Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Podkarpacka lista płac 2012

Nowiny opublikowały swoja listę prac. Jak piszą - "Sprawdziliśmy pensje osób pracujących w różnych zawodach, z różnym stażem."
My wybraliśmy dla was "najbliższe" osoby.

Powrót biletów papierowych

MKS mielec od 2008 roku wprowadzał karty miejskie - elektroniczne bilety okresowe. Z początku były to tylko bilety dla tych którzy kupują bilety miesięczne.
- Karta Miejska zastąpi dotychczasowy, papierowy bilet okresowy MKS. - W ciągu roku takie bilety kupuje około 4,5 tysiąca osób. Urządzenia do drukowania legitymacji i znaczków przepracowały już 10 lat. Teraz stanęliśmy przed wyborem wymieniać te maszyny na nowe, czy wdrożyć zupełnie inny, nowoczesny system, który dawałby też większe możliwości - mówiła w październiku 2010 roku podczas sesji Rady Miejskiej, Ewa Garncarz, prezes MKS.

Chipowanie mieleckich psów

Do marca miasto ma opracować program opieki nad zwierzętami, mający na celu zmniejszenie bezdomności psów w Mielcu.
W budżecie miasta na 2012 rok są pieniądze na "czipowanie” psów. Sto pięćdziesiąt tysięcy złotych zamierza wydać mielecki magistrat na rejestrację psów za pomocą specjalnych chipów. Dzięki temu przedsięwzięciu w Mielcu zmaleje liczba bezpańskich psów - przekonuje Prezydent Janusz Chodorowski.

Biała wilczyca - Theresy Revay

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza 24-go lutego o godz. 18.00 na spotkanie
W tym miesiącu omawiana będzie powieść "Biała wilczyca" - Theresy Revay

(Miejska Biblioteka Publiczna; Kusocińskiego 2)

Wystawa "Okoliczności"

Wystawa "Okoliczności" to osiem intymnych spojrzeń. Dla niektórych spośród autorów przedmiotem jest codzienność/najbliższa okolica; dla pozostałych zaś, bardziej doświadczonych i znanych - jeden z tysiąca przystanków, kawałek ziemi gdzieś pomiędzy Azję, Afryka i całą reszta świata. "Okoliczności", próba opisu Podkarpacia, to także szkoła patrzenia. Czy różnica doświadczeń, perspektywy widzenia sprawia, że widza odmiennie? Czy być bliżej znaczy widzieć lepiej? Czy ta bliskość stanowi przewagę, czy - przeciwnie - znieczula na to, co najbliżej przed oczami?

Jasełka w czasach współczesnych


Amatorski Zespół Teatralny „Kiełkowanie” z Kiełkowa (Gmina Przecław), trzykrotnie (22 stycznia 2012 roku w remizie w Kiełkowie, 29 stycznia o godz. 14.00 w SOK w Tuszymie i o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Przecławiu) przedstawił Jasełka.
W spektaklu wystąpiło około 20 aktorów: od młodzieży do seniorów.
Całość składała się z 5 aktów i odbiegało od tradycyjnych inscenizacji wydarzeń
opisanych w Betlejem.

X Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

27 stycznia 2012 roku Samorządowe Przedszkole w Przecławiu po raz X zorganizowało Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie wzięło udział 57 dzieci z przedszkoli w Rzemieniu i Przecławiu, oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych w Dobryninie, Tuszymie, Kiełkowie, Wylowie i Łączkach Brzeskich, oraz ochronki w Przecławiu. Przedszkolaki występowały w kategorii solistów i zespołów. Przegląd był okazją do zaprezentowania utworów dawnych i współczesnych, a przedszkolaki śpiewały nie tylko pięknie ale również wspaniale się prezentowały. Zaśpiewały obowiązkową kolędę „ Pójdźmy wszyscy do stajenki” i drugą dowolnie wybraną kolędę lub pastorałkę.

Jasełkowa Niedziela

W Miejskim Centrum Kultury w Przecławiu 29 stycznia 2012r. (Niedziela) wystąpiły trzy amatorskie grupy i zaprezentowały przedstawienia o tematyce Bożonarodzeniowej – Jasełka.
O godz. 14:00 swoje talenty zaprezentowała grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z Parafii Przecław, która została przygotowana przez Siostrę Beatę.

Niezapomniane chwile

Noworoczne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Prezes Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Przecławiu Panią Barbarę Dragan stało się okazją do wspaniałych i niezapomnianych przeżyć.

Liczna grupa emerytów przybyła 26 stycznia 2012 roku na spotkanie opłatkowe połączone z nauką wykonywania bombek na kanwie kul styropianowych. Pani Maria Kozioł, cierpliwie krok po kroku tłumaczyła, jak przyciąć bibułę, jakimi ruchami ją skręcać, by w rezultacie uzyskać misterne cudeńka. Nie obyło się bez zabawnych sytuacji i opowieści.

Metoda selekcji naturalnej według PO

Wbrew zapewnieniom rządu nowa ustawa nie poprawiła pacjentom dostępu do tanich leków.

Moim zdaniem złożenia ustawy refundacyjnej są niedopracowane i wynikają z braku przygotowania oraz kompetencji osób odpowiedzialnych. Na liście zabrakło ponad 800 istotnych medykamentów do tej pory refundowanych. Tymczasem Narodowy Fundusz Zdrowia ma 700 mln zł oszczędności! Ale jak może nie być oszczędności, skoro z listy leków refundowanych znika kilkaset pozycji? Przecież ktoś te leki przepisywał, ktoś te leki refundował…i kupował.

Ministranci mistrzami Diecezji Sandomierskiej w piłce nożnej.

