Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Odpust w parafii MBNP w Mielcu

W środę (27 czerwca) rozpocznie się odpust w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu pod hasłem" Jak dobrze mieć Maryję, jak dobrze Ją w tym miejscu mieć. To pierwsze święto parafii po ustanowieniu Matki Bożej Nieustającej Pomocy patronką Mielca. Kulminacyjnym punktem będzie wtorkowa Msza św. pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża. Proboszcz parafii ks. Kazimierz Czesak zaprasza wiernych także spoza parafii i z okolic Mielca.

Wielka impreza w przedszkolu nr.7 -

Przedszkole miejskie nr. 7 w Mielcu, 21 czerwca br. zorganizowało wielką imprezę dla dzieci i dorosłych. Atrakcjami były wóz strażacki, radiowóz, motocykl policyjny i karetka pogotowia. Nie mogło zabraknąć dmuchanych zjeżdżalni, basenu z kulkami oraz malowanie twarzy. Dla dzieci z przedszkola były kiełbaski z grilla napoje oraz przekąski napoje itp.
Frajdy było co niemiara oto mały przedsmak tego co się wydarzyło w postaci krótkich filmów.

Obwodnica mieleckiej starówki

Urzędnicy miasta Mielec prowadzą negocjacje z jednym z mieszkańców w celu nabycia terenu z przeznaczeniem pod budowę łącznika ulic Lelewela i Sienkiewicza.
 - To jest odcinek który usprawni przejazd i otworzy jednocześnie tereny, które są nie do końca zagospodarowane - mówi prezydent Janusz Chodorowski - połączenie ulic Lelewela i Sienkiewicza jest wyjściem naprzeciw potrzeb kierowców, którzy narzekają na zatłoczone ulice mieleckiej starówki - dodaje prezydent

Zmiana trasy lini K1 i K2

Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Mielcu zawiadamia, że od dnia 02.07.2012r. {poniedziałek} zmianie ulegną trasy lini "K1" i "K2"
Nowa trasa lini "K" przebiegać będzie od przystanku początkowego Os. Lotników "Zenit" przez ulice:
Kilińskiego-Rynek-Mickiewicza-Żeromskiego-Kochanowskiego-Niepodległości-Kusocińskiego-Jagielończyka-Padykuły-Sportowa-Baczyńskiego-do przystanku końcowego przy ul. Biernackiego "Hotel Polski".
Powrót tą samą trasą do przystanku końcowego "Zenit".

Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki.

 W uroczystości  wzięli udział zaproszeni goście – przedstawiciele Starostwa Powiatowego  i Urzędu Miejskiego w Mielcu, dyrektorzy:  Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Samorządowego Centrum Kultury,  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Prezes TMZM.
Prezes Zarządu MUTW  Feliks Czop w swoim wystąpieniu podsumował działalność Uniwersytetu za ubiegły rok akademicki. W wystąpieniach gości – pana Zdzisława Nowakowskiego Dyrektora CKPiDN oraz pana Jerzego Kazany Prezesa TMZM podkreślano znaczenie istnienia UTW w Mielcu dla społeczności lokalnej. Następnie odbyła się miła uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych i drobnych upominków wolontariuszom za zaangażowanie w działalność na rzecz pomocy dzieciom w rodzinach zastępczych. Z rąk Barbary Wdowiarz – Dyrektor PCPR listy gratulacyjne otrzymali: Matylda Woś, Stanisława Rzeźnik, Beata Niezgoda i Anna Dagiełło.

Most w Szczucinie w remoncie

Dziś rusza remont mostu na Wiśle w Szczucinie. Remont będzie kosztować ok. 3 mln zł i potrwa dwa lata. Wymieniona zostanie m.in. nawierzchnia, izolacja i beton w płycie mostu. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i muszą liczyć się z utrudnieniami. W tym czasie będzie obowiązywać ruch wahadłowy regulowany światłami. W zimie prace nie będą kontynuowane.
Most ma długość ponad 400 metrów i szer 9.50, zbudowano ponad 60 lat temu.

