Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

"Światełka do Nieba" nie było. Ludzie jednak przyszli.


Duża grupa ludzi zebrała się w Mielcu na placu AK w nadziei, że będzie pokaz sztucznych ogni, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyszli pomimo informacji, że nie będzie "światełka do nieba". Przyszli bo nie wierzyli w podawane od kilku tygodni informacje

Piotr Jemioło "555"


Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu i Grupa Literacka "Słowo" w Mielcu
zapraszają na
spotkanie z poezją Piotra Jemioło.
Impreza odbędzie się 14 stycznia 2012 roku o godz. 16.00 w czytelni MBP przy ul. Kusocińskiego

Triennale Malarstwa ANIMALIS

Triennale Malarstwa ANIMALIS - ogólnopolski konkurs na obraz o tematyce zwierzęcej dla profesjonalnych artystów plastyków ma za zadanie kultywować tradycyjne malarstwo za pomocą najwcześniejszego tematu jaki pojawił się w tej towarzyszącej człowiekowi od początków jego istnienia technice.

Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie, funkcjonująca w samym środku wielkiej aglomeracji katowickiej, ma nadzieję za pomocą tego wydarzenia wypełnić lukę zarówno tematyczną jak i lokalizacyjną na mapie odbywających się w naszym kraju prestiżowych konkursów malarskich.

Trzy groźne pożary.

Do pożaru murowanej stodoły doszło w Krzemienicy. Pożar miał miejsce wczoraj ok. 1.15 W wyniku pożaru częściowemu nadpaleniu uległa konstrukcja dachu, całkowitemu spaleniu uległy przechowywane we wnętrzu budynku siano, wóz konny oraz młynek do zboża. Wstępna wartość strat została określona przez właścicielkę na kwotę 15000 złotych.

Szpital Powiatowy w Mielcu po raz kolejny wspomógł WOŚP

Kierowcy z kolumny transportu mieleckiego szpitala już na dobre zaprzyjaźnili się z wolontariuszami WOŚP, wraz z którymi odwiedzali w niedzielę miejscowości, w których jeszcze trzy lata temu młodzi ludzie nie prowadzili kwesty. – W ten sposób zamalowaliśmy białe plamy na powiatowej mapie WOŚP. W pewnych miejscowościach ludzie garneli się do pomocy, ale wolontariuszom bardzo trudno było tam dostrzec. Zmieniliśmy to i bardzo się cieszymy – mówi Tadeusz Piekarski, kierowca z sekcji transportu mieleckiego szpitala.

Pożar w Czerminie


Jedna osoba zginęła w pożarze jaki wybuchł w Czerminie w pow. mieleckim. Do pożaru doszło ok godz. 1 w nocy w budynku gospodarczym, gdzie jedno pomieszczeń zaadaptowane zostało na mieszkanie. W zgliszczach tuż po ugaszeniu strażacy znaleźli zwęglone ciało.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........