Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Bezpiecznie w drodze do szkoły

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Najmłodsi każdego dnia będą zmierzać do swoich szkół. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza tych, które pierwszy raz założą szkolne tornistry apelujemy do rodziców by przypomnieli swoim pociechom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Razem z rozpoczęciem roku szkolnego startuje policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Od 3 do 17 września w rejonach szkół i przedszkoli policyjne patrole będą dbały o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących w pobliżu szkół, szczególnie na przekraczanie przez nich dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieprawidłowe zachowanie kierowców wobec pieszych.

Rozdanie nagród w konkursach lotniczych

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Wł. Szafera w Mielcu we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną SCK w Mielcu ogłosiło z okazji Święta Lotnictwa w ramach II Spotkań Lotniczych Pokoleń kolejną edycję konkursów: "Na skrzydłach Ikara" i "Samolot w obiektywie i palecie barw".
 W obu konkursach o tematyce lotniczej wzięło udział 69 osób. Do Kon­kursu Literackiego wpłynęło 90 prac, w tym 12 pisanych prozą i 78 wierszowa­nych. Natomiast na Konkurs Fotograficzno- Plastyczny otrzymaliśmy 61 prac, w tym 18 prac plastycznych i 43 fotograficznych.

II Spotkania Lotniczych Pokoleń - Mielec 2012

Mieleccy miłośnicy lotnictwa spotkali się po raz drugi w Domu Kultury SCK.  Spotkanie odbyło się wczoraj w  Domu Kultury SCK w Mielcu przy Al. Niepodległości 7
Można było posłuchać wspomnień i obejrzeć prezentacje multimedialną o mieleckim lotnictwie,    Spotkanie uświetnił koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy"
W czasie spotkania ogłoszono wyniki i rozdano nagrody zwycięzcą konkursów:
1. Ogólnopolski Konkurs Literacki pt. "Na skrzydłach Ikara"
2. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno-Plastyczny pt. "Samolot w obiektywie i palecie barw".

Pierwszy AT-3 przekazany.

W dniu oficjalnych obchodów Święta Lotnictwa w Mielcu nastąpiło uroczyste przekazanie samolotu AT-3 wyprodukowanego przez mielecką firmę Aero AT Sp. z o.o., innej firmie również działającej na lotnisku w Mielcu, FLY Polska Sp. z o.o. Tym samym Ośrodek Szkolenia Lotniczego FLY Polska stał się pierwszym w Polsce użytkownikiem samolotów Aero AT-3 R100 w wersji wyposażonej w awionikę typu glass cockpit.
 Umowa zawarta pomiędzy FLY Polska a producentem samolotów firmą Aero AT, przewiduje dostawę dwóch samolotów na przełomie sierpnia i września br.

W tą rocznicę pamiętamy o ofiarności Polaków


     1 września 1939 roku wojsko niemieckie zaatakowało Polskę, co przez historię odbierane jest jako rozpoczęcie II wojny światowej. Polacy, zarówno wojskowi, jak i ludność cywilna, bronili się w sposób bohaterski, odpierając ataki hitlerowców, a po 17 września także Sowietów.

Osamotnieni Polacy, pomimo swojego poświęcenia i bohaterskiej postawy, nie byli jednak w stanie powstrzymać nawałnicy dwóch zbrodniczych totalitaryzmów – czarnego i czerwonego. „Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........