V Konkurs Piosenki Przedszkolnej

W dniu 20 czerwca odbył się w przedszkolu nr.20 V Konkurs Piosenki Przedszkolnej „O ząb Smoka Felusia”. 
W konkursie wzięło udział 15 przedszkolaków z Mielca i z powiatu mieleckiego.
Piosenki śpiewały dzieci 5 i 6 letnie. Ze względu na trwające rozgrywki EURO 2012 i zbliżającą się olimpiadę tematem wiodącym spotkania był sport i piosenki o tematyce sportowej.
Przedszkolaki były przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Wykazały się dużym profesjonalizmem, pokonując tremę przed występem dla tak licznej publiczności. Była to dla nich także wspaniała przygoda i wesoła zabawa. Publiczność gorąco kibicowała wszystkim wykonawcą, a w wolnym czasie wesoło tańczyła i bawiła się przy muzyce. Na widowni nie zabrakło również zaprzyjaźnionych seniorów z mieleckiego Domu Pomocy Społecznej.

Wydajemy własną książkę

15 czerwca 2012 r. w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę”.

Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy 3dz Gimnazjum nr 4: Dorota Serafin za książkę „W życiu trzeba zawsze pomagać”, Dominika Orszulak za książkę „www. czas na miłość.pl” i Dominika Basztura za książkę za książkę „Zagubieni”.

Festyn plenerowy na osiedlu Kopernika

W miniony piątek odbył się festyn plenerowy na osiedlu Kopernika, który organizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „ODEK”. Był to ostatni z trzech festynów, jakie na trzech mieleckich osiedlach zorganizowaliśmy... Na plac zabaw za naszym Domem Kultury przybyło wiele dzieci z rodzicami lub dziadkami.
Podobnie jak na pozostałych festynach, które organizowaliśmy przez poprzedzające piątek dwa dni, tak też i tego dnia największą atrakcją okazało się „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”.

„Roztańczony Chorzelów” już piąty raz.

W dniach 23 -24 czerwca 2012 roku  odbył się V Podkarpacki Jarmark Ludowy  „Roztańczony Chorzelów”.
W sobotę  na scenie zaprezentowało się  11 zespołów  z terenu powiatu mieleckiego w różnych formach tanecznych. Był taniec ludowy, towarzyski, estradowy, były barwne stroje,  współczesna muzyka, ludowa muzyka, pompony, chusteczki i wiele , wiele ciekawych  i dynamicznych układów.
W niedzielę estrada  została oddana w posiadanie folklorowi. Był to dzień konkursowy Jarmarku.
Na scenie zatańczyło i zagrało  łącznie 16  grup w tym było 6 kapel ludowych  i 10 zespołów tanecznych z całego Podkarpacia. Jarmark otworzyła dyrektor Ośrodka Kultury w Chorzelowie Dorota Kieraś – Jędrychowska wraz z Wójtem Gminy Mielec ,który objął Jarmark swoim patronatem.

Jury konkursowe w składzie Alicja Haszczak – folklorysta, choreograf, członek Polskiej Sekcji C.I.O. F.F oraz Jerzy Dynia, folklorysta, muzyk,  członek Polskiej Sekcji C.I.O. F.F po obejrzeniu wszystkich prezentacji nagrodziło i wyróżniło następujące grupy:

W kategorii kapel:I nagrodę otrzymała kapela „Kocirba” z Kolbuszowej
II nagroda przypadła kapelom „Głogowianie” z Głogowa Młp. oraz „Karpaty”z Rzeszowa
III nagrodę przyznano kapeli „Grochowiacy” z Grochowego, ponadto wyróżnione zostały Kapele „Padwianie” z Padwii i „Pawłosiowianie’z Pawłosiowa

W kategorii zespołów tanecznych jury nagrodziło w kategorii wiekowej 6-9 lat
I nagroda dla ZPiT „Chorzelowiacy” – grupa młodsza, III nagrodę otrzymała Dziecięca Rewia Folklorystyczna z  Ropczyc. W kategorii wiekowej 10-15 lat II nagroda przypadła Młodzieżowemu Zespołowi Tańca Ludowego z Pawłosiowa , a III – ZPiT „Grochowiacy”.
W najstarszej kategorii  - 16 lat i wyżej wyróżniony został ZPiT „ Jarosław”, III miejsce zajął RZPiT „ Gacoki”, dwie równorzędne II nagrody przypadły ZPiT „Wiercany” oraz ZPiT „ Karpaty” oraz przyznano  dwie równorzędne nagrody I dla RZPiT „ Markowianie”  i dla ZPiT „ Chorzelowiacy” grupa starsza.

