Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zakaz tradycyjnych życzeń ”Szczęśliwego Bożego Narodzenia”

Członkowie Izby Reprezentantów USA mają zakaz wysyłania do swoich wyborców życzeń „Merry Christmas” (Szczęśliwego Bożego Narodzenia). Mogą co najwyżej życzyć „Hapy Holidays” (Wesołych Świąt). Stosowania określeń religijnych w korespondencji finansowanej z pieniędzy podatników zakazała specjalna komisja.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w parafii MBNP w Mielcu Msza Święta 18 grudnia 2011r. Fotorelacja

przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju

W niedzielę, 11 grudnia harcerze ZHP z Mielca, w tym delegacja z SOSW ( Brzdęk Kamil i Paduch Elżbieta) razem z drużynowym 13 Drużyny Nieprzetartego Szlaku phm. Dariuszem Nowosiadło uczestniczyła w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju przez słowackich skautów w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach w Zakopanym.

Fotorelacja

Jasełka w SOSW

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu. W tym roku miała ona szczególne znaczenie:
integrując dorobek artystyczny dwóch placówek szkolnictwa specjalnego, którym od września przyszło tworzyć wspólne cele i zadania.
Dlatego też z uwagi na większą liczbę uczniów Jasełka odbyły się w dwóch turach:
19 grudnia dla wszystkich uczniów i ich rodziców - połączone z spotkaniami wigilijnymi w klasach oraz 20 grudnia dla wszystkich pracowników Ośrodka , zaproszonych emerytów i gości.

„Elektryk” na Jarmarku Bożonarodzeniowym!

Jarmark Świąteczny już za nami. Mielczanie po raz czwarty, a Szkoła im. Janusza Groszkowskiego po raz pierwszy jako wystawca uczestniczyła w Jarmarku Świątecznym, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe. Tegoroczny Jarmark odbył się w minioną niedzielę, tj. 11 grudnia 2011r. na placu przed kościołem Ducha Świętego w Mielcu.

Kiermasz niedzielny stał się okazją do zaprezentowania bogactwa kultury i tradycji ludowej naszego regionu poprzez pokaz bożonarodzeniowych rozmaitości. Ponad trzydziestu wystawców na swoich stoiskach oferowało wyroby tzw. rękodzieła artystycznego, świąteczne dekoracje, stroiki, ozdoby, bombki, rzeźby, potrawy, ciasta i ciasteczka oraz wiele, wiele innych artykułów, które kojarzą się z polską tradycją Świąt Bożego Narodzenia.

Niezwykła lekcja historii w ZSB


13 grudnia w Zespole Szkół Budowanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu odbyła się lekcji historii, poświęcona trzydziestej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W czasie zajęć przypomniano wydarzenia z historii współczesnej.

„Zwierzęta leśne w obliczu zimy”


16 grudnia w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbył się uroczysty finał powiatowego konkursu ekologicznego „Zwierzęta leśne w obliczu zimy” w kategorii praca plastyczna. Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Mieleckiego Pan Andrzej Chrabąszcz, nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Mielcu, a sam konkurs zorganizowała SP w Tuszowie Narodowym. Uroczysty finał otworzyła dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak, witając przybyłych gości. Wspomniała też o tym, jak ważna jest pomoc zwierzętom, zwłaszcza w sezonie zimowym. Szczególnie uroczystym momentem finału było otwarcie wystawy konkursowej i wręczenie nagród przez gości honorowych: Wójta Gminy Tuszów Narodowy Pana Andrzeja Głaza oraz przedstawiciela Nadleśnictwa w Mielcu Pana Leszka Magdę

Finał Międzygminnego Konkursu Poezji Religijnej


16 grudnia 2011r. w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem odbył się Finał Międzygminnego Konkursu Poezji Religijnej.
W Finale konkursu udział wzięli laureaci szkół podstawowych i gimnazjum z gmin: Czermin, Borowa, Tuszów Narodowy, Przecław, gminy Mielec. Komisja artystyczna w składzie:
Teresa Pluta- emerytowany nauczyciel j. polskiego
Maria Zielińska- emerytowany nauczyciel
Sylwia Dudek- muzykolog, dyrygent chórów mieleckich, nauczyciel i instruktor muzyki, po wysłuchaniu 35 recytacji i 21 poezji śpiewanej przyznała nagrody i wyróżnienia

Prezydent wręczył wyróżnienia

Społecznicy, przedsiębiorcy i naukowiec znaleźli się w gronie osób wyróżnionych za swoja działalność przez Prezydenta Miasta Mielca. Statuetki wręczono podczas tradycyjnego spotkania świąteczno-noworocznego, które odbyło się we wtorkowe popołudnie w Samorządowym Centrum Kultury.

Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego roku, którego najważniejsze wydarzenia przypomniane zostały w filmowej retrospekcji. Wręczając wyróżnienia, prezydent Janusz Chodorowski przyznał, że działalność ich adresatów to ważny element funkcjonowania i rozwoju miasta.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........