieleckiego dochodzi do wymuszeń rozbójniczych. W trakcie czynności w tej sprawie ustalono, że czynu karalnego względem swojego kolegi ze szkoły, dopuszcza się 15-latek.

Pijana matka

Policjanci z Mielca zatrzymali na osiedlu Lotników w Mielcu pijaną opiekunkę 1,5 rocznego chłopczyka. Policjantów powiadomiła przypadkowa kobieta, która widziała, jak opiekunka zatacza się i przewraca z wózkiem, w którym było dziecko.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 11, na ul. Ducha Św. Idąca ulicą kobieta zauważyła inną kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem, która wyraźnie się zataczała i w pewnym momencie przewróciła się.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........