Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Coraz więcej uchwał dotyczących wysokości czesnego za miejsce w placówce opieki nad małymi dziećmi jest kwestionowanych przez sądy.

Nie tylko rodzice, wojewodowie i prokuratury kwestionują wysokości opłat w żłobkach. Uchwały te kwestionują też sądy.  „Dziennik Gazeta Prawna” pisze że uchwałom gmin wprowadzającym stałą, miesięczną opłatę za żłobek określoną kwotowo lub procentowo postanowiła przyjrzeć się Prokuratura Okręgowa. I zaskarżyła już do sądu, m.in. Gliwice, Rybnik i Żory.

Mielecki musical na deskach Śnieżki

Taneczne hity, feeria świateł i duch Johna Travolty w tle. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Domu Kultury "Śnieżka" wystawiono adaptację "Grease", jednego z najpopularniejszych broadwayowskich musicali, w wykonaniu mieleckich artystów.
Spektakl pokazywany już kilkukrotnie zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i uznanie publiczności. Nie inaczej było w ubiegłą sobotę w Dębicy, gdzie gromkimi brawami nagrodzono pierwszy mielecki musical, zrealizowany z prawdziwym pietyzmem, bogatą scenografią, ciekawymi aranżacjami i choreografią.

Rajd rowerowy z udziałem mieleckich harcerzy

1 maja kilkunastoosobowa reprezentacja mieleckiego hufca wzięła udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze O/M Mielec oraz przez Hufiec ZHP Mielec


Jest to kolejna coroczna impreza turystyczna mająca na celu zapewnić młodzieży możliwość poznawania kultury i historii regionu mieleckiego. Cykliście wystartowali spod Muzeum „Jadernówka”.

Spot promujący gospodarkę w województwie podkarpackim

Od 1 maja w TVP i TVN ruszają emisje spotów promujących turystykę i gospodarkę województwa podkarpackiego. W spocie wspomniano o Polskich Zakładach Lotniczych w SSE Mielec i śmigłowcu Black Hawk. Emisję spotów i ich wykonanie zlecił Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Trochę przesadzili z cytuję entuzjazm pracowników. Zresztą sami zobaczcie.

Obchody 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Kilkaset osób głównie przedstawicieli mieleckich władz, oświaty i zakładów pracy uczestniczyło w święcie Konstytucji 3 maja w Mielcu- polskim święcie, ustanowionym w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Mieleckie uroczystości rozpoczęły się w Bazylice Mniejszej św. Mateusza, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Przy dźwiękach orkiestry Dętej OSP z Dobrynina, uczestnicy przemaszerowali ulicą Mickiewicza pod Pomnik Wolności. Przed pomnikiem montaż poetycki przygotowali uczniowie szkół Zespołu Szkół Ekonomicznych. Punktem kulminacyjnym uroczystości była parada sztandarów.

Święto Konstytucji 3 maja w Mielcu

Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. 3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788. Uchwalenie Konstytucji 3 maja zostało uznane za święto już 5 maja 1791. Począwszy od 2007 roku 3 maja jest również świętem narodowym Litwy.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........