Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Rachunek za deszcz?

Miasta wprowadzają opłaty za odprowadzanie wody po opadach. Jest to sposób na podreperowanie budżetów. Wrocław, Bytom. Zastanawia się Warszawa i Kraków – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jednym z czynników określających wysokość naliczanej opłaty jest wielkość nieruchomości.
Najwyższe opłaty za odprowadzanie deszczówki zapłacą mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy będą się rozliczać samodzielnie. Spółdzielnie mieszkaniowe, by opłacić daninę, podniosą czynsze lokatorom.

Ayham Hammour – Recital

23 stycznia 2012 roku w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej miał miejsce specjalny koncert. Młody, utalentowany syryjski pianista Ayham Hammour wykonał specjalny recital na który złożyły się utwory takich mistrzów jak: Ludwig van Beethoven, Franz Liszt, Claude Debussy, oraz Karol Szymanowski.

Zgromadzonym na Sali Królewskiej słuchaczom przybliżył sylwetkę artysty, oraz znakomicie wprowadził w klimat i charakter poszczególnych utworów wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, nauczyciel naszej Szkoły Jan Lubieniecki.

Zimowe Spotkania Artystyczne

Gminny Ośrodek Kultury w Borowej
zaprasza na
Zimowe Spotkania Artystyczne,
które odbędą się 29 stycznia br. (niedziela) o godz. 17.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury.

W programie koncert w wykonaniu zespołów i sekcji artystycznych działających przy GOK–u.

Budżet Gminy Przecław na rok 2012 uchwalony

W dniu dzisiejszym Rada Miejska w Przecławiu jednogłośnie uchwaliła przedstawiony przez Burmistrza Przecławia Pana Ryszarda Wolanina oraz Skarbnika Gminy Panią Joannę Krzempek Budżet Gminy Przecław na rok 2012. Wyjątkowo oszczędny budżet – jak powiedział Burmistrz Przecławia, to wynik trudnej sytuacji finansowej, w jakiej obecnie znajdują się samorządy. Głosowanie poprzedziła kilkugodzinna dyskusja, która była bardzo merytoryczna a wynik tej dyskusji to kilka drobnych zmian do przygotowanego projektu.

Nowe tablice dla modernizowanych wagonów


Zakończył się przetarg na wyposażenie szczecińskich tramwajów w system informacji pasażerskiej. Chodzi o zainstalowanie w dziesięciu wagonach m.in. elektronicznych tablica informacyjnych w wagonach, urządzeń głośnomówiących i kasowników elektronicznych. Przetarg wygrała mielecka firma R&G Plus.

Nagrody Centrum Aktywnych wręczone

Jury konkursowe doceniło zarówno rzetelność przygotowania prac konkursowych, dobór próby, jasność stawianych tez, oryginalność pomysłu, jak i użyteczność społeczną zaproponowanych badań.

Centrum Aktywnych to program Credit Agricole Bank Polska skierowany do studentów, mający na celu zachęcenie ich do przejęcia inicjatywy w kształtowaniu własnej przyszłości.

Podczas trwania programu prowadzony był konkurs „Mam plan! Wykonam go z Credit Agricole Bank Polska", w którym studenci - indywidualnie lub zespołowo - ubiegali się o dofinansowanie ich pomysłu na własny biznes, stworzenie programu wolontariatu lub organizację wydarzenia kulturalnego. Ideą konkursu było umożliwienie młodym ludziom realizacji ich własnego przedsięwzięcia. 6 projektów - wybranych przez komisję konkursową spośród 160 zgłoszonych - otrzymało dofinansowanie w wysokości od 5.000 do 10.000 złotych.

Elektronika z Mielca podbiła Zieloną Górę

System elektronicznego biletowania przejazdów pasażerskich po kilku miesiącach eksploatacji w Mielcu (od sierpnia 2011 r.) znalazł naśladowcę na Ziemi Lubuskiej. Model zastosowany w autobusach MKS trafił do Zielonej Góry (118 tysięcy mieszkańców), gdzie po przetargu przyjęto rozwiązanie mieleckiej firmy „R&G" Plus.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........