Ponadto zgromadzona publiczność mogła zobaczyć stoiska wystawiennicze tradycyjnych rzemiosł a było to kowalstwo, bibułkarstwo, garncarstwo, zabawkarstwo, plecionkarstwo. Było stoisko z tradycyjnym swojskim jadłem, była wystawa twórczości artystów regionu mieleckiego oraz wystawa fotografii prezentujących piękno Gminy Mielec .
A dla najmłodszych wesołe miasteczko firmy „Skorpion”. Słoneczna pogoda sprawiła, że w Chorzelowie było tłoczno, gwarno kolorowo i wesoło.

V Podkarpacki Jarmark Ludowy” Roztańczony Chorzelów” został zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie przy współpracy Starostwa Powiatowego w Mielcu.


Informacje i zdjęcia: 
Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie

Nagrody za znakomite wyniki w miejskich konkursach przedmiotowych

Kilkudziesięciu uczniów mieleckich szkół podstawowych odebrało w poniedziałek, 25 czerwca, nagrody za znakomite wyniki w miejskich konkursach przedmiotowych. Uroczystość, która odbyła się Szkole Podstawowej nr 9, zakończyła się lodowym poczęstunkiem dla wszystkich laureatów.
        Co roku w SP 9 pojawiają się laureaci konkursów, które w mijającym roku szkolnym organizowany był w mieleckich podstawówkach.

Mówił, że chce budować autostradę

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 52-letniego mężczyznę podejrzanego o wyłudzenia kredytów na luksusowe samochody i sprzęt budowlany. Działając jako pełnomocnik spółki, w ciągu kilku miesięcy wyłudził dziewięć samochodów, maszyny oraz kredyt na łączną kwotę 2,4 mln zł. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów. W piątek tarnobrzeski sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Sie działo dla Kasi w Rzemieniu

Od kilku tygodni trwa ciągła akcja pomocy dla Kasi Tabor. 24 czerwca w Ośrodku wypoczynkowym w Rzemieniu odbyła się kolejna impreza z cyklu imprez wsparcia dla Kasi które i my popieramy.
Tym razem charytatywnie zagrali Benny G.,Mathew, Cherry Coke, Mike Evans, Adi, Edy, Calvin Fridge Pumba, Nexx Saimon Matheo oraz zespół muzyczny "Lies"

Osiemnastoletnia Kasia Tabor z Przecławia od 12 lat zmaga się z chorobą nowotworową. Szansą na wyzdrowienie lub choćby poprawę jej stanu zdrowia jest wyjazd do specjalistycznej kliniki onkologicznej w Niemczech. Niestety, rodziny Taborów nie stać na opłacenie drogiego leczenia. Na 70-dniową kurację potrzebują ok. 80 tysięcy euro (ok. 335 tysięcy złotych).
więcej o Kasi Tabor

Komisja Europejska odpowiada na interpelację Tomasza Poręby w sprawie zakładania farm wiatrowych w Polsce

W dniu 11 kwietnia 2012 r. Tomasz Poręba, wiceprzewodniczący delegacji PiS w PE, zwrócił się do Komisji Europejskiej w interpelacją w sprawie stanu przepisów prawnych dotyczących budowania elektrowni wiatrowych w Polsce."Eksploatacja farm wiatrowych nie może negatywnie oddziaływać na życie obywateli a państwo ma obowiązek wyeliminowania wszystkich zagrożeń dla zdrowia człowieka." - powiedział Tomasz Poręba.
Zakładanie farm wiatrowych wzbudza coraz więcej kontrowersji, a w polskim prawie brak nadal jest jasnych przepisów regulujących lokalizację elektrowni wiatrowych, co powoduje, że powstają one bez przestrzegania jakichkolwiek norm usytuowania.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........