Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Powitanie wiosny w Samorządowym Przedszkolu w Rzemieniu

Powitanie wiosny w Samorządowym Przedszkolu w Rzemieniu odbyło się w prawdziwie artystycznej atmosferze.
Jak co roku odbył się konkurs piosenki wiosennej, podczas którego dzieci ze wszystkich oddziałów zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.
Piosenki były pięknie wykonane toteż nagrody zostały rozdzielone między wszystkich uczestników konkursu.

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

Dziś 2 kwietnia po raz piąty obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, ustanowiony przez ONZ. Autyzm uznany został za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy i AIDS. Eksperci ONZ zwracają uwagę, że autyzm to niepełnosprawność, z którą ludzie borykają się przez całe życie.

Iwonicz Zdrój

W letniej słonecznej pogodzie wybraliśmy się samochodem na wycieczkę do Iwonicza Zdroju, jest to bardzo stare i znane uzdrowisko na Podkarpaciu. Znajdują się tu liczne uzdrowiska i ośrodki lecznictwa sanatoryjnego. Leczone tutaj są choroby narządów ruchu, układu trawiennego, reumatologiczne, dróg oddechowych, kobiece, układu nerwowego, skóry, osteoporozę i otyłość. Iwonicz otoczony jest bukowo-jodłowym lasem o bogatym podszyciu. Las jak i miasto dla miłośników amatorskiej fotografii wymarzone miejsce do wykonania serii zdjęć. A po zrobieniu udanych zdjęć można w zaciszu ostudzić się dobrym łykiem wód jakie tutaj są w pijalni wód źródlanych. Można kupić ładne pamiątki z Iwonicza Zdroju.

Baranów Sandomierski

  Baranów  Sandomierski  prawa miejskie otrzymał w 1354 r za króla Kazimierza Wielkiego. Z handlu zbożem rozwijało się miasto, wraz z nim rzemiosło, szczególnie sukiennictwo, kuśnierstwo oraz szewstwo. Zamek w Baranowie Sandomierskim zwany małym Wawelem, był zamieszkany przez  Leszczyńskich, zbudowano według projektu Santi Gucciego w latach 1591-1606. Przed II wojną światową miasto nadało honorowe obywatelstwo:

Większa współpraca Policji i Straży Miejskiej w Mielcu

Strażnicy prawa chcą wspólnie patrolować nasze miasto, wspólnie znaczy tymi samymi samochodami jeździć będą i na spacer razem chodzić. Tylko że Straż Miejska pracuje do 22:00 Może zlikwidować Straż Miejską?

Rząd tnie wydatki nawet w służbach mundurowych dlatego te szukają oszczędności.

Policjanci z Mielca w czasie EURO 2012 będą zabezpieczać przejazdy kibiców, będą również pilnować porządku tu na miejscu. Chodzi o zabezpieczenie miejsc oglądania meczy w pubach i w innych miejscach publicznych na terenie miasta i powiatu

Spotkanie w sprawie wiatraków w Pniu i Pławie.

W dniu 1 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w sprawie farm wiatrowych, mające na celu uświadomić mieszkańcom powiatu mieleckiego czym tak naprawdę są elektrownie wiatrowe.

Organizatorem tych spotkań był poseł na Sejm Krzysztof Popiołek. Wśród zaproszonych gości byli mi.in. Anna Zalewska Poseł na Sejm -ekspert Prawa i Sprawiedliwości ds. Farm Wiatrowych oraz radni Fryderyk Kapinos -radny sejmiku Województwa Podkarpackiego, Waldemar Barnaś -radny Powiatu Mieleckiego, Stanisław Kagan radny Powiatu Mieleckiego.

Wszczęcie postępowania antymonopolowego

Zarząd Pfleiderer Grajewo S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 2 kwietnia 2012 r. Spółka oraz Pfleiderer Prospan S.A. z siedzibą w Wieruszowie, spółka zależna od Spółki, otrzymały postanowienie Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 30 marca 2012 r. w sprawie wszczęcia postępowania antymonopolowego w sprawie zawarcia przez: Kronospan Szczecinek Sp. z o.o., Kronospan Mielec Sp. z o.o., Kronopol Sp. z o.o., Pfleiderer Grajewo S.A. i Pfleiderer Prospan S.A. porozumienia ograniczającego konkurencję na krajowym rynku wprowadzania do obrotu płyt wiórowych i na krajowym rynku wprowadzania do obrotu płyt pilśniowych.

"Zielone Skauty" w Skopaniu

Działająca przy Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym w Mielcu drużyna "Zielone Skauty” podjęła się zorganizowania zbiórki chemii kosmetycznej dla Domu Dziecka w Skopaniu.
Działalność drużyny to nie tylko zdobywanie kolejnych sprawności, biwaki i wycieczki. W kodeksie "Zielonego Skauta” jest miejsce zarezerwowane na czynną pomoc innym, bardziej potrzebującym osobom.

Wojewódzki Turniej Unihokeja

29 marca - dzień oficjalnego otwarcia odnowionego segmentu sportowego stał się okazją do rozegrania Wojewódzkiego Turnieju Unihokeja.
Do mieleckiego SOSW zjechały drużyny z całego województwa. Celem była walka o puchary, a także wspólna zabawa i integracja podopiecznych z różnych środowisk.

XXV edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu Szczepan Pogoda, Wojciech Hyjek oraz Piotr Ogorzałek zostali laureatami XXV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, która odbyła się w Rzeszowie i będą walczyć o zwycięskie miejsca na szczeblu centralnym w Bytomiu.
28 marca 2012 roku na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się wręczenie nagród dla laureatów okręgowego etapu XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Uroczystość zgromadziła najwyższe władze uczelni, przedstawicieli władz miasta i kuratorium.

