Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dzień Ratownictwa Medycznego

W czwartek obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, święto wszystkich pracowników służby zdrowia niosących pomoc innym.

Dofinansowanie do legalnego zatrudnienia niani - jak je otrzymać?

Rodzicowi, który legalnie zatrudni nianię, budżet opłaci składki na jej ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Musi w tym celu podpisać umowę z opiekunką i zgłosić ją do ZUS

Zmień siebie - utrzymaj (samo)zatrudnienie

Jesteś bez pracy lub na wypowiedzeniu? Jeżeli jesteś osobą w wieku produkcyjnym, mieszkasz w województwie podkarpackim, a w okresie do 4 miesięcy przed rozpoczęciem rekrutacji zostałeś zwolniony lub znajdujesz się w okresie wypowiedzenia, a może przewidujesz, że może do tego dojść w najbliższym czasie z przyczyn dotyczących zakładu pracy u pracodawcy przechodzącego procesy adaptacyjne i modernizacyjne to znaczy, że ten projekt jest skierowany do Ciebie!

Czy polska armia kupi mieleckiego Black Hawka

Polska armia przygotowuje się do zakupu kilkudziesięciu nowoczesnych helikopterów. Czy przetarg wygra Czarny Jastrząb z Mielca?

Zatrzymany grafficiarz

Policjanci zatrzymali 21-latka z Mielca, który w ciągu kilkunastu miesięcy uszkodził elewacje wielu budynków na terenie miasta.
21-letni graficiarz usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę rano oficer dyżurny Policji w Mielcu został telefonicznie powiadomiony przez jednego z mieszkańców o fakcie uszkodzenia elewacji budynków mieszkalnych na terenie mieleckiego osiedla MMR. Poinformował także, że czterech pijanych mężczyzn, którzy pomalowali elewację oddala się w kierunku sąsiednich ogródków działkowych. Policjanci zatrzymali na terenie działek pijanych mężczyzn w wieku od 21 do 26 lat, którzy nie przyznawali się do pomalowania bloków. Jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie farby w sprayu.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że graficiarz to 21-latek z tej grupy, który chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W poniedziałek, po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Wczoraj z jego udziałem wykonano wizję lokalną na terenie miasta, gdzie wskazał 25 miejsc, w których pomalował elewacje. Wstępnie oszacowane straty w wyniku jego działalności sięgają kilku tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład właściwej reakcji mieszkańców na przejawy chuligaństwa i wandalizmu skutkującej zatrzymaniem sprawcy.

Czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........