Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Witaj Szkoło na osiedlu Lotników

Ładna, jeszcze letnia pogoda, muzyka w rytmie przebojów pop, konkursy zręcznościowe, „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, drobne upominki szkolne i słodycze - to wszystko czekało na dzieci biorące udział w środowym festynie na Osiedlu Lotników.
Największym chyba zainteresowaniem cieszyło się miasteczko dla najmłodszych pełne kolorowych zabawek, klocków, namiotów, tuneli, z wielkimi kręglami, kolorowymi piłkami, zabawkami edukacyjnymi. 
Wszystkie mebelki i zabawki w miasteczku pochodzą z „Aniołkowa”, które już w przyszłym tygodniu wznawia działalność po wakacyjnej przerwie.

Szczepienia przeciwko wściekliźnie

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej na terenie całego województwa akcji szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Uodparnianie będzie prowadzone od 27 września do 4 października.

W akacji wyłożonych zostanie 483 990 dawek szczepionki  w postaci przynęt zawierających w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik.  Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek, ponieważ przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się, by nie wyprowadzać zwierząt domowych na tereny niezabudowane i wstrzymać się od polowań.

Podkarpacka masakra piłą mechaniczną

Spektakl opowiadający o grupie młodzieży, która starym, zniszczonym autem wybiera się na weekendową wycieczkę w Bieszczady. Nocą, podczas jazdy przez bezdroża, auto ulega wypadkowi, nikt nie ginie, ale dalsza podróż jest niemożliwa. Młodzież musi spędzić noc pod gołym niebem. Spokojny sen jest jednak niemożliwy, bo okazuje się, że w lesie nie są sami - nocą błąka się  po lesie przerażająca postać starego mężczyzny z siekierą i piłą motorową.
Godziny oczekiwania na poranek ciągną się w nieskończoność, a tymczasem, w tajemniczych okolicznościach,  znikają kolejni uczestnicy wyprawy.

Melitser Jidn Jom Kippur

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza na wystawę fotografii ze zbiorów Stanisława Wanatowicza. Zobacz jak wyglądali przedwojenni żydzi mieleccy.

Uroczyste otwarcie wystawy 25 września 2012 godz. 18.00
Wystawa czynna od 20 września do 7 października 2012,
wtorek - piątek w godz. 10.00 - 18.00
niedziela w godz. 15.00 - 19.00

Wzmożone kontrole pieszych i rowerzystów

W celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej na ulicach Mielca przeprowadzili wzmożone działania kontrolne, w trakcie których reagowali na naruszane przepisy ruchu drogowego przez pieszych i rowerzystów. Jak pokazują ostatnie wydarzenia, niektórzy z nich rażąco naruszają obowiązujące przepisy. Wynika to najczęściej z lekceważenia bezpieczeństwa, ale również ze słabej znajomości przepisów w szczególności przez rowerzystów.
          Wśród najczęściej popełnianych przez pieszych wykroczeń, znalazło się

The Expendables 2

Dziś ostatni dzień projekcji filmów: "Madagaskar 3" i "Magic Mike". Ale nowy repertuał kina jest też dość ciekawy. Mr. Church znów zwołuje najbardziej zabójczą ekipę najemników na świecie w filmie akcji "Niezniszczalni 2" Zadanie jest proste jak dziecinna igraszka: znaleźć, wytropić, zabić! Niestety wkrótce sprawy zaczynają się komplikować, a niezniszczalni po raz pierwszy zaczynają czuć się przyparci do muru. Szczególnie, gdy jeden z nich ginie wciągnięty w pułapkę. „Zemsta” – tego słowa żadnemu z nich nie trzeba powtarzać dwa razy.

"KinoSzkoła"

W każdym roku szkolnym Kino Galaktyka organizuje dopołudniowe projekcje filmów dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Filmy wyświetlane podczas tych seansów są nie tylko okazją do świetnej zabawy i miłego spędzenia czasu w kinie, ale i inspiracją do ciekawych dyskusji podczas zajęć lekcyjnych. Dlatego, oprócz bieżącego repertuaru, Kino Galaktyka zaprasza do udziału w drugiej edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła” – pozaszkolnej formy edukacji, wykorzystującej film i nowe media jako narzędzia wychowawcze i profilaktyczne. 

Program adresowany jest do uczniów wszystkich poziomów nauczania, od przedszkolaków po młodzież szkół ponadgimnazjalnych. 

Podkarpacki Kurator Oświaty, Jacek Wojtas, objął program „KinoSzkoła” honorowym patronatem, popierając tym samym działania mające na celu wzbogacanie realizowanych w szkołach programów nauczania poprzez formy łączące edukację i sztuki audiowizualne. Program otrzymał również rekomendację Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej: „Program edukacji filmowej /…/ jest wielowątkową, przemyślaną i godną polecenia propozycją edukacyjną.”
           

Pozdrowienia z Mielca cz.6Dziś pocztówki z "Dni Mielca" z roku 2010 oraz z "Dożynek" Wykorzystałem tu zdjęcia zespołów powiatu mieleckiego.
Moją myślą jest pokazanie zespołów tanecznych naszego regionu.
Pragnę pokazać wspaniałe występy młodzieży na różnych imprezach. Życzymy im sukcesów.

 Zezwalamy na kopiowanie pocztówek ale nie wolno nic zmieniać. Pocztówki "Pozdrowienia  z Mielca" to doskonały sposób na promocję naszego miasta

Elektroniczna karta od stycznia w Kielcach

Za ponad 5 mln zł w większości(85%) pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013 firma R&G Plus z Mielca wprowadzi do kieleckiej komunikacji elektroniczną kartę miejską. Karta miejska zastąpi bilety okresowe. Kilka miesięcy później wprowadzona zostanie też tzw. e-portmonetka dzięki której pasażerowie zapłacą tylko za przejechane przystanki - to już my znamy. System zostanie uruchomiony od stycznia przyszłego roku
 Kartę będzie można doładowywać w automatach do sprzedaży biletów albo przez internet, nie będą już więc konieczne wizyty w punktach sprzedaży.
 Umowę ZTM planuje podpisać 20 września.

Kolumbarium w Mielcu

Prezydent miasta zapowiada budowę cmentarnej ściany urn.
O takiej potrzebie mówi się w Mielcu już od dawna. Apelowali o to także radni miejscy i się doczekali. Na cmentarzu Komunalnym w Mielcu powstanie kolumbarium.

- O budowie kolumbarium mówiliśmy już od dawna. To są problemy z pomieszczeniem urn, gdzie rodziny spopielają zwłoki. Mamy dokumentację i jest ona przyjęta. Kolumbarium powstanie tuż za budynkiem gospodarczym na cmentarzu. Tam z tyłu są grobowce, które nie są wykorzystywane, a kiedyś były zaprojektowane i zbudowane jako przejściowe do przechowywania trumien  jeśli ktoś nie miał miejsca na cmentarzu. To będzie zlikwidowane i od tamtej strony właśnie, od strony cmentarza będzie zbudowane to kolumbarium - mówi Prezydent miasta Mielca Janusz Chodorowski.

Tiry na tory – spotkanie w Mielcu

Już jutro 13 września zapraszamy mieszkańców na spotkanie, na którym wspólnie zastanowimy się, jak rozwiązać problemy z ciężkim ruchem tranzytowym.

Spotkanie odbywa się w ramach kampanii społecznej "Tiry na tory". O co w tym wszystkim chodzi? O przeniesienie tranzytu towarów z dróg na kolej. Jak pokazują badania jest to ważna dla naszego kraju idea.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........