Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

E-podręczniki w Europie

Polska debata na temat e-podręcznika nie jest jedyną, która aktualnie toczy się w Europie. W wielu krajach pomysły dotyczące funkcjonowania e-podręcznika oraz cyfryzacji szkoły są już w fazie planowania lub nawet na etapie wdrażania. Nawet jeśli polskie pomysły sformułowane w programie „Cyfrowa szkoła" mogą wydawać się, z naszej perspektywy, najbardziej rewolucyjne, to warto zauważyć, że wszędzie cyfryzację szkół uważa się za nieuniknioną i przesądzoną. Dlaczego Polska w tym procesie ma nie być liderem?

Trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Kazimierza Wielkiego

Trwają ostatnie prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Mielcu. Dzięki temu sieć ścieżek rowerowych na terenie miasta wkrótce zwiększy się o kolejne 600 metrów.
Od kilku lat przy okazji budowy lub modernizacji dróg na ternie miasta, w miarę możliwości, powstają ścieżki rowerowe. Dotyczy to także ulic, których zarządcami są władze województwa lub powiatu, przejętych przez samorząd Mielca by poprawić ich stan techniczny.

Zbadaj się czy możesz...jechać


Kierowcy, którzy po spożyciu alkoholu, nawet w poprzednim dniu, nie są pewni czy mogą zasiąść za kierownicą, będą mogli przeprowadzić bezpłatne badanie. Urządzenie AlkoBlow będzie do dyspozycji mielczan, przez całą dobę, na stacji SHELL przy ul. Wojsławskiej, na stacji na której ruch jest raczej symboliczny. Dlaczego nie na BP czy Orlenie do których można dojść na piechote?


Urządzenie zostało zakupione z Funduszu Przeciwalkoholowego, będącego w dyspozycji Prezydenta Miasta.

Trzecie zamknięcie wiaduktu

Od kilku dni trwają prace remontowe przy zjazdach z wiaduktu. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych POLDIM w Mielcu w tamtym tygodniu rozpoczęło prace remontowe wjazdów i zjazdów z wiaduktu w centrum miasta. Prace trwają na dojazdach od strony Poczty Polskiej (ul. Jadernych) oraz obok Pasażu. Zjazd na Tesco jest jeszcze czynny. Jadąc wiaduktem natkniemy się na zamknięty jeden pas ulicy. Rozbierane są stare krawężniki, zdejmowana jest stara nawierzchnia.

Własny biznes za pieniądze z Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy informuje, że rozpoczyna III-ci nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej w 2012r. dla osób bezrobotnych w wieku do 35 roku życia zarejestrowanych w PUP w Mielcu


Wnioski przyjmowane będą w terminie od 30.07.2012

Stypendia

Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? Masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju! W bazie serwisu mojestypendium.pl czeka ponad 4000 informacji dotyczących stypendiów, grantów i konkursów! W ubiegłym roku odwiedzający serwis mogli ubiegać się o stypendia o łącznej wartości 111 mln zł.
Odwiedź serwis www.mojestypendium.pl
Jest to strona dla uczniów i studentów, nauczycieli, doktorantów, młodych naukowców, artystów i sportowców - wszystkich, którzy szukają możliwości finansowania swojego rozwoju. Mojestypendium.pl to baza aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych.

"Bezpieczna woda"

Mielecka policja włączyła się w Ogólnopolską akcję informacyjno - edukacyjną pod nazwą „Bezpieczna woda”. W jej ramach mieleccy policjanci organizują działania mające na celu rozpowszechnienie zasad bezpiecznego korzystania z wody w czasie wakacji.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego wypoczynku na wodach i terenach przywodnych. Jest skierowane głównie do dzieci i młodzieży, ale również do dorosłych.

Realizatorami akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Zdrowia, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, PTTK i Policja.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........