Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Szkoła Kluczowych Kompetencji - podsumowanie projektu

2 października 2012 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele organu prowadzącego i nadzorującego realizację projektu: wicestarosta mgr inż. Andrzej Bryła, dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli mgr Krystyna Wróblewska, konsultant Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli mgr Urszula Szymańska-Kujawa, wicedyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Mielcu mgr inż. Anna Butryn, koordynator merytoryczny Szkoły Kluczowych Kompetencji województwa podkarpackiego mgr Anna Rakuś, przedstawiciel organizatora Projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji mgr Alina Reszka, rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Leszek Woźniak.

Queen Of Poland

Izabela Ejnik z klasy II B dostała się do ścisłego finału konkursu Queen of Poland, który odbył się w na Riwierze Tureckiej od 28 września do 5 października. Tam podczas gali finałowej dostała się do pierwszej trójki i zdobyła tytuł II vice Queen of Poland 2012.

  "Mimo, iż musiałam opuścić tydzień w szkole i mam teraz zaległości, nie żałuję, ponieważ przeżyłam najbardziej pamiętne 8 dni mojego dotychczasowego życia.

Integracyjne spotkanie Seniorów w przedszkolu

Coroczne spotkania Seniorów z Klubu Seniora „Złota Jesień” z SDK z dziećmi i paniami z Przedszkola Miejskiego nr II to już tradycja. Spora grupa naszych Seniorów będąca przedstawicielami całego klubu w poniedziałek 1 października gościła u przedszkolaków, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Osób Starszych i święto pieczonego ziemniaka...
Na Seniorów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Panie przedszkolanki i samych przedszkolaków. Dzieci wystąpiły w przedstawieniu o wróbelku, a najwięcej pozytywnych emocji, wiele uśmiechów na twarzach, wywołały wspólna rywalizacja w mieszanych zespołach.

Szkoła to nie tylko mury

Pięćdziesięciolecie powstania mieleckiej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Żwirki i Wigury świętowali w czwartek jej uczniowie, absolwenci, nauczyciele, dyrekcja oraz przyjaciele. Uroczystość oraz zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej były okazją do wręczenia nagród Prezydenta Mielca dla wyróżniających się pedagogów mieleckich szkół i przedszkoli.

Goście jubileuszu „szóstki" obejrzeli m.in. program artystyczny w wykonaniu młodzieży, który w sympatyczny sposób ukazał nie tylko historię szkoły, ale także liczne jej osiągnięcia.

Zachowajmy rozwagę na grzybach

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas grzybobrania. W minionych tygodniach funkcjonariusze brali udział w poszukiwaniach kilku zaginionych osób. Informujmy starsze osoby o ryzyku jakie może wystąpić podczas ich leśnych eskapad.

Policja apeluje, aby być rozważnym podczas grzybobrania. Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę. Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........