Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

„Być kobietą, być kobietą…”- wieczorek poetycki

16 grudnia 2011r. odbył się w ILO w Mielcu drugi w tym roku szkolnym wieczorek poetycki, zorganizowany przez Izę Klich z klasy III oraz nauczycielki języka polskiego: mgr Małgorzatę Stryczek i mgr Małgorzatę Głodzik. O godzinie 17.00 w świetlicy szkolnej spotkali się licznie przybyli miłośnicy pięknego słowa i nastrojowej muzyki, aby posłuchać ciekawych interpretacji tekstów literackich wybranych przez uczestników. Temat przewodni spotkania brzmiał: „Być kobietą, być kobietą…”, pojawiły się więc liryczne ballady, rockowe piosenki o tematyce miłosnej i satyryczne monologi, bo jak przecież wszyscy wiemy- kobieta niejedno ma imię…

Czy mozna zwrócić prezentu do sklepu?

Można zwrócić prezent do sklepu tylko wtedy gdy sklep o takiej możliwości w momencie zakupu nas poinformuje. Zakupy w promocji są na tych samych zasadach co zwykłe zakupy. Większość z nas o tym nie wie, dlatego sklepy tą niewiedze wykorzystują

Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego - Ogłoszenie o konkursie

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnym Publicznym Zakładzie w Mielcu.

Zarząd Powiatu Mieleckiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu.

Nazwa i adres zakładu pracy:
Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zakład w Mielcu, ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec.

Fundusz Kolejowy wyda 987 mln

Fundusz Kolejowy będzie dysponował w 2012 r. kwotą ponad 1 mld zł, z czego wyda ponad 987 mln zł - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Pieniądze te będą przeznaczone m.in. na wykup przez Skarb Państwa udziałów w PKP PLK od PKP SA.

Teoretyczne szkolenie szybowcowe

Aeroklub Mielecki ogłasza nabór kandydatów na teoretyczne szkolenie szybowcowe wg programu Szkolenia Szybowcowego do licencji pilota szybowcowego PL(G). Szkolenie odbędzie się w miesiącach styczeń-luty 2011. Forma szkolenia dostosowana do wymagań kursantów, tj. zajęcia popołudniowe, weekendowe lub forma stacjonarna – dzienna. Szkolenia będą prowadzone w siedzibie Aeroklubu Mieleckiego ul. Kosmonautów – Lotnisko. Program szkolenia obejmuje 60 godzin wykładów i ćwiczeń oraz obejmuje 10 przedmiotów. Szkolenie kończy się zaliczeniem egzaminu i wydaniem zaświadczenia, które jest niezbędne do rozpoczęcia szkolenia praktycznego. Zaświadczenie to honorowane jest we wszystkich Ośrodkach Szkolenia Lotniczego.

„Pomocna dłoń” młodzieży Zespołu Szkół Technicznych bezdomnym

Bezdomność to w dzisiejszych czasach problem, który dotyczy wszystkich krajów na świecie.

Pojęcie bezdomności odnosi się do osób całkowicie pozbawionych jakiegokolwiek schronienia. Wśród powodów, z jakich osoby te straciły swoje miejsce zamieszkania wymienia się najczęściej: alkoholizm, utratę pracy, powodującą w konsekwencji brak środków do życia i eksmisję z miejsca zamieszkania, rozpad rodziny, przemoc w rodzinie, opuszczenie zakładu karnego, domu dziecka bez określonego miejsca powrotu.

Tydzień Wolontariatu w Zespole Szkół T echnicznych

W ramach uczestnictwa szkoły w społecznym programie „Szkoła bez Przemocy”, w dniach 05–09.12.2011 r. zorganizowany został Tydzień Wolontariatu z udziałem licznej grupy młodzieży zaangażowanej w różnorodne zadania oraz klas: 3BL, 1DL, 1DG, 4EG, 1AL, 2FZ, 1CL, 3AL, 4DG, 3EG, 1AI, 2AL, 3CM, 1EG, 3DG, 3DL, 3AM i 3GZ, a także szerokiej grupy nauczycieli pod przewodnictwem głównego koordynatora – opiekuna Szkolnego Koła CARITAS – mgr Celiny Szymańskiej.

W Mielcu przerażająco dużo piją

Tak wygląda z danych o wielkości sprzedaży alkoholu w mieście Mielec.

W Mielcu w 2010 r.wydano na alkohol 52 miliony 467 tysięcy 517złotych!
Mamy 175 miejsc gdzie ten specyfik można kupić (99 sklepów i 76 lokali)
Jeśli przeliczyć to na mieszkańca to wychodzi że ja wydaję miesięcznie 70 złotych na alkohol. Hmm

Przyjęto budżet miasta Mielec

Założenia budżetu na rok 2012 przedstawił prezydent Janusz Chodorowski, który wyjaśnił, że przyszłoroczne dochody miasta powinny wynieść 159 547 932 złote, z czego zdecydowana większość (90%) to dochody bieżące. Pozostała część to dotacja celowa z budżetu państwa, środki z UE oraz dochody ze sprzedaży majątku. W przyszłym roku miasto ma wydać 182 495 116 zł. Planowany deficyt w wysokości 22 947 184 zł., ma zostać pokryty z nadwyżki budżetowej z lat ubiegłych oraz kredytu.

Podwyżki utrzymane


Podwyżki cen za wodę i ścieki w Mielcu zostały utrzymane. Mieleccy radni odrzucili uchwałę przygotowaną przez PiS, która zakłada dotację miasta do każdego zużytego metra sześciennego wody. Tak jak ustalono trzy tygodnie temu zapłacimy 3 zł i 15 groszy za metr sześcienny wody oraz 4 zł i 77 groszy za odprowadzenie takiej samej ilości ścieków.

Uchwała radnych PiS zakładała dopłatę z budżetu miasta odpowiednio o 10 i 15 groszy za metr sześcienny. W skali roku miał to być wydatek dla magistratu rzędu 670 tysięcy złotych.

Czat z Prezydentem Mielca w najbliższą środę

To będzie ostatni czat internetowy z prezydentem Mielca w tym roku. W środę o godzinie 11.00 zapraszamy wszystkich internautów na comiesięczne spotkanie z włodarzem naszego miasta.
Fundacja Akademia Obywatelska zaprasza mieszkańców województwa podkarpackiego do udziału w projekcie „Zbudujmy swoje kwalifikacje poprzez szkolenia zawodowe”.

Zaległy urlop za 2011 r. już na nowych zasadach

1 stycznia 2012 r. wchodzi w życie ustawa deregulacyjna. Dokonuje ona zmian w Kodeksie pracy w zakresie terminu udzielenia zaległego urlopu. Aktualnie pracodawca musi udzielić zaległego urlopu za dany rok do końca marca roku następnego. Zgodnie z nowelizacją – do końca września następnego roku.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........