Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Porady na mroźny poranek

Zacząć trzeba od dostania się do wnętrza auta. Szczęśliwi, którym zadanie ułatwi sprawnie działający zamek centralny. Gdy rygle odskoczą, delikatnie – ale naprawdę delikatnie – otwórz drzwi. Mocne szarpnięcie może skończyć się uszkodzeniem uszczelki.
Jeśli trzeba odblokować zamek kluczykiem – spróbuj to zrobić, nie używając środków chemicznych, ale po prostu ogrzewając kluczyk dłonią. Zapalniczką można sobie pomóc tylko w wypadku pojazdów bardzo leciwych, gdyż w większości aut wytwarzanych w ostatnich latach w kluczyku znajduje się wrażliwy na wysoką temperaturę chip immobilisera. Z chemicznych odmrażaczy korzystaj tylko w ostateczności – wprawdzie są dość skuteczne (jeśli tylko nie zostały w aucie…), ale częste stosowanie szybko prowadzi do awarii zamka.

Mielecka Stal ma nowego sponsora


Tauron Stal Mielec - Chrobry Głogów Dzisiejszy mecz mielecka drużyna piłki ręcznej rozegrała już pod nową nazwą. Umowę sponsorska podpisał zarząd klubu i Tauron Polska Energia. Barwy i logotyp TAURON będą odtąd widoczne na strojach zawodników, w wystroju hali podczas meczów oraz na klubowej stronie internetowej.
Prezes Weryński chodził i prosił po różnych firmach, aż w końcu skontaktował się z posłem Janem Burym, który skontaktował prezesa z Tauronem. Negocjacje się udały i buduje się coś fajnego.

Mielecka firma uruchomiła wytwórnię paliw alternatywnych.


Firma Euro-Eko uruchomiła w Kozodrzy za ponad 13 mln zł wytrórnie paliw płynnych
Wytwórnia przetwarza odpady, które wytwarzają firmy z SSE mielec, na paliwa wykorzystywane w cementowniach. Działalność zakładu pozwala na zmniejszanie ilości odpadów trafiających na wysypiska.
Wytwórnia powstała na 2-hektarowej działce w Kozodrzy. Koszt powstania zakładu to ponad 13 mln zł. Inwestycja współfinansowana była m.in. z pieniędzy Agencji Rozwoju Przemysłu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Płoneła piwnica


Wczoraj wieczorem strażacy zostali wezwani do bloku na Kusocińskiego ponieważ czuć było spalenizną i unosił się dym w klatce. Niegroźnie płonęła jedna z piwnic.
Szybko ugaszono pożar, ale długo jeszcze trwało wietrzenie piwnic.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........