Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Efekty wizyty mieleckich ludowców w Warszawie

 „Mieleccy ludowcy w ministerstwach”,  w artykule z dn. 7 maja informowali  na swojej stronie www, o roboczej wizycie mieleckiej delegacji w Warszawie. Dzisiaj możemy przekazać informacje co to dało. 
Równo 1,5 mln zł dodatkowych środków z wspomoże remont odcinaka drogi w Woli Mieleckiej i Trzcianie.

Do końca listopada tego roku powinien zostać oddany do użytku wyremontowany, blisko 6-cio kilometrowy odcinek drogi Borowa – Czermin – Przecław w miejscowości Trzciana i Wola Mielecka. Inwestycja ma ruszyć już wkrótce, bo znalazły się na nią dodatkowe środki w wysokości 1,5 mln złotych. – To promesa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych – mówi Andrzej Chrabąszcz, starosta powiatu mieleckiego.


Remontowany odcinek drogi zaczyna się na wysokości mostu nad potokiem Stara Wiśnia w Trzcianie. Most ten już jest modernizowany, bo i na niego znalazły się dodatkowe środki w ramach likwidowania skutków powodzi. Wcześniej była to niebezpieczna konstrukcja – węższa od szerokości całej drogi powiatowej, przez co stwarzała dodatkowe zagrożenie dla pieszych. Modernizacja mostu ma się zakończyć do końca sierpnia tego roku. W tym czasie będą już trwały prace remontowe drogi, która uległa znacznemu zniszczeniu w trakcie powodzi w 2010 roku.

- Dla mieszkańców Trzciany i Woli Mieleckiej do dobra informacja. Zyskają bowiem nowy dojazd bezpośrednio do drogi wojewódzkiej – mówi Chrabąszcz dodając, iż celem powiatu było wyremontowanie całego odcinka drogi od mostu w Trzcianie do skrzyżowania trasy wojewódzkiej relacji Mielec – Lisia Góra.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........