Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mamo, tato zatańcz ze mną

Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza wszystkich rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia rytmiki w Domu Kultury, na zajęcia pod wszystko mówiącym hasłem „Mamo, tato zatańcz ze mną...”

Instruktorzy Luiza Kozioł i Marek Leś, którzy na co dzień prowadzą zajęcia z najmłodszymi dziećmi, już po raz drugi organizują tego typu zajęcia. W ubiegłym roku zainteresowanie ze strony rodziców przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Każde dziecko uczestniczyło w zajęciach z jednym, bądź nawet dwojga rodzicami. Mamusie i tatusiowe czynnie uczestnicząc w zajęciach mogli nie tylko przekonać się, jak te zajęcia na co dzień wyglądają, ale co chyba w tego typu lekcjach jest najistotniejsze, spędzić miło czas z dziećmi. Instruktorzy również chcą, aby rodzice mieli okazję zapoznać się z tajnikami tańca i być może zaszczepili w sobie pasję do niego.

Poranny Klub Malucha

Od września, w każdy poniedziałek, środę i piątek, przez cztery godziny dziennie 18 maluchów z terenu całego miasta bawi się, uczy i miło spędza czas na zajęciach w Porannym Klubie Malucha, który działa już trzeci sezon.

Tę formę jako nowość zaproponowano najmłodszym dzieciom i ich rodzicom po raz pierwszy w roku szkolnym 2009/2010. Idea zajęć bardzo się spodobała, pomysł zyskał wielu zwolenników w osobach dzieci, ale przede wszystkim rodziców.

Świętego Mikołaj w Samorządowym Przedszkolu w Rzemieniu.

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci.
Tak było i w tym roku. Ku radości dzieci ten oczekiwany cały rok Gość przybył do przedszkola 5 grudnia 2011 r.
Wszystkie przedszkolaki były na tę wizytę przygotowanie, gdyż od dawna ćwiczyły wiersze i piosenki.

II Festiwal nauki i Techniki

13 – 14 stycznia w Mielcu w budynku Domu Kultury przy Alei Niepodległości 7 odbędzie się II Festiwal Nauki i Techniki. Celem Festiwalu, którego głównym organizatorem jest mieleckie Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli, jest rozbudzenie zainteresowań technicznych oraz matematyczno - przyrodniczych wśród młodych (i nie tylko!) mielczan poprzez uczestnictwo w przemawiających do wyobraźni eksperymentach i pokazach oraz wykładach popularno – naukowych.

Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin zaproponał obniżkę swojej pensji o 10%

Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin przygotował projekt Uchwały obniżającej swoje wynagrodzenie o 10% i poddał pod głosowanie Radzie Miejskiej w Przecławiu na sesji w dniu 30.12.2011 r. Burmistrz motywując swoją decyzję powiedział, że podyktowana jest ona bardzo skomplikowaną i nieciekawą sytuacją budżetu na rok 2012. Powiedział również, że w związku z obecną sytuacją zaistniała konieczność podzielenia się z tymi, którzy potrzebują wsparcia, czyli tymi, którzy zarabiają najmniej, z tymi, którzy potrzebują szczególnie pomocy finansowej, przede wszystkim ci, którzy korzystają z pomocy MOPS-u w Przecławiu. W związku z tym zaczynamy od siebie, a tym bardziej ode mnie.

Mieleccy radnych krytykuje świąteczne oświetlenie miasta.


To, że mamy okres świąteczno-karnawałowy widać po oświetleniu miast. Światełkami ozdobiony jest również Mielec, choć nie wszędzie. Mówi radny Aleksander Kopeć.
"Jak się wjedzie na Starówkę, rynek oświetlony, dalej w kierunku Osiedla, placu AK ale im dalej tym gorzej. Ulica Wolności ciemna, na Tarnobrzeg ciemna. Czy niemożna by było przynajmniej symbolicznie co trzeci czwarty słup po prostu jakieś, niechby i tamci mieszkańcy odczuli że miasto też o nich myśli."

Czy mieleckie trawniki muszą być zasrane?


Kazimierz Totoń, szef Rady Osiedla Żeromskiego ma dość psich odchodów na miejskich chodnikach, zieleńcach i placach. - Mieszkańcy ościennych miejscowości wykorzystują to, że w Mielcu działa schronisko dla bezdomnych zwierząt. – Po prostu podjeżdżają samochody i “wysypują się” psy. A my, jako podatnicy płacimy za schronisko, które jest nam tak potrzebne, jak psu piąta noga – komentuje.

Na zanieczyszczone psimi odchodami ulice mielczanie narzekają od lat. Niestety, nic się nie zmienia. Co gorsza, jak zaznacza Kazimierz Totoń, jest coraz gorzej.

Kolejna część kanalizacji w gminie Czermin oddana do użytku

Gmina Czermin zakończyła projekt "Budowa kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej dla msc. Otałęż i Wola Otałęska wraz z rurociągiem przesyłowym przez msc. Łysaków i Czermin do oczyszczalni w Czerminie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013. W wyniku realizacji tego zadania zostało wykonane łącznie 28,9 km sieci kanalizacyjnej podciśnieniowej oraz zostało przyłączone 230 gospodarstw domowych i obiekty użyteczności publicznej.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........