Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

E-archiwum ułatwi pracę szpitalom?

Wprowadzenie cyfrowego katalogu gromadzącego dokumentację medyczną ułatwi dostęp do historii choroby twierdzą specjaliści. Dokumentacja pacjenta przechowywana jest przez 20 lat, a niektóre dokumenty nawet przez 30 lat. Jest to setki tysięcy teczek i segregatorów. wiąże się to z koniecznością zapewnienia miejsca i środków aby to odpowiednio przechowywać. Odciążeniem mogłoby być elektroniczne archiwum, do którego zarówno lekarze, jak i pacjenci mieliby dostęp on-line.


Wprowadzenie cyfrowego katalogu gromadzącego dokumentację medyczną ułatwi dostęp do historii choroby. Dziś opis historii choroby pacjenta i terapii zajmuje wiele miejsca, a dodatkowo taka forma narażona jest na łatwe zniszczenie, np. w związku z pożarem czy zalaniem.
 Część pacjentów będzie chciała mieć kopie wydruków w domu, część będzie korzystać z formy elektronicznej i logować się w domu do systemu szpitalnego. Potrzebny będzie więc okres przejściowy. Patrząc na rozwój branży archiwizacji i konwersji z papieru do elektroniki w innych branżach, szacuję, że będzie to trwać do 10 lat.
 Proces zastępowania archiwum papierowego elektronicznym w medycynie będzie przebiegał stopniowo, podobnie jak w innych dziedzinach życia.

– Szpitale stają teraz przed podjęciem decyzji, jak dokonywać archiwizacji swoich danych i jak do nich mieć dostęp. Z takich systemów korzystają już banki i urzędy.

Ustawa w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej – z grudnia 2010 roku – pozwala zlecać takie prace firmom zewnętrznym – ale nie wiadomo, jak powinno się je zabezpieczać i czy funkcjonujące systemy spełniają wszystkie założenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowane



Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........