Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Szkoła muzyczna grała z Wielką Orkiestrą

W dniu 8 stycznia 2012 roku odbył się kolejny, JUBILEUSZOWY Finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Jurka Owsiaka. Nasza Szkoła również włączyła się w tą szlachetną imprezę z inicjatywy nauczyciela Sławomira Stana, który wraz zespołem kameralnym uświetnił uroczystości jakie miały miejsce w Chorzelowie w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury.

Noworoczne spotkanie Strażaków OSP Gminy Przecław


W piątek 6 stycznia w Remizie OSP w Tuszymie odbyło się noworoczne spotkanie Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Przecław. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe gdyż poza druhami OSP mury Remizy w Tuszymie gościły uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegaj pożarom” z Gminy Przecław. W konkursie uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli. W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczyli również rodzice dzieci biorących udział w konkursie. Wręczenia nagród dokonali Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin wraz z Prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP Zenonem Krawczykiem.

Koncert Noworoczny w Przecławiu

Po raz IX w Przecławiu wybrzmiewał Koncert Noworoczny. Tym razem po raz pierwszy w historii został podzielony na dwie części. W pierwszej części, jak co roku mogliśmy usłyszeć Orkiestrę Dętą OSP Dobrynin w drugiej zaś podziwialiśmy artystów z Lwowa, na co dzień występujących w Rewii Viva Mirage. Orkiestra Dęta wykonała 12 utworów specjalnie przygotowanych na niedzielny wieczór. Cztery utwory zostały zaprezentowane przy udziale solistów Katarzyny Betlej z Tuszymy oraz Wojciecha Tabiś – Opera Krakowska.

Dyrektor z… wyrokiem


Władze starostwa przyznały nagrodę człowiekowi, który posiada wyrok za to, że będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu wjechał samochodem w autobus. Mowa o Leszku Kołaczu, dyrektorze Szpitala Powiatowego w Mielcu. Decyzję o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu ogłosił starosta Andrzej Chrabąszcz.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........