Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dyrektor OREW odchodzi ze stanowiska

22 marca był bardzo smutnym dniem w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym i w pozostałych placówkach PSOUU Koło w Mielcu. W tym dniu Pani Joanna Szadkowska, która od 19 lat pracowała w OREW, a od 17 nim kierowała, pożegnała się z pracownikami, rodzicami wychowanków oraz Zarządem Koła.

Z dniem 31 marca 2012 roku Pani Dyrektor odchodzi ze stanowiska.

Podczas spotkania Pani Szadkowska skierowała wiele wzruszających słów do zgromadzonych. Podziękowała wszystkim za dotychczasową współpracę i życzyła wszystkiego dobrego w nadchodzących latach.

Polityka Europejska ocena szans i zagrożeń

W dniu 25.03.2012 roku w auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu odbyła się Akademia Polityczna Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości pt.: „Polityka Europejska ocena szans i zagrożeń”. Wzięli w niej udział dr Krzysztof Szczerski Poseł na Sejm RP, Tomasz Poręba Poseł do Parlamentu Europejskiego, Władysław Ortyl Senator RP oraz blisko 100 osób, w tym członkowie i sympatycy partii Prawo i Sprawiedliwość.

Wiosna zawitała do ZST

Pierwszy dzień wiosny bywa określany przez uczniów dniem wagarowicza. Jednak nie warto uciekać ze szkoły, kiedy dzieje się w niej coś wyjątkowego. Tak właśnie było w naszej szkole 21 marca 2012 roku.

„Dzień Wiosny” uczciliśmy przychodząc do szkoły w różnych przebraniach, które miały ubarwić ten dzień, jak również dawały zwolnienie z pytania. Część uczniów wykazała się ogromną fantazją i wyobraźnią, przebierając się niemal nie do poznania.

"Nauka i praca"

Miło nam poinformować, że w styczniu 2012 roku Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu przystąpiło do realizacji projektu „Nauka i praca – wspólna sprawa” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Kursy operatora kombajnów zbożowych

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu
organizuje kursy operatora kombajnów zbożowych.

Czas trwania kursu: 76 godzin
(25 godz. teorii i 51 godzin zajęć praktycznych oraz 2 godziny jazdy kombajnem)

Monumento del Calvario en Parla

Monumento del Calvario en Parla - Kalwaria Pomnik w Parla. Jest na drodze do kościoła pw.Ermita Soledad - Matki Boskiej-Parla. Mała kalwaria na pamiątkę ukrzyżowania Pana Jezusa. Są tutaj trzy krzyże, pośrodku widzimy ukrzyżowanego Jezusa, po prawej i po lewej  złoczyńców. Pod Krzyżem są postacie, w białej szacie  klęcząca pod krzyżem Maryja Matka jego, Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba i św.Jan. Z kamieni usypano wzniesienie  koło krzyży, rosną kwiaty oraz małe krzewy. W widocznym miejscu znajdujemy tablicę pamiątkową. Wieczorem miejsce jest oświetlone.

Pożary łąk i traw

W ostatni weekend doszło w Polsce do ponad 11 tys. pożarów traw. Od początku marca tego roku to ponad 38 tys. pożarów nieużytków. Od początku marca br. z tego powodu zmarło 5 osób, w województwie podkarpackim – jedna.
 W powiecie mieleckim strażacy wyjeżdżali kilkanaście razy do pożarów łąk i lasu.

Strefa zamieszkania na mieleckiej Starówce

Kierowcy nie stosują się do oznakowania. Wielu nie zna znaczenia znaku "strefa zamieszkania"?  Piesi są terroryzowani przez pędzące pojazdy w terenie, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 20 km na godzinę.  Ludzie zgłaszają do władz, że samochody przejeżdżają przez Rynek, przez strefę zamieszkania z za dużą prędkością. Trąbią na pieszych którzy tam wychodzą.

