Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Chór "Akord" we Lwowie !

W dniach 11-13.11.2011 Chór Nauczycielski "Akord" ZNP i SCK miał okazję przebywać w jednym z najpiękniejszych polskich miast - niestety leżącym na obczyźnie - królewskim Lwowie. Każdy Polak przyjeżdżający i zwiedzający to piękne miasto odbywa sentymentalną podróż do miejsc tak nierozerwalnie związanych z naszą historią tak piękną jak i trudną. Nie inaczej było z naszym chórem tym bardziej, że nasza podróż wypadła w dni rocznicowe odzyskania przez Polskę niepodległości, którego Lwów był jedną z najważniejszych aren. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy, obok repertuaru religijnego, ludowego i popularnego także pieśni patriotyczne, które pięknie rozbrzmiały podczas koncertu w Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanej potocznie Katedrą Łacińską. Koncert po sobotniej Mszy Św., którą chór również oprawił swoim śpiewem, zgromadził liczne grono przede wszystkim miejscowej Polonii tak spragnionej kontaktu z Polską kulturą i językiem.

Wieczór andrzejkowy

Gminny Ośrodek Kultury w Borowej zaprasza młodzież i dzieci na Wieczór Andrzejkowy, który odbędzie się 22 listopada 2011 r. (wtorek) o godzinie 17:00 w sali widowiskowej GOK Borowa.

W programie:
- wróżby andrzejkowe,
- gry i zabawy,
- tańce.

Urodziny oddziału z marką

Jak się okazuje, wystarczy dekada, aby ośrodek medyczny stał się znaczącym w swoim regionie - właśnie 10 lat potrzebował na to mielecki Oddział Urazowo-Ortopedyczny, który świętował urodziny w wyjątkowej atmosferze. Nie tylko dyrekcja Szpitala Powiatowego, parlamentarzyści czy władze powiatu i miasta wyrazili uznanie dla specjalistów z Mielca. Ciepłych słów nie żałowali także koledzy ortopedzi.

Remontu ciąg dalszy Foto

668837091 ratunkowy numer


Ratunkowy numer 668837091 dla osób głuchych uruchomiono w Mielcu. Można niestety tylko sms-em (tego nie rozumiem!) wysłać prośbę o pomoc. Telefon znajduje się u dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Odbiera on SMS-a i potwierdza zgłoszenie taką samą drogą. Opłata za sms zgodna z taryfikatorem operatora.

Dzień Pracownika Socjalnego

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna sposobność do przekazania wszystkim pracownikom pomocy społecznej wyrazów uznania za profesjonalne zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi.
Praca socjalna to wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........