Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kosmiczna wyjątkowość życia (poczętego).

W dzisiejsze święto Bożego Ciała, podczas kazania, w którym ksiądz mówił o cudzie z hostią, wpadło do mojej głowy zupełnie oderwane tematycznie od homilii zdanie, które jest tytułem tego felietonu: kosmiczna wyjątkowość życia poczętego.

Pomyślałem sobie, że przy całkowicie uprawnionym założeniu, iż jesteśmy sami we Wszechświecie, zupełnie nowy wymiar można dopisać do tak ważnej, wręcz podstawowej dla katolików sprawy, ochrony życia poczętego.

IV Turniej Piłki Nożnej Państwowej Szkoły Muzycznej

IV (wielki) Halowy Familijny Turniej Piłki Nożnej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu o puchar Przewodniczącego rady Rodziców zakończony. W dniu 6 czerwca 2012 o godz. 17.00 na Hali Szkoły Podstawowej nr. 11 mieliśmy przedsmak tego co nas czeka już 8 czerwca na … NARODOWYM. Zmagania sześciu drużyn stały na najwyższym „możliwym” poziomie.


Seniorzy klubów „Złota Jesień” i „Wrzos” na wycieczce po ziemi przemyskiej

31 maja, w piękny czwartkowy dzień Seniorzy z klubów: „Złota Jesień” i „Wrzos”, działających przy MSM, udali się na wycieczkę, którą wspólnie zorganizowały opiekunki klubów: Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek.
W wycieczce wzięło udział 45 osób, wśród których znaleźli się prawie wszyscy członkowie obu klubów - a na pewno wszyscy chętni. Wycieczka już w momencie jej organizacji zapowiadała się ciekawie, dlatego chętnych do wyjazdu nie brakowało. Celem wycieczki były Bolestraszyce, Przemyśl i Bachórzec.

Procesja Bożego Ciała w parafii Ducha św. w Mielcu

W czwartek, 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie idziemy w uroczystej procesji eucharystycznej ulicami miasta. Dziękujemy Jezusowi za dar Eucharystii i prosimy Go o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkających i pracujących na terenie naszej parafii. Rodzice przyprowadzili dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów i dzwonienia. 

Budowa Roku Podkarpacia 2011 także dla Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu

Rzeszowski oddział Polskiego Związku  Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowały konkurs na budowlę roku 2011.
 Galeria Millenium Hall w Rzeszowie, Regionalne Centrum Dydaktyczno - Konferencyjne i Biblioteczno - Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej oraz dworzec kolejowy w Przemyślu to obiekty, które zajęły pierwsze miejsce z tak zwanym diamentem w konkursie na Budowę Roku Podkarpacia 2011.Diament oznacza, że budynki wyraźnie wyróżniają się na tle pozostałych.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........