Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Skyfall w "Galaktyce"

Mieleckie kino "Galaktyka"  zaprasza na premierę filmu "Skyfall" już dziś o godz. 20:00. Przed przygodami Bonda, Jamesa Bonda, o godz. 18:15 trójwymiarowy horror "W szczękach rekina 3D". 
 W weekend na ekranie urocza bajka "Żółwik Sammy 2" - w sobotę wersja klasyczna natomiast w niedzielę seans w 3D.
 

Policyjna akcja "Znicz 2012" w powiecie mieleckim

Kryptonim "Znicz" od lat towarzyszy największej dorocznej policyjnej operacji, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w dniu Wszystkich Świętych. Tegoroczne działania rozpoczną się w środę, 31 października i potrwają do niedzieli, 4 listopada. W tym czasie policjanci przy wsparciu Żandarmerii Wojskowej i Inspekcji Transportu Drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby bliskich.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy na placu AK w Mielcu

Mieleccy policjanci wzięli wczoraj udział w ulicznym happeningu „Żyję, bo udzieliłeś mi pierwszej pomocy”, mającym na celu propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Akcja prowadzona była przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu. Funkcjonariusze na co dzień spotykają się z sytuacjami, gdzie osoby będące na miejscu zdarzeń nie umieją udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem służb ratowniczych. Takie akcje pomagają to zmienić i uratować czyjeś życie.

Jak obliczane są faktury prognozowane?

Kto zrozumie, o co chodzi w rachunkach za gaz temu Nobla. Dlaczego musimy płacić za jakieś prognozy, i to na cały rok?  Na jakiej podstawie wyliczane są prognozy na cały 2013 rok. Faktury prognozowane to dla dostawcy energii nieoprocentowany kredyt. Rachunki za energię elektryczną, gaz i wodę nie są wystawiane w oparciu o rzeczywiste zużycie, lecz na podstawie ustalonych przez dostawcę prognoz. Takie rozliczenia prowadzą do występowania dyskryminacyjnych obciążeń w stosunku do konsumentów znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy nie są w stanie zapłacić za kilka miesięcy z góry. Zobowiązywanie odbiorców do uiszczania opłat za produkty jeszcze niezużyte powoduje zamrożenie pieniędzy konsumenta, któremu nadpłata zostanie zwrócona w przyszłości.

Teatr Tańca "AleToNic" laureatem kich Spotkań Baletoffowych XXI Krakows

Teatr Tańca "AleToNic" działający przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu 20.10.2012 r. uczestniczył w XXI edycji Krakowskich Spotkań Baletoffowych organizowanych przez Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie.

     W ramach Spotkań Baletoffowych organizatorzy przewidzieli warsztaty taneczne, spektakle oraz konkurs młodzieżowych zespołów tanecznych "Kontrakcja" pracujących w oparciu o technikę tańca współczesnego, do którego jury kwalifikowało zespoły na podstawie przesłanej wcześniej płyty DVD z nagraniem wykonywanego układu.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........