W Opatowie 21 stycznia br. odbył się finał IX Diecezjalnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Ministrantów w kategorii szkoły podstawowej. W sportowych finałowych zmaganiach wzięły udział drużyny, które zwyciężyły rozgrywki dekanalne. Na parkiecie rywalizowało 16 ministranckich zespołów, które najpierw rozgrywały mecze grupowe, a następnie finałowe. Po wielu emocjonujących meczach pierwsze miejsce zdobyli ministranci z parafii w Jaślanach, drugie z parafii Wniebowzięcia NMP w Opatowie u ojców bernardynów, trzecie miejsce ministranci z opatowskiej Kolegiaty św. Marcina. Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna ministrantów z Chodkowa.

Zdzisław Nowakowski sekretarzem w Radzie do Spraw Informatyzacji Edukacji

26 stycznia podczas inauguracyjnego posiedzenia nowo powstałej Rady do Spraw Informatyzacji Edukacji, Zdzisław Nowakowski dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli otrzymał z rąk ministra edukacji narodowej Krystyny Szumilas akt powołania na sekretarza tejże Rady.
Zgodnie z ministerialnym zarządzeniem z dnia 25 stycznia, Rada do Spraw Informatyzacji Edukacji jest organem pomocniczym Ministerstwa Edukacji Narodowej, a głównym jej zadaniem będzie wspieranie ministra w przygotowaniu i realizacji wieloletniego programu rządowego wdrażania technologii cyfrowych, chodzi m.in. o program „Cyfrowa szkoła".

Kolejny projekt na terenie SSE Euro-Park Mielec

YASA Motors Poland Sp. z o.o. na terenie zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu, Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec wydzierżawi powierzchnię produkcyjną i zainwestuje ponad 6 mln zł w innowacyjne technologie.
YASA Motors Poland Sp. z o.o. (Yokeless And Segmented Armature) założona w 2008 roku to brytyjski producent silników. Spółka prowadziła prace badawczo-rozwojowe, w wyniku których powstał innowacyjny projekt planowany do realizacji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

Budżet Podkarpacia na rok 2012

1 mld 142 mln zł to wydatki zapisane w budżecie Podkarpacia przez Sejmik. Planowane wydatki to prawie 1 mld 230 mln zł. Deficyt – ponad 90 mln zł.
Za przyjęciem uchwały budżetowej głosowało 23 radnych, pięciu było przeciw, a troje się wstrzymało. Budżet poparli nie tylko radni rządzącej w sejmiku koalicji PO-PSL-SLD, ale również część klubu radnych PiS.
Na inwestycje przeznaczonych zostanie prawie 690 mln zł, z tego najwięcej na drogi wojewódzkie - ponad 395 mln zł.

Kolejny bat na kierowców.

Ogłoszony został przetarg na zakup 411 laserowych mierników prędkości, które będą pozwalały na kontrolę prędkości pojazdów. Ciekawostką jest w tym to, że mierniki te pozwalają na kontrolowanie prędkości z odległości nawet 1000 m. Zakup ma kosztować ok. 10 mln złotych.
Urządzenie to jest podobno bardziej precyzyjne niż dzisiejsze tzw. "suszarki" i będzie mierzyło nie tylko prędkość, ale i odległość do zbliżającego się lub odjeżdżającego pojazdu.

W odpowiedzi na wywiad w Korso Prezesa Andrzeja Saja z EC Mielec

Podstawą skutecznej propagandy jest właściwe nazwanie (bo nie zdefiniowanie) przedmiotu,jakim propagandysta ma się zajmować. Takim już klasycznym przykładem jest używanie słowa zabieg czy aborcja zamiast słów zabicie dziecka. Prawda, o ileż ładniej brzmi?

Zamiast więc mówić „spalanie odpadów” wymyślono dla niego pojęcie – synonim, mający ludzi tak naprawdę wprowadzać w błąd. Cóż to jest to słynne już „termiczne przekształcanie odpadów”?

Nielegalny arsenał broni

Policjanci z Mielca zatrzymali 60-letniego mężczyznę. W jego domu znaleźli nielegalną kolekcję broni myśliwskiej. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów dotarła informacja, że 60-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki jest w posiadaniu broni, którą wykorzystuje do nielegalnego polowania. Policjanci pojechali do domu tego człowieka. Kiedy podjechali pod bramę, spostrzegli mężczyznę niosącego broń. Szedł po podwórzu, a na widok policjantów rzucił się biegiem do drzwi swego domu. Strzelbę, którą miał na ramieniu, pospiesznie ukrył w szafie.

Metoda selekcji naturalnej według PO

Wbrew zapewnieniom rządu nowa ustawa nie poprawiła pacjentom dostępu do tanich leków. Moim zdaniem złożenia ustawy refundacyjnej są niedopracowane i wynikają z braku przygotowania oraz kompetencji osób odpowiedzialnych. Na liście zabrakło ponad 800 istotnych medykamentów do tej pory refundowanych. Tymczasem Narodowy Fundusz Zdrowia ma 700 mln zł oszczędności! Ale jak może nie być oszczędności, skoro z listy leków refundowanych znika kilkaset pozycji? Przecież ktoś te leki przepisywał, ktoś te leki refundował…i kupował.

Zabawa choinkowa

30-go stycznia rozbrzmiewała w Szkole Podstawowej w Rydzowie bajeczna muzyka. Dźwięki te sprowadziły do szkoły królewny, krasnali, kowbojów, piratów i inne bajkowe postacie. Każdy uczeń prezentował swoje przebranie. Wśród wszystkich uczestników wybrano Króla i Królową balu, oraz właściciela najładniejszego i najciekawszego przebrania. Dzieci brały udział w licznych zabawach i konkursach. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody – ufundowane przez rodziców. Na wszystkich uczniów czekał też słodki poczęstunek, który własnoręcznie przygotowały Mamy.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........