Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Citibank Handlowy wychodzi z Mielca

Wszechobecny kryzys gospodarczy odczuwają także banki.  Citibank Handlowy – należący do międzynarodowej grupy Citi, postanawia ograniczyć liczbę swoich oddziałów.

Bank zamierza zmniejszyć liczbę swoich oddziałów w całej Polsce o aż 60 placówek. Wszystko przez zawirowania w Europie i na świecie. Citi Handlowy zmaga się nie tylko z coraz większą konkurencją na polskim rynku, ale także szeregiem nietrafionych inwestycji swojej spółki-matki. Przygotował on już specjalną rezerwę w kwocie 43 mln złotych.

Zmiany w kursowaniu MKS

Miejska Komunikacja Samochodowa Sp z o.o. w Mielcu zawiadamia, że dniu 08.06.2012r. (piątek) z powodu przerwy w zajęciach szkolnych zawieszone zostają kursy wykonywane w dni nauki szkolnej oznaczone literą "F - kursuje w dni nauki szkolnej".

W czwartek 7 czerwca (Boże ciało) MKS-y będą kursować jak  w dni świąteczne.

Zakład Narzedziowy przejęty przez EC Grupę

Zakład Narzędziowy Prodrem sp. z o.o. w Mielcu, stał się częścią EC, największej grupy spółek inżynierskich w Polsce. Teraz nazywa się EC AvioTech sp. z o.o.
 ZN Prodrem znajdował się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej "EURO - PARK" Mielec i zatrudniał 150 pracowników. Był jedną z firm, które wywodzą się z zakładów WSK "PZL-Mielec". Przez pewien czas należała do grupy  WAW Mielec. I to właśnie właściciele WAW sprzedali zakład krakowskiej EC Grupie.

Szukając domu. Wiersze wędrujące

Mamy zaszczyt zaprosić na prezentację drugiego już tomiku poezji, zatytułowanego „Szukając domu. Wiersze wędrujące autorstwa Andrzeja Talarka.
Będzie to spotkanie szczególne, bo i sam tomik i jego zawartość, są czymś ważnym – przekazuje Andrzej Talarek z Mielca, mielecki poeta, członek Grupy Literackiej Słowo z Mielca.

- Po pierwsze, będzie to dla mnie pożegnanie z poezją, taką, jak ją dotychczas widziałem, z poezją w swej formie klasyczną, w swojej treści romantyczną,  będzie to pożegnanie z kilkoma latami poetyckich poszukiwań, z tą drogą, którą przeszedłem, od pierwszych nieśmiałych prób po – tak oceniam – dość już okrzepłe pisarstwo poetyckie.

Najlepsi producenci żywności odbiorą nagrody

Kilkadziesiąt najlepszych polskich firm z branży rolno-spożywczej odbierze nagrody 4 czerwca w Rzeszowie podczas finału XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA.
26 kwietnia 2012 r. w Rzeszowie, w wyniku weryfikacji zgłoszeń, wyłonieni zostali Laureaci XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA. Zgłoszone w tym roku produkty zostały ocenione przez Komisję Ekspertów, która po zapoznaniu się z dokumentacją jakościową oraz po dokonaniu oceny organoleptycznej i oględzin wyłoniła finalistów Konkursu AGRO POLSKA 2012.

Dzień dziecka w Gimnazjum nr 2

„Być razem w szkole” to hasło przewodnie imprezy, która została zorganizowana 1 czerwca w gimnazjum nr 2 w Mielcu. Był to projekt realizowany przez grupę uczniów z klas drugich w ramach programu ”E-Akademia Przyszłości”. Projekt miał na celu zachęcenie rodziców i przedstawicieli środowiska lokalnego do pełniejszego zaangażowania się w życie szkoły poprzez udział w ogólnoszkolnej imprezie, wspólną zabawę i przeżywanie pozytywnych emocji. Działania takie przynoszą wymierne korzyści w postaci nawiązania bliższych relacji i wzajemnego zrozumienia. 


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........