Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Odbył się ostatni z trzech festynów plenerowych

Festyn plenerowy na osiedlu Kopernika, organizowany wspólnie z Urzędem Miasta i Samorządową Radą Osiedla Kopernika. Był to ostatni z trzech festynów, jakie na trzech mieleckich osiedlach zorganizowało Spółdzielczy Dom Kultury. Na plac zabaw, za "odekiem" pomimo niezbyt ładnej pogody, przybyło wiele dzieci z rodzicami czy dziadkami.
Na festynie dzieci bawiły się w rytmie przebojów pop, chętnie brały udział w licznych konkursach, zabawach, chętnie rywalizowały ze sobą. Podobnie jak na pozostałych festynach, w „kolorowym miasteczku dla najmłodszych” maluchy bawiły się z rodzicami, ale również z harcerkami Magdą i Moniką z IX Drużyny Harcerzy Starszych.

Wszczepili nowoczesną protezę stawu biodrowego

Zapowiadana na dziś operacja wszczepienia protezy stawu biodrowego najnowszej generacji zakończyła się sukcesem. To pierwsze w Polsce wszczepienie tego typu protezy.
                 Supernowoczesną protezę, która zmniejsza ryzyko zarysowań, zwichnięcia, ogranicza tarcie i poprawia ruchomość biodra, otrzymała 49-letka z województwa zachodniopomorskiego. Pacjentka otrzymała protezę prawego biodra. Operację przeprowadził zespół lekarzy oddziału urazowo-ortopedycznego mieleckiego szpitala, pod kierunkiem ordynatora Mirosława Midury.

On sny podle mnie pozbawił

Już 16 września 2012 roku w Hotelu Iskierka drugi koncert Krzyśka Krzaka, zaginionego przez laty barda mieleckiego.

Wystąpią:
Krzysiek Krzak – Hiszpania
Piotrek Leśniak – Austria
Gerard Rżany – USA
Gienek Wilk – Mielec
Marian Skwara – Mielec
Gościnnie Olga i Andrzej Szęszoł

VII Spotkania z Polską

Aktualna sytuacja Polski, budzi coraz większy niepokój o jej przyszłość, u wszystkich Polaków, myślących w kategoriach patriotycznych i religijnych.
Obecnie tylko nieliczni wierzą w zapewnienia przedstawicieli rządu i eurokratów oraz w ich dobre intencje.
            Nawet najwięksi dotychczas sympatycy działającego układu, zmanipulowani przez media, przecierają ze zdumienia oczy i z niepokojem spoglądają w przyszłość, widząc postępujący gwałtownie rozkład państwa polskiego i działania destrukcyjne rządzących, którzy zamiast polskich, reprezentują interesy zagranicznych ośrodków decyzyjnych i korporacji. Nareszcie zdali sobie sprawę z tego, jak dotychczas byli oszukiwani i jak bardzo została ograbiona Polska i Polacy.

           

Praca sama do Ciebie przyjedzie! Nie szukaj jej.

Ma 10 metrów długości, przypomina Transformersa i jest pełen ofert pracy – Work Bus, czyli mobilne biuro rekrutacji wyjedzie już 18 września na polskie drogi. W sumie, specjalnie przygotowany tir, pokona około 5 000 kilometrów i odwiedzi kilkadziesiąt miejscowości w całym kraju

– Pierwszymi przystankami w naszym “tournee rekrutacyjnym” po Polsce będą Świdnik, Kraśnik, Krasnystaw, Potok Wielki i Mielec 20 września między 8:00 a 12:00 pod Powiatowym Urzędem Pracy, przy u. Chopina 16a – zdradza szczegóły trasy Artur Ragan, rzecznik agencji pracy Work Express, która „stworzyła” Work Busa. Na oferty pracy za granicą mogą liczyć m.in. opiekunowie osób starszych oraz budowlańcy z doświadczeniem.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........