Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mieleckie Święto Policji

Mianowania na wyższe stopnie policyjne były kulminacyjnym punktem mieleckich obchodów Święta Policji, które odbyło się wczoraj w  Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.  W policyjnej uroczystości brali udział zaproszeni goście oraz mieszkańcy Mielca.

24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej powołał ustawą Policję Państwową. Kilkadziesiąt lat później, w kwietniu 1990 roku dzień ten ustanowiony został przez polski Parlament dniem Święta Policji.
Dla funkcjonariuszy Policji jest dniem szczególnym - wiąże się często z awansami na wyższe stopnie, z nagrodami za wzorową służbę, z podziękowaniami, które płyną od społeczeństwa, od instytucji, służb i formacji, z którymi Policja współpracuje.

Centralnym punktem uroczystości było wręczenie awansów. Na wyższe stopnie służbowe awansowało ogółem 49 mieleckich policjantów. Nominacje odbierali z rąk I Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji  inspektora Kazimierza Mruka,  Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu  inspektora Andrzeja Świdra oraz Starosty Powiatu Mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza.

Zaproszeni goście w tym przedstawiciele podkarpackich parlamentarzystów i samorządowcy wysoko ocenili pracę mieleckich policjantów, wyrażając uznanie dla tej ciężkiej służby jak również życzyli mieleckim funkcjonariuszom dużo powodzenia w realizacji trudnej ale bardzo potrzebnej misji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........