Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Efekty wizyty mieleckich ludowców w Warszawie

 „Mieleccy ludowcy w ministerstwach”,  w artykule z dn. 7 maja informowali  na swojej stronie www, o roboczej wizycie mieleckiej delegacji w Warszawie. Dzisiaj możemy przekazać informacje co to dało. 
Równo 1,5 mln zł dodatkowych środków z wspomoże remont odcinaka drogi w Woli Mieleckiej i Trzcianie.

Do końca listopada tego roku powinien zostać oddany do użytku wyremontowany, blisko 6-cio kilometrowy odcinek drogi Borowa – Czermin – Przecław w miejscowości Trzciana i Wola Mielecka. Inwestycja ma ruszyć już wkrótce, bo znalazły się na nią dodatkowe środki w wysokości 1,5 mln złotych. – To promesa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych – mówi Andrzej Chrabąszcz, starosta powiatu mieleckiego.

Więcej pieniędzy na nasze leczenie

Cieszy mnie, że w 2013 roku na nasze zdrowie będzie więcej pieniędzy, które przeznaczy Narodowy Fundusz Zdrowia dla pacjentów Z Podkarpacia. To więcej o blisko 130 milionów złotych w porównaniu do roku 2012, a kwota ogółem wynosić będzie 3 mld 344 mln złotych.
W Sejmie Komisja Zdrowia oraz Finansów Publicznych  pozytywnie zaopiniowały  plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na 201 3 rok. Cieszy, że od 2010 roku jesteśmy traktowani równo z innymi województwami – wreszcie sprawiedliwie ( pamiętacie o mojej walce o zmianę niekorzystnego algorytmu?)  i dostaliśmy więcej: przez trzy lata jest to kwota bliska 680 mln zł - informuje posłanka Skowrońska

Mieleckie Święto Policji

Mianowania na wyższe stopnie policyjne były kulminacyjnym punktem mieleckich obchodów Święta Policji, które odbyło się wczoraj w  Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.  W policyjnej uroczystości brali udział zaproszeni goście oraz mieszkańcy Mielca.

24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej powołał ustawą Policję Państwową. Kilkadziesiąt lat później, w kwietniu 1990 roku dzień ten ustanowiony został przez polski Parlament dniem Święta Policji.

Czołowe zderzenie...rowerzystów

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj w nocy na prostym nieoświetlonym odcinku drogi. Około godz. 22.40 podczas ulewnego deszczu w wyniku nieprawidłowego wymijania, jadący chodnikiem w przeciwnych kierunkach rowerzyści zderzyli się czołowo. Zarówno 16-letni chłopak, jak i 17-letnia dziewczyna z poważnymi obrażeniami głowy trafili do mieleckiego szpitala. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Trzeci weekend usamodzielniania

Trzeci weekend Programu Usamodzielniania w formie pobytu weekendowego z udziałem osób niepełnosprawnych wspieranych przez trenerów samodzielności odbył się na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy PSOUU Koło w Mielcu przy ul. Wojsławskiej 278 oraz na terenie miasta Mielca w dniach od 20.07.2012 roku (piątek) do 23.07.2012 roku (poniedziałek).
Uczestnicy Programu na miarę własnych możliwości wykonywali codzienne czynności życiowe oraz uczestniczyli w integracji społecznej.
Osoby niepełnosprawne brały udział w następujących treningach:
- higieny osobistej i wyglądu (dbałość o wygląd zewnętrzny, utrzymanie higieny osobistej, pranie bielizny i odzieży, itp.)
- porządkowym (sprzątanie kuchni, sali, łazienki, toalety, odkurzanie, czyszczenie mebli, ścieranie półek, mycie podłogi, mycie naczyń, wynoszenie śmieci, itp.)
- kulinarnym (zaplanowanie i przygotowanie prostych posiłków, robienie zakupów, nakrywanie do stołu, posługiwanie się sztućcami, właściwe zachowania się przy stole, itp.)


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........