Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kolejne rozmowy Ludowców w Warszawie

Starosta Andrzej Chrabąszcz oraz Radny Powiatu Michał Deptuła 4 września prowadzili szereg rozmów w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

W Komendzie Głównej PSP zastępca Komendanta Głównego nadbryg. Marek Kowalski przedstawił mieleckiej delegacji możliwości przekazania sprzętu strażakom ochotnikom oraz omówił wstępne założenia do budżetu państwa na rok 2013 w części dotyczącej Państwowej Straży Pożarnej.

Zatrzymani sprawcy pobicia

Policjanci ustalili, że około godz. 2.30 na jedną z posesji w Tuszymie przyjechali rowerami dwaj mężczyźni. Wykrzykując groźby, pobili dwóch domowników. Po kilku minutach awantury sprawcy wsiedli na rowery i odjechali. W wyniku podjętych czynności, dzień później funkcjonariusze zatrzymali sprawców tej napaści. Okazali się nimi 20 i 31-latek z powiatu mieleckiego. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia i wypowiadania gróźb karalnych. Przyznali się do postawionych im zarzutów. Za pobicie Kodeks Karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.
 

Ciekawe czasy

Obyś żył w ciekawych czasach – to znamy. Tylko co to są te „ciekawe czasy”? Czy ciekawe dla każdego człowieka z osobna, czy może ciekawe dla większej grupy ludzi, ba, dla całego społeczeństwa? Czy ciekawe z udziałem, czy bez udziału zainteresowanych? Czy – jak mówi kolejne przysłowie – ta ciekawość to pierwszy stopień do piekła, czy może brama, przez którą wchodzimy w świat tajemnicy i ją odkrywamy? A może ta ciekawość w potocznym, mieleckim rozumieniu - w odbiorze czytelników felietonu czy też moich sąsiadów, którym ona widzi się niepotrzebną i niebezpieczną - jest wkładaniem palców pomiędzy drzwi a framugę?
Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........