Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Supermarkety Tesco sprzedają wodę z kranu

Brytyjskie sieci supermarketów Tesco i sprzedają zwykłą wodę z kranu, rozlaną do butelek – informuje gazeta Daily Mail. Gazeta policzyła, że zysk ze sprzedaży takiej wody wynosi 2500%.
Przedstawiciele sieci przyznali się, że sprzedają wodę z kranu, lecz dokładnie ją filtrują i oczyszczają z chloru oraz innych substancji zanieczyszczających, więc tę wodę nie można nazwać wodą z kranu.

I Mielecki Amatorski Mini Duathlon

W najbliższą sobotę grupa Zabiegani Mielec organizuje I Mielecki amatorski CROSSDUATHLON. Udział mogą wziąć każdy kto może pokonać biegiem 2km, następnie 10 km na rowerze i na koniec także 2 km biegiem. Tego typu dystans jest pewnego rodzaju wyzwaniem, ale nie powinien być problemem dla kogoś kto regularnie jeździ na rowerze lub biega. Nie liczy się miejsce (chociaż uczestnicy będą klasyfikowani), lecz udział i pokonanie dystansu. Impreza jest organizowana z myślą o pasjonatach dla których niejednokrotnie jedna dyscyplina to za mało i chcieliby spróbować i zmierzyć się z dwoma dyscyplinami jedna po drugiej.

Szczegółowe informacje na www.zabieganimielec.pl lub Tel. 790487338

Dystans: 2 km biegu, 10 km rower, 2 km bieg – trasa łatwa – w większości zacieniona , dukty leśne
Termin: 25 sierpnia 2012 (sobota), zapisy 15-16, start 16:00
Miejsce: Stawy Nowaka (Cyranowskie)

W imieniu organizatorów zapraszamy już dziś do indywidualnych przygotowań oraz na wspólne treningi.
Oficjalne przetestowanie trasy w środę o 19:00 - start obok sklepu Orzech.
Dla trzech najlepszych zawodników przewidziane są medale.

W przyszłym roku organizatorzy planują Triatlon połączony z imprezą z okazji Dni Mielca.

Już w niedzielę II Mielecki Zlot Pojazdów Zabytkowych

W niedzielę 26 sierpnia na błoniach MOSiRu Automobilklub Mielecki wraz z grupą zapaleńców organizuje II już Mielecki Zlot Pojazdów Zabytkowych.
Na zlocie pojawi się co najmniej kilkanaście aut, tym razem nie tylko z naszego regionu ponieważ będzie to dużo większy zlot jak ten 13 maja.

Do godziny 15 przewidziana jest rejestracja uczestników na placu nowego targowiska ul. Sportowa, a po pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej parada ulicami  Sportowa, Sienkiewicza, Pisarka, Al. Ducha Świętego, Kilińskiego, przez Rynek, Mickiewicza, Wolności, Żeromskiego, Chopina, Al. Niepodległości, Kusocińskiego, Jagiellończyka, Padykuły i Sportowa, zakończenie przejazdu.

„Mobilny Punkt Informacyjny"

W ramach akcji „Mobilny Punkt Informacyjny" konsultanci z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Tarnobrzegu, odwiedzą gminę Mielec.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na indywidualne konsultacje nt. pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich (osoby prywatne, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i samorząd).

E-archiwum ułatwi pracę szpitalom?

Wprowadzenie cyfrowego katalogu gromadzącego dokumentację medyczną ułatwi dostęp do historii choroby twierdzą specjaliści. Dokumentacja pacjenta przechowywana jest przez 20 lat, a niektóre dokumenty nawet przez 30 lat. Jest to setki tysięcy teczek i segregatorów. wiąże się to z koniecznością zapewnienia miejsca i środków aby to odpowiednio przechowywać. Odciążeniem mogłoby być elektroniczne archiwum, do którego zarówno lekarze, jak i pacjenci mieliby dostęp on-line.

Adopcje wstrzymane

Wolontariusze mieleckiego Schroniska dla zwierząt uprzejmie informują, że w dniach 22.08.12 - 25.08.12 ze względu na prace porządkowe w schronisku adopcje zwierząt nie będą możliwe. 
Adopcje możliwe będą znowu od dnia 27.08.2012. 

Przypominamy również, że Schronisko potrzebuje wszelkiego rodzaju karmy suche i mokre, makarony, ryże którymi moglibyśmy nakarmić psiaki. Codziennie psiaki są dokarmiane przez wolontariuszy dlatego każda puszka karmy czy worek makaronu jest cenna. Aby dostarczyć karmy najlepiej umówić się z wolontariuszami - na mieście lub w schronisku. 

Strona www.mielec.bezdomne.com

Przywróćmy lekcje historii do szkół!

Działacze Patriotycznego Mielca przeprowadzili zbiórkę podpisów pod projektem ustawy o przywróceni lekcji historii do szkół.
Projekt ustawy pod którym  zbierali podpisy, zakłada naukę historii w liceach i technikach w wymiarze 180 godzin w trzyletnim cyklu nauczania (po 2 godz. tygodniowo).

Podpisy zbierali pod dwoma mieleckimi kościołami, na Osiedlu i na Smoczce. 
Akcje cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie zebrali ok. 800 podpisów.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........