Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zachowajmy rozwagę na grzybach

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas grzybobrania. W minionych tygodniach funkcjonariusze brali udział w poszukiwaniach kilku zaginionych osób. Informujmy starsze osoby o ryzyku jakie może wystąpić podczas ich leśnych eskapad.

Policja apeluje, aby być rozważnym podczas grzybobrania. Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę. Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.

Pamiętajmy, że jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy. Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy z naładowana baterią, a w przypadku zgubienia się natychmiast zgłosić ten fakt Policji. Należy ponadto uświadamiać osobom w podeszłym wieku o realnych zagrożeniach wynikających z ich wieku i stanu zdrowia w tym kondycji fizycznej i psychicznej. W przypadku, kiedy opiekujemy się osobą chorą lub starszą możemy skorzystać z pomocy różnych urządzeń GPS, umożliwiających stałe lokalizowania podopiecznego.

Policja każdego roku w okresie jesiennym odnotowuje zaginięcia lub zagubienia się osób w czasie grzybobrania. Zaginięcie z udziałem osoby starszej lub chorej odnotowaliśmy już kilkakrotnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni.Kilka dni temu inna starsza kobieta wyszła na grzyby i nie potrafiła trafić do domu. Przewodnik policyjny z psem odnaleźli kobietę kilkaset metrów od jej domu. Całe szczęście ta sytuacja zakończyła się dobrze, a duży wpływ na jej przebieg miała bardzo dobra znajomość terenu przez osoby zaangażowane w wielogodzinne poszukiwania - podaje KPP Mielec. Ważnym jest, aby mieć świadomość tego, że oprócz kosztów akcji poszukiwawczej i zaangażowania wielu osób, występuje w takich przypadkach realne zagrożenie życia i zdrowia zaginionych osób. Sytuacji takich możemy uniknąć poprzez odpowiednie działania wyprzedzające.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........