Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Nowy rozdział mieleckiego szkolnictwa

14 grudnia uroczystość przekazania symbolicznego klucza do Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii wytwarzania otworzyła nowy rozdział mieleckiego szkolnictwa zawodowego. Klucz z rąk Andrzeja Chrabąszcza starosty Powiatu Mieleckiego odebrał Zdzisław Nowakowski dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Rewolucja na poczcie

Grudzień jest ostatnim miesiącem, w którym Poczta Polska ma monopol na listy do 50 gramów. By ominąć te przepisy, przyczepiano np. blaszki do listów, dokładano notesy czy zeszyty. Od stycznia koniec z tego rodzaju dodatkami za sprawą unijnego prawa, które znosi monopol poczty. Poczta Polska wprowadza jedną stawkę  – 1,60 zł. List polecony kosztował będzie 3,80zł. Pojawią się także nowe znaczki, na których  znajdą się dokładne informacje o przesyłce (na których pojawi się oznaczenie limitu wagowego, gabarytu przesyłki, jak również oznaczenie przesyłki ekonomicznej lub priorytetowej). Z sześciu przedziałów wagowych nadawanych przesyłek powstaną trzy: do 350 g, 350 g-1 kg oraz 1-2kg. Ceny paczek dostarczanych na terenie kraju nie zmienią się.

Poświęcenie sztandaru Aeroklubu Mieleckiego


Podobnie jak w poprzednim roku, wczoraj (10.12.2012 r.) w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu w dniu Święta Matki Boskiej Loretańskiej – Patronki Lotników, odbyła się Msza Święta w intencji lotników mieleckich. Podczas mszy św. Proboszcz, ks. Janusz Kłęczek uroczyście poświęcił odnowiony sztandar Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich. Ksiądz Proboszcz mówił o Patronce Lotników, a także o historii Aeroklubu Mieleckiego, która sięga lat 20-tych ubiegłego stulecia. Życzył wszystkim członkom Aeroklubu sukcesów, pomyślności dla stowarzyszenia, a także wysokich lotów, również w życiu codziennym.

Fundacja SOS Życie kontra NFZ

Warszawski sąd po sześciu latach procesu zdecydował 12 grudnia, że NFZ ma zapłacić ponad 400 tysięcy złotych mieleckiej fundacji SOS Życie. To pieniądze za badania wykonane w 2004 roku mammobusem w Lubaczowie, Przemyślu i Mielcu. Fundusz nie płacił, bo jego zdaniem na badania nie było konkursu. Prawnicy fundacji dowiedli, że nie miało to znaczenia. Wyrok nie jest prawomocny.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........