Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dyżur konsultanta

Regionalny Punkt Konsultacyjny w Mielcu, działający przy ARR „MARR” S.A. zaprasza na kolejny dyżur konsultanta, który odbędzie się w najbliższą środę tj. 7.12.2011 r. w Urzędzie Gminy Borowa - sala narad, w godz. 9.00-13.00. Przez cały czas trwania dyżuru konsultant będzie udzielał indywidualnych, bezpłatnych informacji dla przedsiębiorców na temat zasad i możliwości uzyskania wsparcia finansowego na rozwój firmy z programów unijnych realizowanych w latach 2007-2013 oraz

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu niosą pomoc

W czasie pierwszego, grudniowego weekendu, wolontariusze z Klubu Ośmiu przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu pakowali klientom Supermarketu TESCO zakupy i zbierali pieniądze na prezenty gwiazdkowe dla dzieci z PDD z w Skopaniu. Klienci TESCO wykazali się wielką hojnością. Wolontariuszom udało się zebrać kwotę 2039,53 gr.

Ekonomik reprezentantem Podkarpacia w konkursie „Moja Szkoła w Unii Europejskiej”

23 listopada, w siedzibie Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie, Wojewódzka Komisja Oceniająca wyłoniła laureatów tegorocznej, IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Moja Szkoła w Unii Europejskiej – Powrót do szkoły”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego. W grupie szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu, zapewniając sobie awans do II (ogólnopolskiego) etapu konkursu jako reprezentant naszego województwa.

Policyjna akcja "Trzeźwy poranek"

Dzisiaj rano podkarpacka Policja przeprowadziła kontrole trzeźwości na drogach. Od wczesnych godzin rannych w kilku punktach na terenie miasta policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Akcja "Trzeźwy Poranek" rozpoczęła się o godz. 4, a zakończyła około godz. 8 rano. Skontrolowano 350 kierujących pojazdami.

Zabawa mikołajkowa

W Wadowicach Górnych 4.XII.2011 r. zorganizowana przez Stowarzyszenie "Nasze Wadowice" i OSP Wadowice Górne - Fotorelacja.

10 lat Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży "KANA" w Mielcu

Centrum Edukacji w Mielcu swą siedzibę znalazło w zaadaptowanych dla jego potrzeb budynku domu katechetycznego znajdującego się obok kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Pomysł utworzenia w Mielcu KANY zrodził się 1999 roku i jeszcze w tym samym roku została powołana do życia, na mocy Dekretu Biskupa Tarnowskiego. Prace budowlane i adaptacyjne rozpoczęto w następnym roku. W dwadzieścia miesięcy powstał wspaniale wyremontowany obiekt, w którym znajdują się m. in. dwie sale komputerowe oraz dwie pracownie językowe.

W 2001 roku 4 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum. Na uroczystości nie zabrakło ks. Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca, Prezydenta Miasta, rady oraz członków Zarządu Miasta, a także prywatnych sponsorów. Pomysł uruchomienia Katolickiego Centrum Edukacyjnego Młodzieży w Mielcu spotkał się z aprobatą władz Miasta Mielec oraz Archidiecezji Tarnowskiej, dzięki którym cały projekt został zrealizowany.

Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet

Trwa w Polsce kampania Białej Wstążki „Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet”. Od 25 listopada do 10 grudnia wiele krajów podejmuje różne inicjatywy mające na celu upamiętnienie kobiet - ofiar przemocy oraz ograniczenie zjawiska przemocy ze względu na płeć. W naszym kraju m.in. Kielce Przemyśl robią akcje, jak to jest w Mielcu?

- Bogdan Kołacz - terapeuta, prezes Stowarzyszenia Trzeźwościowego "Nowe Życie"
W naszym mieście realizowany jest program "Stop przemocy w rodzinie". Przemocą z urzędu zajmuje się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dotyczy to nie tylko przemocy, w stosunku do kobiet, ale również do szeroko pojętej rodziny.
osobiście nie słyszałem o kampanii "Białej Wstążki". Moim zdaniem to bardzo ciekawa inicjatywa.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........