Tydzień kultury w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim

W dniach od 26 do 30 marca 2012 w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim zorganizowany został Tydzień Kultury poświęcony głównie problemom dotyczącym języka polskiego – dbanie o piękną i poprawną polszczyznę, unikanie wulgaryzmów, zachęta do pogłębiania wiedzy o języku i poezji polskiej. Celami imprezy było krzewienie kultury żywego słowa, przeciwdziałanie agresji językowej, doskonalenie umiejętności stosowania norm językowych w praktyce. W imprezie brali udział uczniowie klasy I Technikum i II liceum Ogólnokształcącego.

Ogólnopolski Finał "Odyseja Umysłu"

"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe."
Dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu

Niecałe trzy tygodnie temu, 10 marca w Warszawie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskich Finałów "Odysei Umysłu". Jak co roku, nie zabrakło tam i uczniów II Liceum Ogólnokształcących z Mielca. Tym razem aż dwie drużyny z Kopernika podbiły Warszawę i bezkonkurencyjnie zagwarantowały sobie miejsce na krajowych finałach w Gdańsku!

Czt Zakład Aktywności Zawodowej w Maliniu przetrwa?

60 tysięcy złotych - taką kwotą Zarząd Województwa Podkarpackiego chce wesprzeć Zakład Aktywności Zawodowej w Maliniu koło Mielca podaje radio Rzeszów.

Pod warunkiem jednak, że prowadząca ZAZ gmina, wyłoży taką samą kwotę. Zakład, w którym pracują 32 osoby niepełnosprawne, jest w dramatycznej sytuacji, nie ma pieniędzy na kwietniową wypłatę pensji. Sytuacja jest efektem zmiany interpretacji przepisów, która uniemożliwia wypłatę dofinansowania z PFRON dla Zakładów prowadzonych przez samorządy.

Zmarł Stefan Furmaniak

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 01.04.2012 r. zmarł STEFAN FURMANIAK – były wieloletni pracownik Aeroklubu Mieleckiego.

Uroczystość pożegnania dla przyjaciół i znajomych odbędzie się w Domu Pogrzebowym “Eden” w Mielcu przy ul. Wolności 12a w dniu 3.04.2012r. o godz. 11:00.
Uroczysty pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Kutnie – Kuczków w dniu 4.04.2012 o godz.14

Pokaz slajdów z wyprawy na Karaiby "Tańce wśród Piratów"

Magda Moll - Musiał i Marcin Musiał to młode małżeństwo, dwójka ludzi, których łączą wspólne pasje, odwaga spełniania marzeń, odrobina szaleństwa i wiele miłości. Podróżują i dzielą się tym, co widzą i przeżywają. Są autorami wielu blogów o podróżach, laureatami konkursów w dziedzinie relacji podróżniczych, często goszczą w audycjach radiowych dotyczących eksplorowania świata, organizują pokazy zdjęć w klubach podróżniczych. Współprowadzą prężny Klub Podróżników "Atlantyda" w Krakowie. Odwiedzili już 32 kraje.

Lot dookoła świata An-2

Rzeszowski pilot Waldemar Miszkurka wyrusza w kolejny lot dookoła świata. Kompletuje załogę, sprzęt i zbiera pieniądze. Co ciekawe chce polecieć tym samym Antkiem co 15 lat temu. Ten lot będzie jednak dłuższy o 20 tysięcy kilometrów a załoga w powietrzu spędzi około 300 godzin.
Czytaj więcej

VIII Gminny Konkurs Piosenki Religijnej


W piątek 30 marca w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie odbył się VIII Gminny Konkurs Piosenki Religijnej „W Duszy Zjednoczonej z Bogiem Trwa Nieustanna Wiosna”. Do konkursu zgłosiło się 29 solistów i 4 zespoły. Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie: Małgorzata Leśniak, Ks. Marcin Mastalski oraz Anna Olejniczak.

Zapobiegają przestępczości w powiecie

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku - Starosta Powiatu Mieleckiego w ramach realizacji „Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2011 – 2013” zlecił przeprowadzenie badań zespołowi naukowemu z Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydziału Prawa i Administracji – Zakładu Socjologii Prawa pod kierownictwem dr Edwarda Moczuka.

Nie żyje ks. Józef Hereśniak

31 marca zmarł ks. Józef Hereśniak, emerytowany proboszcz parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Brzeźnicy k. Dębicy. Msza żałobna za śp. ks. Józefa zostanie odprawiona w Wielki Wtorek (3 kwietnia) o godz. 10.00, w Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Msza pogrzebowa tego samego dnia odbędzie się o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Brzeźnicy k. Dębicy. Następnie ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Wielki Poniedziałek

Wielki Poniedziałek nie odznacza się specjalnymi obrzędami. Jest to nadal okres żałoby i zadumy nad śmiercią i zmarwychwstaniem Jezusa.
To ostatni poniedziałek przed Wielkanocą , drugi dzień Wielkiego Tygodnia - okresu upamiętniającego ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa.

Jan Paweł II - Ojcze Święty

Jan Paweł II (łac. Ioannes Paulus II) - wł. Karol Józef Wojtyła.
Urodzony 18 maja 1920 w Wadowicach.
Syn Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich.
Karol Wojtyła ochrzczony został dnia 20 czerwca 1920.
Był chłopcem bardzo utalentowanym i wysportowanym. Regularnie grał w piłkę nożną oraz jeździł na nartach. Bardzo ważnym elementem życia Karola były wycieczki krajoznawcze, a także spacery po okolicy Wadowic.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........