Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

I Komunia Święta prawie jak wesele

Smartfony, komputery, skutery i pieniądze - tak dziś wygląda lista prezentów na I Komunię Świętą. Przygotowania do tego dnia wywołują wiele dyskusji. Często zamiast duchowego przeżywania tych chwil więcej uwagi poświęcamy komunijnym strojom i przyjęciu. Chrzestnym sen z powiek spędzają prezenty! Jakie pamiątki komunijne kupujemy najczęściej?

Co zrobić z homoseksualistami w liceum, czyli o „wykuwaniu nowego”.

Cała sprawa, jak bywa ze sprawami nie do końca wyjaśnionymi a sensacyjnymi, ma w sobie pewnie sporą dozę niedopowiedzenia. Tym bardziej, że relacjonuję ją na podstawie opowieści osoby trzeciej, co może wprowadzać do mojego opowiadania elementy przeinaczeń i nieścisłości. Według jej słów w II Liceum im. Mikołaja Kopernika w Mielcu ktoś nakrył parę chłopców w dość niedwuznacznej sytuacji. Już sam fakt odważnego – czytaj: prowokującego – poczynania sobie pary homoseksualistów w miejscu tak bardzo i tak delikatnie publicznym jak szkoła średnia powinien wywołać zdecydowaną reakcje dyrekcji czy tzw. grona nauczycielskiego tej szkoły. Ale (podobno) nie wywołał.

Incydent podczas startu na lotnisku w Mielcu

W dniu 28 kwietnia 2012 roku podczas startu, pilot samolotu należącego do jednej z mieleckich szkół nauki pilotażu „Royal Star Aero” zgłosił do informacji zderzenie z sarną. Pilot poinformował informację na wieży, że mógł uderzyć sarnę lewym kołem podwozia głównego. Lot odbywał się na samolocie Cessna 152 SP-KMV. Informacja nakazała, aby pilot dokonał obserwacji z kokpitu, starając się wypatrzyć czy są jakieś poważne uszkodzenia podwozia. Pilot nie zaobserwował niczego niepokojącego ( na tyle na ile można było to zobaczyć z kokpitu) , po czym informator dla upewnienia się zlecił dwukrotny przelot na niskiej wysokości w pobliżu wieży informacji.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi RP obchodzony jest od 2004 roku. Święto zostało wprowadzone nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........