Brak wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu informuje i przeprasza za utrudnienia jakie wynikną w dniu 31 marca (sobota) od godz. 8:00 do godz. 15:00 ponieważ nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Trześń, Wola Chorzelowska i Szydłowiec dlatego że będą prowadzone prace remontowe przy Stacji Uzdatniania Wody w Szydłowcu

W szpitalu mieleckim działa już Oddział Chirurgii Naczyniowej

O tym jak bardzo potrzebny był nowo powstały Oddział Chirurgii Naczyniowej w Szpitalu Powiatowym w Mielcu dyrekcja placówki i personel „naczyniówki” przekonali się bardzo szybko. Pacjentów chcących skorzystać z pomocy nie brakowało od początku i nic dziwnego. W województwie podkarpackim pomoc mogli uzyskać dotąd tylko w Rzeszowie. Teraz w Mielcu mają do dyspozycji pomoc wysokiej klasy specjalistów, którzy pracują na najnowocześniejszym sprzęcie.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

22 marca 2012 roku w Auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przy współudziale członków Komisji Rady Powiatu: Regulaminowej i Porządku Publicznego, Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska; członków Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz organów właściwych w sprawach zarządzania kryzysowego miast i gmin powiatu mieleckiego.

Na sesji Uniwersytetu III Wieku o budżecie miejskim

Mielecki samorząd był gościem piątkowego (23 marca) wykładu Uniwersytetu III Wieku. Słuchacze mieli okazję poznać nie tylko zasady konstruowania i funkcjonowania budżetu miasta, ale także dowiedzieć się jakie inwestycje będą realizowane w bieżącym roku.
Porównania budżetu domowego i miejskiego dokonał Tadeusz Witek, naczelnik Wydziału Finansowego mieleckiego Urzędu Miejskiego.

Biało-niebiesko na stadionie mieleckim

Trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach pod trybuną wschodnią mieleckiego stadionu sportowego. Rozpoczął się również montaż zadaszenia tej trybuny, na której wkrótce będą montowane krzesełka. Przedstawimy ostateczny projekt kolorystyki siedzisk, który zaproponowali mielczanie.

W miniony weekend zatrzymano ośmiu pijanych kierowców

Ośmiu kierujących nietrzeźwych zatrzymali mieleccy policjanci w miniony weekend na terenie powiatu. Rekordzista miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Sześciu nietrzeźwych kierujących samochodami i dwóch rowerzystów zatrzymali mieleccy funkcjonariusze w czasie weekendu na drogach powiatu. W nocy z piątku na sobotę w Zdziarcu policjanci zatrzymali kierowcę audi a4, który nie zatrzymał się do kontroli, porzucił pojazd na posesji i dalej uciekał pieszo.

Przebudzenie (mieleckiego) Kościoła

(fragment z Ewangelii św. Jana na niedzielę 25 marca: Wtem rozległ się głos z nieba: Już wsławiłem i jeszcze wsławię. Tłum stojący /to/ usłyszał i mówił: Zagrzmiało! Inni mówili: Anioł przemówił do Niego. Na to rzekł Jezus: Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem).

Skandal na zebraniu wiejskim w Woli Mieleckiej

W dniu 25.03.2012r. odbyło się Zebranie Wiejskie. Było chwilami nerwowo, a członek Rady Sołeckiej Marian Soboń starał się uniemożliwić nagrywanie. Sołtys zebranie poprowadził jak w czasach jedynej słusznej władzy. Gdy radny Kawalec chciał dodać do porządku punkt o zachowaniu Sołtysa i poszczególnych członków Rady Sołeckiej Sołtys odebrał mu głos. Sprawy, które miały być poruszane na zebraniu tylko w obecności mieszkańców będę teraz upubliczniane w internecie.

Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

26 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP. Z tej okazji podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone przez aborcję. W przyszłą niedzielę w kościele MBNP będzie możliwość przy wyjściu ze świątyni i przy bocznym ołtarzu zabrać deklarację i przyłączyć się do duchowej adopcji.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........